Willem Roelofs (1822-1897), Studie van een eik (1848)
Potlood op papier 33 x 45,5 cm, recent zeer fraai gelijst met zuurvrij passe-partout. De lijst meet 47x50x2,5 cm. Herkomst veiling Sotheby’s Amsterdam 19-11-2002 The Roelofs Collection. Uit de nalatenschap van zoon Albert Roelofs zijn op die veiling vele werken van Willem Roelofs en ook enige werken van Albert Roelofs geveild. Alle toeschrijvingen zijn gedaan in overleg met de erven Roelofs en de Rijksdienst voor Kunsthistorische Documentatie. Deze studie is voor Sotheby’s met zekerheid toegeschreven aan Willem Roelofs door de erven Roelofs en door de RKD. Tijdens zijn studiereis naar Frankrijk in 1848 maakte Roelofs vooral studies van bomen en boomgroepen in potlood, zwart krijt en zwarte/grijze inkt, slechts een enkele olieverfschets. Deze tekening is gedateerd “Cresles october 1848”. De tekening is in perfecte staat, papier op sommige plekken wat vlekkerig.
Het werk wordt met lijst aangeboden en wordt niet verzonden, het moet opgehaald worden in Amstelveen.