Sjer Jacobs - KunstAcademie Maastricht - Manshoog Olieverf "Veelzijdige vrouw" gesigneerd - Verkocht

Sjer Jacobs - KunstAcademie Maastricht - Manshoog Olieverf "Veelzijdige vrouw" gesigneerd kopen? Bied vanaf 369!

Sjer Jacobs - KunstAcademie Maastricht - Manshoog Olieverf "Veelzijdige vrouw" gesigneerd kopen? Bied vanaf 369!Sjer Jacobs - KunstAcademie Maastricht - Manshoog Olieverf "Veelzijdige vrouw" gesigneerd kopen? Bied vanaf 369!Sjer Jacobs - KunstAcademie Maastricht - Manshoog Olieverf "Veelzijdige vrouw" gesigneerd kopen? Bied vanaf 369!Sjer Jacobs - KunstAcademie Maastricht - Manshoog Olieverf "Veelzijdige vrouw" gesigneerd kopen? Bied vanaf 369!Sjer Jacobs - KunstAcademie Maastricht - Manshoog Olieverf "Veelzijdige vrouw" gesigneerd kopen? Bied vanaf 369!Sjer Jacobs - KunstAcademie Maastricht - Manshoog Olieverf "Veelzijdige vrouw" gesigneerd kopen? Bied vanaf 369!Sjer Jacobs - KunstAcademie Maastricht - Manshoog Olieverf "Veelzijdige vrouw" gesigneerd kopen? Bied vanaf 369!Sjer Jacobs - KunstAcademie Maastricht - Manshoog Olieverf "Veelzijdige vrouw" gesigneerd kopen? Bied vanaf 369!Sjer Jacobs - KunstAcademie Maastricht - Manshoog Olieverf "Veelzijdige vrouw" gesigneerd kopen? Bied vanaf 369!
  • Sjer Jacobs (1963)
Type kunstwerkSchilderij
Jaartal1993
StijlExpressionistisch
IngelijstOp Spieraam
Afmetingen200 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Beeldend kunstenaar Sjer Jacobs (Tegelen, 1963) werkt met een groot aantal verschillende
    media. Hij maakt beelden in keramiek, brons, ijzer, cortenstaal, koper, glas en steen,
    schilderijen op doek en rvs-plaat, draadfiguren, stalen en ijzeren panelen en zeefdrukken..
    In al zijn werk gaat het over mensen. Mannen en vrouwen, geobserveerd in hun gewone
    doen en laten, tijdens het boodschappen doen, onder het vergaderen, drinken, musiceren en
    converseren. Mensen die dicht bij ons staan.

    Al op jonge leeftijd tekent Sjer. Op de Vrije Academie – het huidige Kunstencentrum
    Venlo – tekent hij stillevens en portretten. De portretten worden al gauw complete mensen.
    Na zijn middelbare school studeert hij aan de Docentenopleiding in Sittard Tekenen en
    Handvaardigheid, waarna hij zijn opleiding vervolgt aan de Stadsacademie van Maastricht.
    Hij vestigt zich als vrij beeldend kunstenaar in zijn geboortedorp Tegelen en begint daar begin
    jaren negentig een eigen galerie.
    Sjer exposeert met grote regelmaat in galeries in het hele land. Verder is zijn werk vaak te
    zien in galeries in België, Spanje en de Verenigde Staten, en had hij een grote expositie in
    Parijs. Veel particulieren en bedrijven hebben werk van Sjer in huis.

    De veelzijdigheid van zijn werk heeft voor een deel te maken met Sjers fascinatie voor
    techniek. Hij kan urenlang in een werkplaats rondlopen en zou het liefste een hele week
    meewerken in een steenhouwerij of een metaalwerkplaats. Anderzijds boeit hem steeds de
    vraag wat of hij ermee kan, welke uitdrukkingsmogelijkheden een materiaal biedt en hoe hij
    er zijn vormideeën in kwijt kan. Zijn aanpak is sterk ambachtelijk, want ook de processen die
    met zijn kunst te maken hebben, wil Sjer beheersen. Een wasmodel voor een bronzen beeld
    voorziet hij zelf van aangiet- en ontluchtingskanalen en hij giet het zelf in.

    Kunst moet, in zijn opvatting, als het even kan, emotie oproepen. Ze moet in staat zijn zelf
    haar verhaal te vertellen en geen toelichting nodig hebben. Kunst die moet aanzetten tot
    overpeinzing van maatschappelijke problemen is aan hem niet besteed en aan provocaties
    heeft hij geen behoefte. Schoonheid en bekoring mogen. Wat voor Sjer niet wil zeggen dat
    de smaak van kijkers en kopers bepalend is. De enige maatstaf is hijzelf en zijn overtuiging
    dat het goed genoeg is om aan anderen te laten zien. Belangstelling naar de ‘mens achter de
    kunstenaar’ blijft onbeantwoord. Sjer laat liever zijn werk aan het woord.

    Dat werk vindt inmiddels waardering in brede kring. Sjer heeft een beeldtaal ontwikkeld,
    waarin veel mensen zichzelf herkennen. Zijn mannen en vrouwen staan net als ieder ander te
    wachten in de ontvangsthal van het kantoorgebouw, zitten op een bankje in het park, of lopen
    in een winkelstraat. Men zou zo maar geneigd zijn er een praatje mee aan te knopen.

    Kees Verbeek
    September 2010

een kleine restauratiesticker op achterzijde. Voor de rest in zeer goede conditie.

Sjer Jacobs (1963)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (13)

Geplaatst door  Artpointamsterdam
1186 verkochte items
Alle items van deze verkoper (116)
50 cm
200 cm

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd1-6-2019 om 16:10
Eindtijd15-6-2019 om 22:00