Mooi bewaarde tekening van de Soester kunstenaar Sebo Detmers (1910-1994).
Hij staat bekend om zijn expressionistische landschappelijke schilderijen en (kleurrijke) stillevens.
Voorstelling: Kwakelbrug met kerk op de achtergrond in Edam. De laatste foto geeft een recent beeld van hetzelfde tafereel!
Datering: vermoedelijk jaren '60
Met de hand gesigneerd als "S. Detmers", linksonder
Fraai ingelijst in originele, wit geschilderde massief houten lijst met passe-partout.
Het geheel ziet er zeer goed uit en kan zo aan de muur!
Foto's maken deel uit van de beschrijving.
Over de kunstenaar:
Geboren in Den Helder in 1910. Grootste deel van zijn leven gewoond en gewerkt in Soestdijk/Soest. Op latere leeftijd verhuisd naar Drente (Noordlaren) en aldaar overleden in 1994.
Kwalificaties: Autodidact; linosnijder, schilder, tekenaar
Onderwerpen: bloemstillevens, landschappen
Maakte ook (vroege) pop-art
Lid van: Amersfoortse Kunstenaars Genootschap 'De Ploegh'
Zijn stijl is te omschrijven als romantisch realisme en heeft vaak het bloemstilleven en het landschap tot onderwerp. “Elk schilderij van mij is geïnspireerd door een bepaalde gedachte en een goed schilderij maak je nooit voor de tweede keer”, vertelde de kunstenaar eens in een interview.