Sara Tromp - Ingelijste gouache , Abstracte voorstelling - 1995 - Verkocht

Sara Tromp - Ingelijste gouache , Abstracte voorstelling - 1995 kopen? Bied vanaf 1!

Sara Tromp - Ingelijste gouache , Abstracte voorstelling - 1995 kopen? Bied vanaf 1!Sara Tromp - Ingelijste gouache , Abstracte voorstelling - 1995 kopen? Bied vanaf 1!Sara Tromp - Ingelijste gouache , Abstracte voorstelling - 1995 kopen? Bied vanaf 1!Sara Tromp - Ingelijste gouache , Abstracte voorstelling - 1995 kopen? Bied vanaf 1!Sara Tromp - Ingelijste gouache , Abstracte voorstelling - 1995 kopen? Bied vanaf 1!Sara Tromp - Ingelijste gouache , Abstracte voorstelling - 1995 kopen? Bied vanaf 1!Sara Tromp - Ingelijste gouache , Abstracte voorstelling - 1995 kopen? Bied vanaf 1!Sara Tromp - Ingelijste gouache , Abstracte voorstelling - 1995 kopen? Bied vanaf 1!Sara Tromp - Ingelijste gouache , Abstracte voorstelling - 1995 kopen? Bied vanaf 1!Sara Tromp - Ingelijste gouache , Abstracte voorstelling - 1995 kopen? Bied vanaf 1!
  • Sara Tromp (1912-2015)
Jaartal1995
TechniekGouache
IngelijstIngelijst
Afmetingen24.5 x 26 cm (h x b)
Incl. lijst34.5 x 36.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een ingelijste gouache uit 1995 van de Nederlandse kunstenares Sara Tromp(1912-2015), gemaakt door de kunstenares op 83-jarige leeftijd.
    -Gesigneerd en gedateerd rechtsonder.
    -Ingelijst in een aluminium lijst met passe-partout en glasplaat. Kan zo aan de muur.
    -Afmetingen: Lijst, 34½ x 36½ x 2 cm. Beeld, 24½ x 26 cm.
    -Herkomst: Uit een inboedel.
    -Conditie: In zeer goede staat.
    Zie ook alle foto’s voor een eigen indruk.
    Kan zo aan de muur.

    Informatie over de kunstenares:
    Sara Tromp-Frank (Groningen, 15 mei 1912 – Amsterdam, 8 februari 2015), schilder en illustrator.
    Van jongs af aan bleek Sara Frank een groot talent te hebben voor tekenen en schilderen. Ze ging naar de kweekschool en volgde een avondopleiding bij de Groninger Kunstkring “De Ploeg” waar ze les kreeg van Jan Wiegers, Jan Altink en Alida Pott.
    In 1936 illustreerde zij het Joodse leesplankje, ontworpen door Schoontje Engelsman en uitgegeven door Boekhandel J. L. Joachimsthal te Amsterdam (zie de laatste foto).
    Ze overleefde de Tweede Wereldoorlog, ondergedoken in Hilversum. In 1952 trouwde ze met de Gronings-Joodse violist Sam Tromp.
    Het werk van Sara Tromp is heel divers en niet in een artistieke stroming of genre te vatten: portretten, stillevens, stadsgezichten, variërend van volkomen abstract tot figuratief. Maar altijd kleurrijk en vitaal.
    Sara Tromp bleef haar leven lang tekenen en schilderen. Ze exposeerde voor het eerst haar werk, tijdens de viering van haar 80e verjaardag, in de sociëteit van Kunstenaarsvereniging Arti et Amicitiae in Amsterdam. Daarna volgden exposities in het Paleis van Justitie Amsterdam, de Groninger Synagoge en de Amstelkerk in Amsterdam. Deze laatste expositie was ter gelegenheid van haar 100e verjaardag.
    In 2015 overleed Sara Tromp op 102-jarige leeftijd. Ze werd in Israël begraven.

    -Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam.
    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
    Verzendkosten:
    -Binnen Nederland: 8,00 euro.
    -Naar België, Duitsland, Frankrijk, Italië: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Binnen Nederland € 8,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 15,00
Europese Unie € 17,50
Wereldwijd € 30,00

Sara Tromp (1912-2015)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  kunst_ikhebje
577 verkochte items
Alle items van deze verkoper (34)
36.5 cm
34.5 cm
26 cm
24.5 cm

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd2-4-2023 om 8:44
Eindtijd17-4-2023 om 19:07
Biedingen (9)