Willem Jans Dijk - Willem Jans Dijk - ( Voor de wind ) Zeilende Tjalk, met links en rechts meerdere - Verkocht

Willem Jans Dijk - ( Voor de wind ) Zeilende Tjalk, met links en rechts meerdere kopen? Bied vanaf 1!
Grafiek (handgesigneerd)

Willem Jans Dijk - ( Voor de wind ) Zeilende Tjalk, met links en rechts meerdere kopen? Bied vanaf 1!Willem Jans Dijk - ( Voor de wind ) Zeilende Tjalk, met links en rechts meerdere kopen? Bied vanaf 1!Willem Jans Dijk - ( Voor de wind ) Zeilende Tjalk, met links en rechts meerdere kopen? Bied vanaf 1!Willem Jans Dijk - ( Voor de wind ) Zeilende Tjalk, met links en rechts meerdere kopen? Bied vanaf 1!Willem Jans Dijk - ( Voor de wind ) Zeilende Tjalk, met links en rechts meerdere kopen? Bied vanaf 1!Willem Jans Dijk - ( Voor de wind ) Zeilende Tjalk, met links en rechts meerdere kopen? Bied vanaf 1!
  • Willem Jans Dijk (1881-1970)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
GesigneerdHandgesigneerd

Willem Jans Dijk  ( Burgum ( Friesland )  1881  -  1970 Den Haag  ).

========================================================

( Voor de wind ) Zeilende Tjalk, met links en rechts meerdere tjalken.

Ets  :  36,5  x  57  cm.

Rechtsonder met potlood gesigneerd.

Ets is in zeer goede staat.

Linksonder met potlood :  Zeilende Tjalk.

In oude, originele lijst  :  52  x  74  cm.

Passe-partout in goede staat, lijst heeft kleine gebruiksporen.

Veel werk van deze kunstenaar in het Fries Scheepvaartmuseum.

=========================================================

Willem Jans Dijk. Geboren Burgum 15 feb. 1881, gestorven Den Haag 23 okt. 1970. Geboren in een gezin waarvan de vader schipper was. In 1896 naar Groningen om er opgeleid te worden tot onderwijzer. Onderwijzer te Makkum. Tekende en schilderde als autodidakt met adviezen van tegelschilder J. ten Zwege en Dirk Nijland. Na enige omzwervingen onderwijzer in Den Haag (1910), waar hij bleef wonen. Omdat zijn woning aan de Van Boetzelaerlaan door de bezetter tot "sperrgebiet" was verklaard, moest hij elders onderdak zoeken en vond dat bij zijn dochter, die op de Grovestins te Koudum woonde. Bij de Galamadammen tekende hij de voorbij varende (zeilende) binnenschepen. Het werk van Dijk werd vaak afgedrukt in tijdschriften als de Waterkampioen en Schuttevaer. Klaas Knobbe, die het schilderij legateerde, was visserman op de Morra en woonde in Woudsend. Hij is geboren te Woudsend op 29 juli 1919 en overleden te Balk op 23 april 1996. De schilder W.J. Dijk en de visserman Klaas Knobbe kenden elkaar. In zijn boek 'De schoonheid onzer binnenschepen' schrijft Dijk over de aak van Knobbe. In hetzelfde boek is ook de ets met de afbeelding van de zes Lemsteraken afgebeeld op pagina 127., literatuur: - W.J. Dijk, De Schoonheid onzer binnenschepen (Amsterdam, 1963) pp. 58-59, 127 - Sneeker Nieuwsblad 14 mei 1965 - Leeuwarder Courant 14 feb. 1961 - Jaarboek Fries Scheepvaart Museum 1965, p. 22 - Jaarboek Fries Scheepvaart Museum 1996, p. 23-24

Afhalen Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Roelofarendsveen, Nederland

ObjectlocatieRoelofarendsveen,  Nederland
Starttijd28-12-2017 om 7:55
Eindtijd11-1-2018 om 20:35
Biedingen (26)