Frans Hals - Biographie critique
Bob Immink - Noordhollands landschap - aquarel
Yaacov Agam - "Ne Bougez Pas (Geel)" Editie 97 - genummerd
Schilderij op paneel "Theo van der Horst - Stoplichten". Aan de linker bovenzijde gesigneerd "v.d. H. '78". Het schilderij is in een zeer goede staat en is voorzien van een mooi op kleur gekozen originele brede lijst. Het paneel meet 32.5 x 53 cm. en het schilderij inclusief de lijst meet 49 x 69 cm.
Het is aannemelijk dat het hier een stoplicht op de Apeldoornseweg in Arnhem betreft. Theo van der Horst leidde in de tijd van het ontstaan van dit schilderij al een kluizenaarsbestaan en mogelijk was dit een van zijn weinige inspiratiebronnen.
De lijst heeft enkele lichte gebruikssporen, die overigens goed zijn bij te werken.
Verpakkings- en portokosten binnen Nederland ad. Euro 10,00 zijn voor rekening van de koper, de verzending is voor risico van de koper, uiteraard mag het schilderij na een telefonische afspraak bekeken worden en ook opgehaald worden.
Theo van der Horst (1921-2003)
Nederlandse kunstschilder, beeldhouwer en glazenier
De Nederlandse kunstschilder, beeldhouwer en glazenier Theo van der Horst werd in 1921 in Arnhem geboren. Hoewel hij tot in de jaren zeventig exposeerde in enkele galeries en musea koos hij daarna voor een kluizenaarsbestaan.
Expressionistische stijl
Theo van der Horst schilderde in een expressionistische stijl. Naast olieverfschilderijen ontstonden etsen, tekeningen, gouaches, beelden en gebrandschilderd glas. Naast mensen en dieren schilderde Theo van der Horst vooral landschappen.
Onderscheidingen
Van der Horst won in de jaren zestig enkele prijzen, waaronder de Quarles van Uffordprijs voor schilderkunst.
Theo van der Horst overleed in oktober 2003 op 82-jarige leeftijd in Arnhem.
Starttijd | 26-11-2013 om 12:57 |
Eindtijd | 3-12-2013 om 12:57 |