Zeer goed geschilderd panorama van de brug over de Demer aan de Kaai in Diest, België.
Het doek is professioneel gereinigd en verkeerd nu in zeer goed staat. De lijst is origineel en heeft lichte gebruikerssporen.
Handgesigneerd, begin jaren '30 vorige eeuw.
De
laatste foto toont de familie van Macken, poserend op de brug over de Demer aan de Kaai, enige
tijd na WOII. Tijdens de late jaren '60 werden
er werken uitgevoerd waardoor de brug nu niet langer herkenbaar is.
Petrus
Josephus Eduardus "War" Macken (Diest, 2 maart 1883 - Antwerpen, 3
maart 1970), Belgisch schilder bekend voor zijn werken waarin hij zijn
geliefde thuisstad Diest en omstreken uitbeeldt. Hij gaf de voorkeur aan
stadsgezichten, landschappen, portretten en Diestse taferelen.
War Macken is de
vader van Mark Macken (1913-1977), bekend beeldhouwer en voormalig
docent en directeur aan de Academie van Schone Kunsten in Antwerpen.
Mark Macken werd tijdens WOII als politieke gevangene gedeporteerd naar
Duitsland waar hij de leiding kreeg over een tekenbureau voor het
opstellen van V1 en V2 rakettekeningen op echte schaal. Mark Macken
implementeerde opzettelijk fouten in de ontwerpen als een daad van
sabotage.