Ruloff S.A. Manuputty - Contra
Type kunstwerk | Prenten & Uitgaves |
Jaartal | 1917 |
Techniek | Varia |
Stijl | Realistisch |
Onderwerp | Dieren |
Afmetingen | 42 x 21.5 cm (h x b) |
Gesigneerd | Signatuur meegedrukt |
Het jaar 1917 lithografische kalenderprenten door T Hoytema
Theo van Hoytema wordt gerekend tot de Art Nouveau kunstenaars. Hij was één van de eerste Nederlandse kunstenaars die zicht bewust liet inspireren door Japanse houtsneden en verwerkte dit op geheel eigen wijze. Zijn liefde voor de natuur en de dierenwereld waren zijn inspiratiebron. Hij werd bekend door zijn boek ‘Het lelijke eendje’ uit 1893. Dit boek was uniek door het samengaan van tekst en beeld. Al tijdens zijn leven werd zijn werk zeer gewaardeerd en dat wordt het nog steeds. Theo van Hoytema was een veelzijdig kunstenaar. Hij schilderde, tekende, maakte kalenders maar ook meubelen en keramiek. Zijn werk is vertegenwoordigd in o.a. Museum Boijmans, Kroller-Muller Museum, Kunstmuseum Den Haag etc.
Conditie | |||||||
Conditie | Goed | ||||||
Goed | |||||||
Transport | |||||||
Verzenden | Pakketpost | ||||||
Objectlocatie | Alkmaar, Nederland |
Starttijd | 10-7-2021 om 23:19 |
Eindtijd | 22-8-2021 om 22:06 |