Victor Linford, olieverf op papier, surrealistisch werk

 Victor Linford, olieverf op papier, surrealistisch werk  kopen? Bied vanaf 350!
 Victor Linford, olieverf op papier, surrealistisch werk  kopen? Bied vanaf 350! Victor Linford, olieverf op papier, surrealistisch werk  kopen? Bied vanaf 350! Victor Linford, olieverf op papier, surrealistisch werk  kopen? Bied vanaf 350! Victor Linford, olieverf op papier, surrealistisch werk  kopen? Bied vanaf 350! Victor Linford, olieverf op papier, surrealistisch werk  kopen? Bied vanaf 350! Victor Linford, olieverf op papier, surrealistisch werk  kopen? Bied vanaf 350! Victor Linford, olieverf op papier, surrealistisch werk  kopen? Bied vanaf 350!

Geplaatst door  starsevents

0 verkochte items
  • Victor Linford (1940-2002)

Victor Linford werd op 21 mei 1940 in Londen geboren. Hij is van Joods-Russische-Engelse afkomst. Op de dag dat hij zijn diploma van de Camberwell School of Arts and Crafts in ontvangst neemt, vertrekt hij naar Zweden.

Victor vertrekt korte tijd later naar Nederland waar hij in Enkhuizen in 1962 zijn eerste expositie kreeg. Aanvankelijk werkte hij vanuit een sociaal engagement, maar al na enkele jaren vond hij een uitdrukkingsvorm, waaraan hij zijn verdere leven trouw zou blijven, en waarbinnen hij tot grote ambachtelijke en artistieke ontplooiing kwam.

Al op jonge leeftijd werd zijn voorliefde gewekt voor het surrealisme en de Jugendstil. Hij was een volstrekt eigenzinnig natuurtalent met een rondborstige inslag. Niet te beroerd voor allerhande escapades. Maar in de geconcentreerde stilte van het atelier kwamen ook andere krachten in hem naar boven. Veelvuldig is in dit verband gewezen op de ervaringen in zijn jeugd en op de invloeden vanuit zijn multiculturele afkomst. Zijn belangstelling voor sierlijkheid en extravagantie was dan voor altijd gewekt. Als Victor aan de directeur van de academie zijn eerste surrealistische werkstukken toont, wordt hem dat niet in dank afgenomen. Maar Victor liet zich niet van de wijs brengen. Victor was een natuurmysticus op heidense grondslag, een aardskunstenaar die met inkt en verf een bezielde wereld toverde, waarin hij zich veilig wist voor gruwelijkheden en angsten die ook hem niet onbekend waren. Het predicaat meesterschap verdient de schilder, doordat zijn aanpak niet alleen eigenzinnig en uniek is, maar ook en vooral toegankelijk blijkt te zijn voor velen. Hoewel zijn werk met dat van geen andere kunstenaar te vergelijken is, koesterde hij zijn leven lang een intense en brede belangstelling voor het werk van anderen.

Op 12 juni 2002 overleed Linford in Nijmegen.

Conditie: werk prima staat, lijst heeft lichte beschadigingen en een iets grotere beschadiging op de hoek. Echter niet storend omdat dit voornamelijk de onderzijde betreft.

Dit werk is zeer groot, ophalen in Haarlem geniet de voorkeur. Mocht dat niet lukken gelieve zelf voor transport te zorgen (een afhaalafspraak in te plannen middels een vervoerder).

Starttijd:10-05-2018 om 23:04
Eindtijd:14-05-2018 om 23:04
Openingsbod€ 350
ObjectlocatieHaarlem, Nederland