Toon Koster - Sfeervol impressionistisch Aquarel en Sepia "polderlandschap met molen" gesignee - Verkocht

Toon Koster - Sfeervol impressionistisch Aquarel en Sepia "polderlandschap met molen" gesignee kopen? Bied vanaf 1!
Tekening / Aquarel

Toon Koster - Sfeervol impressionistisch Aquarel en Sepia "polderlandschap met molen" gesignee kopen? Bied vanaf 1!Toon Koster - Sfeervol impressionistisch Aquarel en Sepia "polderlandschap met molen" gesignee kopen? Bied vanaf 1!Toon Koster - Sfeervol impressionistisch Aquarel en Sepia "polderlandschap met molen" gesignee kopen? Bied vanaf 1!Toon Koster - Sfeervol impressionistisch Aquarel en Sepia "polderlandschap met molen" gesignee kopen? Bied vanaf 1!Toon Koster - Sfeervol impressionistisch Aquarel en Sepia "polderlandschap met molen" gesignee kopen? Bied vanaf 1!Toon Koster - Sfeervol impressionistisch Aquarel en Sepia "polderlandschap met molen" gesignee kopen? Bied vanaf 1!Toon Koster - Sfeervol impressionistisch Aquarel en Sepia "polderlandschap met molen" gesignee kopen? Bied vanaf 1!
  • Toon Koster (1913-1989)
Type kunstwerkTekening / Aquarel
TechniekAquarel
DragerKarton
StijlImpressionistisch
IngelijstIngelijst
Afmetingen18 x 25 cm (h x b)
Incl. lijst32 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Fraaie impressionistische Sepia, Aquarel en houtskool op papier voorstelling van een karakteristiek Hollands polderlandschap met molen. Linksonder gesigneerd en in goede conditie. Bladmaat papier ca. 20x25cm. Exclusief ingelijst.

    Toon Koster, een kunstenaar die niet in een bepaalde kunsthistorische stroming is te plaatsen. Een eigen stijl die direkt te herkennen is typeert zijn werken. Van invloed waren wel de Haagse en Amsterdamse school. De royale luchten van Weissenbruch, de losse toets van Breitner en het donkere palet van de Belgische expressionist Permeke zijn terug te vinden in zijn œuvre. Hij studeerde omstreeks 1934 aan de Rotterdamse kunstacademie onder Johannes Heijberg en Willem van Dort. Toon Koster exposeerde o.a. in het Gemeentemuseum Apeldoorn, in het Katwijks museum en een groepstentoonstelling in het Rijksmuseum Amsterdam. In 1962 creëerde Koster een beroemde muurschildering in de Anthoniusschool te NOORDEN waar hij ook enkele jaren woonde. De school werd in 2012 gesloopt maar de schildering werd uitgezaagd en overgeplaatst naar het appartementencomplex Schippersbrug. Dit initiatief ging uit van de burgers en de gemeente en kostte € 30.000,-, een bewijs dat deze kunstenaar zeer gewaardeerd werd. Het grootste deel van zijn werken ontstonden rond NIEUWKOOP waar hij wel vijftig jaar woonde. Toch maakte hij ook buitenlandse reizen tussen 1935 en 1938 o.a. naar Algerije waarvandaan één van de weinige schilderijen stammen zoals bovenstaand werk. Galerie K is daarom trots dit werk te kunnen presenteren.
weinig zichtbare onregelmatigheden. Mooi ingelijst.
PrijsTot 5 kg.
Binnen Nederland € 10,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 20,00
Europese Unie € 21,00
Wereldwijd € 40,00

Toon Koster (1913-1989)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (2)

Geplaatst door  Artpointamsterdam
1190 verkochte items
Alle items van deze verkoper (116)
38 cm
32 cm
25 cm
18 cm

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd6-6-2022 om 21:56
Eindtijd15-6-2022 om 22:14
Biedingen (3)