Type | Grafiek (handgesigneerd) |
Techniek | Litho |
Stijl | Expressionistisch |
Onderwerp | Landschap |
Ingelijst | Ingelijst |
Afmetingen | 26.5 x 30 cm (h x b) |
Incl. lijst | 42 x 52 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Oplage | Onbekend |
Een gesigneerde en ingelijste prent van de Nederlandse kunstenaar Toon Tieland (1919-2006), naar een schilderij van de kunstenaar uit 1983.
-Gesigneerd met potlood rechtsonder.
-Oplage onbekend.
-Afmetingen: Lijst, 42 x 52 cm. Beeld, 26,5 x 30 cm.
-Herkomst: Kunsthandel “Kunstgalerij Douwes & Reerink”, Amersfoort.
-Conditie: Het werk is in zeer goede staat. De lijst heeft slijtplekjes.
Zie ook de foto’s.
Kan zo aan de muur.
Informatie over de kunstenaar:
Toon Tieland schilderde in een persoonlijke stijl, die naïef expressionistisch wordt genoemd. Hij zei altijd dat hij door niets en niemand is beïnvloed, maar gewoon schildert wat hij ziet. Hij heeft zijn eigen beeldtaal ontwikkeld. Maar onbewust hebben de schilders van Sint-Martens-Latem hem toch beïnvloed. Ook het primitivisme dat Gauguin in de moderne kunst introduceerde kenmerkt Tielands schilderijen: een vereenvoudigde ruimtewerking, het opbouwen van de voorstelling in monochrome kleurvakken en het aanbrengen van contouren. Gauguins primitivisme combineert Tieland met het expressionisme van de Vlamingen.
Het oude stadshart van Amersfoort en het Vlaamse platteland zijn Tielands belangrijkste onderwerpen. Vaak zijn het verlaten sneeuwlandschappen met kale populieren en koude vriesluchten.
Literatuur: Scheen 1969-1970.
(bron: o.a. RKD, Amersfoort Art Galerie)
Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).
-Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Conditie | Zeer Goed | ||
Het werk is in zeer goede staat. De lijst heeft slijtplekjes. | |||
Objectlocatie | Amsterdam, Nederland |
Starttijd | 27-3-2019 om 14:43 |
Eindtijd | 7-4-2019 om 20:09 |