Sam Middleton - zeefdruk op papier (E/A) - "zeilboot" - Verkocht

Sam Middleton - zeefdruk op papier (E/A) - "zeilboot" kopen? Bied vanaf 125!

Verkoopprijs: € 143,75 (Incl. 15% veilingkosten)

Sam Middleton - zeefdruk op papier (E/A) - "zeilboot" kopen? Bied vanaf 125!Sam Middleton - zeefdruk op papier (E/A) - "zeilboot" kopen? Bied vanaf 125!Sam Middleton - zeefdruk op papier (E/A) - "zeilboot" kopen? Bied vanaf 125!Sam Middleton - zeefdruk op papier (E/A) - "zeilboot" kopen? Bied vanaf 125!

Geplaatst door  martins
FA. (34)

345 verkochte items
Alle items van deze verkoper (2)
  • Sam Middleton (1927-2015)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1979
IngelijstIngelijst
Afmetingen49 cm x 64 cm (h x b)
Lijst70 cm x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
OplageE/A

Een prachtig modern kunstwerk  ( "zeilboot", zeefdruk op papier, E/A ) van de Amerikaanse kunstenaar Sam Middleton (1927-2015). Het kunstwerk is mooi ingelijst. Gesigneerd rechts onder en gedateerd 1979. De lijst heeft enkele gebruikssporen. Het kunstwerk wordt geleverd met een echtheidscertificaat.

Info:

De Amerikaans/Nederlandse kunstenaar Sam  Middleton werd in 1927 geboren in New York. Sam is als kunstenaar autodidact. Hij vestigde zich in 1963 in Amsterdam, maar hij woonde vele jaren in het Noord Hollandse Schagen.  Middleton legt zich al lange tijd intensief toe op de collagetechniek. Hij gebruikt daarnaast de technieken zeefdruk en gouache.  Middleton heeft met zijn kunstwerken nationale en internationale faam verworven. Zijn werk werd vele malen geëxposeerd in gerenommeerde Nederlandse en buitenlandse kunstmusea. De muziek, vooral de jazz, is het belangrijkste leidmotief van Sam Middleton. In zijn collages verwerkt hij partituren en foto's die verwijzen naar dit favoriete thema. De collages hebben een uitgewogen esthetische en ritmische balans. Deze balans ontstaat door een subtiel toegepaste vlakverdeling met in veel gevallen een transparant geschilderde achtergrond en de toevoeging van een grote variëteit aan grafische elementen: potloodlijnen en stippen. Naast de muziek is het Noord Hollandse polderlandschap een belangrijke inspiratiebron voor Middleton. Volgens kunstcriticus Frans Duister kan Sam  Middleton als de eerste moderne Afro-Amerikaanse kunstenaar in de Lage Landen worden genoemd.

Herkomst:

Collectie Kunsthandel Martins anno 2018

NEDERLAND

Algemeen in een heel goede staat.

Sam Middleton (1927-2015)

Alle items van deze kunstenaar
Geplaatst door  martins
FA. (34)

345 verkochte items
84 cm
70 cm
64 cm
49 cm
Dit item is verkocht voor 143,75(Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:17-08-2020 om 10:05
Eindtijd:29-08-2020 om 20:40
SD1968
22 aug. / 11:55
€ 125