Victor Vasarely - Noir et Blanc

Victor Vasarely - Noir et Blanc kopen? Bied vanaf 465!
Victor Vasarely - Noir et Blanc kopen? Bied vanaf 465!Victor Vasarely - Noir et Blanc kopen? Bied vanaf 465!Victor Vasarely - Noir et Blanc kopen? Bied vanaf 465!Victor Vasarely - Noir et Blanc kopen? Bied vanaf 465!Victor Vasarely - Noir et Blanc kopen? Bied vanaf 465!Victor Vasarely - Noir et Blanc kopen? Bied vanaf 465!Victor Vasarely - Noir et Blanc kopen? Bied vanaf 465!Victor Vasarely - Noir et Blanc kopen? Bied vanaf 465!Victor Vasarely - Noir et Blanc kopen? Bied vanaf 465!Victor Vasarely - Noir et Blanc kopen? Bied vanaf 465!
  • Victor Vasarely (1906-1997)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1976
DragerJapans Papier
IngelijstIngelijst
Afmetingen50.80 cm x 67.31 cm (h x b)
Lijst61.20 cm x 76.20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage200
Originele zeefdruk uit 1976 op handgeschept Japon papier. Hors Commerce druk nummer 1/X gevolgd door een commerciële oplage van 200. Hand gesigneerd met potlood door de kunstenaar Victor Vasarely. Professioneel ingelijst (platina mat) achter museumglas 70% UV-werend.
Afmetingen kunstwerk 50.80 cm x 67.31 cm (h x b) afmetingen lijst 61.20 cm x 76.20 cm (h x b) handgesigneerd, oplage 200 + 10 H.C.

Victor Vasarely (Pécs, 9 april 1906 – Parijs, 15 maart 1997) was een Frans-Hongaars kunstenaar en een van de belangrijkste vertegenwoordigers van de Op-Art. Vasarely werd geboren als Győző Vásárhelyi. Hij begon zijn opleiding in 1925 aan de universiteit van Boedapest, waar hij medicijnen studeerde. Hij brak deze studie af en begon in 1927 aan een tekenopleiding op de privéschool van Podolini Volkmann. Hij studeerde vervolgens vanaf 1928 bij Sándor Bortnyik. Hij zette zijn studie van 1929 tot 1930 voort aan diens atelier, een op de leest van het bauhaus geschoeide academie in Boedapest. Daar leerde hij ook zijn latere echtgenote Klara Spinner kennen. In 1930 vertrok hij naar Parijs en werkte er als decorateur en reclametekenaar. Hij begon een systeem te ontwikkelen waarin hij voorwerpen uit het dagelijks leven abstraheerde. Vasarely werd een van de leidende figuren van de geometrisch abstracte schilderkunst, die ook wel Op-Art (van: optical art) genoemd wordt en die in de jaren zestig in Europa en Amerika grote bekendheid kreeg. Gewoonlijk werkte Vasarely met sterke contrasten, aanvankelijk in zwart-wit, later ook in kleur. Het effect van zijn lijnen en de manier waarop hij ze gebruikt is dat de indruk ontstaat dat alles in het beeldvlak begint te vibreren.

Victor Vasarely (1906-1997)

FransFransHongaarsHongaarsAlle items van deze kunstenaar (6)
Geplaatst door  awubben

Lid sinds 2020
1 verkochte items
Alle items van deze verkoper (1)
76.2 cm
61.2 cm
67.31 cm
50.8 cm
Starttijd:01-08-2022 om 09:53
Eindtijd:10-08-2022 om 21:48
Openingsbod € 465
ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
VerzendingAlleen per koerier