Shinkichi Tajiri 1923-2009 Litho nr 28 van 200 "st Joris en de draak" ZELDZAAM!

Shinkichi Tajiri 1923-2009 Litho nr 28 van 200 "st Joris en de draak" ZELDZAAM! kopen? Bied vanaf 1!

Verkoopprijs: € 175,00

Shinkichi Tajiri 1923-2009 Litho nr 28 van 200 "st Joris en de draak" ZELDZAAM! kopen? Bied vanaf 1!Shinkichi Tajiri 1923-2009 Litho nr 28 van 200 "st Joris en de draak" ZELDZAAM! kopen? Bied vanaf 1!Shinkichi Tajiri 1923-2009 Litho nr 28 van 200 "st Joris en de draak" ZELDZAAM! kopen? Bied vanaf 1!Shinkichi Tajiri 1923-2009 Litho nr 28 van 200 "st Joris en de draak" ZELDZAAM! kopen? Bied vanaf 1!Shinkichi Tajiri 1923-2009 Litho nr 28 van 200 "st Joris en de draak" ZELDZAAM! kopen? Bied vanaf 1!Shinkichi Tajiri 1923-2009 Litho nr 28 van 200 "st Joris en de draak" ZELDZAAM! kopen? Bied vanaf 1!Shinkichi Tajiri 1923-2009 Litho nr 28 van 200 "st Joris en de draak" ZELDZAAM! kopen? Bied vanaf 1!

Geplaatst door  artpointamsterdam
FA. (105)

2668 verkochte items
Alle items van deze verkoper (3)
  • Shinkichi Tajiri (1923-2009)
GesigneerdHandgesigneerd

Medium: lithografie op papier

Formaat: 49.5 (h) x 60.5 (b)
Titel:’ Sint Joris en de draak’ uit 1950
Gesigneerd met potlood ‘S. Tajiri’ (rechtsonder)
Genummerd met potlood  28/200 "for Sam (Middleton)" (linksonder)
Gedateerd 1950  (rechtsonder)
Lijst (zilver) achter glas en passe-partout 80 x 66 cm

Shinkichi Tajiri werd als Shinkichi George Tajiri op 7 december 1923 geboren te Los Angeles. Hij was een veelzijdig kunstenaar. Hoewel hij zich in vele disciplines heeft geuit droeg hij als experimentele beeldhouwer bij aan Cobra. Daarnaast is hij schilder en heeft zich beziggehouden met fotografie, film en computertekeningen. Veelzijdig betekent bij Tajiri bovendien internationaal georiënteerd: Amerikaans door zijn geboorteplaats, Japans door geboorte uit Japanse ouders van het oude aristocratische Samoerai geslacht, Frans doordat in Parijs zijn artistieke carrière begon, en Nederlands omdat hij al sinds 1956 in Nederland woont. Na de Tweede Wereldoorlog studeerde hij aan het Art Institute in Chicago en begon te experimenteren met driedimensionale objecten. In 1948 ging hij naar Parijs waar hij les nam bij de beeldhouwer Ossip Zadkine (1890-1967) en in contact kwam met de Nederlandse Cobra kunstenaars Karel Appel (1921-2006), Constant (1920-2005) en Corneille (1922-2010). Vanwege zijn spontane werkwijze en de grote rol die hij het materiaal in zijn werk liet spelen, werd hij in hun groep opgenomen en uitgenodigd deel te nemen aan de grote Cobra tentoonstellingen in Amsterdam in 1949 en in Luik in 1951 waar hij debuteerde met een krijger in gips. Over de eerste krijgers (Samoerai’s) die in verschillende technieken steeds zouden terugkeren, verklaarde Tajiri: “zij drukten mijn behoefte uit mij te zuiveren van de gruwelen van de oorlog”. Hij verbeeldde zijn ervaringen in stekelige, in ijzer gelaste of in brons gegoten agressieve assemblages met hoogpotige vormen en in symbolen van geweld, seks en vruchtbaarheid. In 1953 maakte hij met zuren en spijkers bewerkte reliëfs die hij “verschroeide aarde” noemde om aan te geven hoe geteisterd diezelfde aarde werd waarmee hij zich zozeer verbonden voelde. Hij sprak zijn verwondering uit over de ontzaglijke groeikracht van de natuur in een serie gietijzeren op planten lijkende delicate beelden bezield door een innerlijke kiemkracht. Zijn fascinatie voor de drang tot leven, zich te ontvouwen tot nieuwe ongekende natuurvormen, bereikte een hoogtepunt in de poëtische Zen-tuin die Tajiri in 1995 ontwierp voor de patio van het Cobra Museum voor Moderne Kunst getiteld “Karesansui” dat droge landschapstuin betekent en eens is omschreven als “een poging de geheime wetten van de natuur, vooral haar proporties, ritme, energie en beweging te doorgronden”. Tajiri heeft op overtuigende wijze de oosterse cultuur geïntegreerd in de westerse kunst. Zijn hele oeuvre is doordrenkt van “stille dynamiek”. De werken stralen een grote energie uit terwijl zij in “ruststand” staan. Dit denken in tegenstellingen die naast elkaar bestaan, elkaar in evenwicht houden en soms gelijk aan elkaar kunnen zijn, is kenmerkend voor de oosterse filosofie en het Zenboeddhisme, en is typisch Tajiri. Vanaf 1951 had hij talloze solo- en groepstentoonstellingen in Nederland, Duitsland, Denemarken, Amerika en Japan, ook in Cobra-verband. Hij nam deel aan “The Art of Assemblage” in 1961 in New York, de Biënnale van Venetië in 1961 en de Documenta in Kassel in 1964.

Deze vrij zeldzame Shinkichi Tajiri lithografie is afkomstig uit de kunstverzameling van de Amerikaans / Nederlandse kunstenaar Sam Middleton (1928-2015). Wij zullen de komende tijd een groot deel van deze exclusieve collectie aanbieden.

Dit item is verkocht voor 175,00

Starttijd:02-01-2016 om 21:33
Eindtijd:16-01-2016 om 22:33

Biedingen (18):

maikw
16 jan. / 13:27
€ 175
kman
16 jan. / 13:26
€ 165
maikw
16 jan. / 13:26
€ 161
kman
16 jan. / 13:26
€ 151
maikw
16 jan. / 13:26
€ 141
kman
16 jan. / 13:26
€ 131
maikw
16 jan. / 13:26
€ 121
kman
13 jan. / 11:38
€ 111
MBZ
13 jan. / 11:38
€ 101
kman
11 jan. / 18:01
€ 66
MBZ
11 jan. / 18:01
€ 61
MBZ
6 jan. / 16:57
€ 50
Gnav
3 jan. / 11:22
€ 45
EjO
3 jan. / 11:22
€ 40
Gnav
3 jan. / 11:22
€ 30
EjO
3 jan. / 11:22
€ 25
Gnav
3 jan. / 09:44
€ 3
EjO
3 jan. / 09:03
€ 1