Expressionistisch portret van een vrouw. Olieverf op doek.
Theo van der Horst (Arnhem 1921-2003) volgde de Academie ‘Kunstoefening’
te Arnhem van 1936-1940 met als leermeester glasschilderkunst J.H.E.
Schilling. Hij was een zeer getalenteerd kunstenaar en heeft vele
tentoonstellingen gehad, Los van nieuwe stromingen, mode en experimenten
maakte Theo van der Horst meer dan 60 jaar schilderijen, etsen,
gouaches, aquarellen etc. Hij was Geinspireerd door de Vlaamse
expressionisten zoals Permeke, Brusselmans Ensor, Tytgat maar ook door
de invloeden van Heckel, Chagall en van Dongen.
Hij schilderde met
een ontwapenende bijna kinderlijke directheid, sociaal bewogen en soms
met bijtende spot. Hij meed ook geen politieke onderwerpen.
In 1953 kreeg hij de Zeelandprijs. In 1962 kreeg hij de Quarles van Uffordprijs voor schilderkunst.