William D. Kuik / Dirkje Kuik : Tekening gewassen inkt - ingelijst – ca 1963 - Verkocht

William D. Kuik / Dirkje Kuik : Tekening gewassen inkt - ingelijst – ca 1963 kopen? Bied vanaf 125!
William D. Kuik / Dirkje Kuik : Tekening gewassen inkt - ingelijst – ca 1963 kopen? Bied vanaf 125!William D. Kuik / Dirkje Kuik : Tekening gewassen inkt - ingelijst – ca 1963 kopen? Bied vanaf 125!William D. Kuik / Dirkje Kuik : Tekening gewassen inkt - ingelijst – ca 1963 kopen? Bied vanaf 125!William D. Kuik / Dirkje Kuik : Tekening gewassen inkt - ingelijst – ca 1963 kopen? Bied vanaf 125!William D. Kuik / Dirkje Kuik : Tekening gewassen inkt - ingelijst – ca 1963 kopen? Bied vanaf 125!William D. Kuik / Dirkje Kuik : Tekening gewassen inkt - ingelijst – ca 1963 kopen? Bied vanaf 125!William D. Kuik / Dirkje Kuik : Tekening gewassen inkt - ingelijst – ca 1963 kopen? Bied vanaf 125!
  • Dirkje Kuik (1929-2008)
TypeTekening / Aquarel

Een originele Oostindische inkttekening van de Utrechtse kunstenares Dirkje Kuik (1929-2008).

De tekening is ingelijst in een aluminium lijst met passe-partout en glasplaat.

-Afmetingen: Lijst, 67 x 52 cm. Beeld, 26,5 x 20 cm.

-Niet zichtbaar gesigneerd.

-Herkomst: Uit de privé-collectie van de in 2014 overleden Jo Elsendoorn, schrijver en van 1951 tot 1977 verbonden aan het Holland Festival als perschef en muziekprogrammeur. Het echtpaar Elsendoorn (Jo en Kitty) reisde veel en verzamelde vanaf de jaren ’50 kunst.

-Oorspronkelijke prijs: Fl 975,- (staat vermeld op de achterkant).

-Conditie: De tekening is in goede staat. De glasplaat heeft aan de binnenkant een ‘chipje’.

Zie ook de foto’s.

Klaar om aan de muur te hangen.

Informatie over de kunstenares:

Nederlands schrijfster en beeldend kunstenares William Diederich Kuik (Utrecht, 1929 - 2008) gebruikte vanaf 1977 de voornaam Dirkje.
Dirkje Kuik liet zich in 1979 in Londen opereren en ging sindsdien als vrouw door het leven.
Ze studeerde aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam, was kunstrecensent bij Het Parool en tekende voor Vrij Nederland.
Als graficus, illustrator en tekenaar legde ze zich toe op stadsgezichten, figuurvoorstellingen en portretten; daarnaast was ze schrijver en dichter.
Van 1958 - 1963 en van 1986 - 1972 was ze lid van het genootschap Kunstliefde.
In 2008 is in haar voormalig woonhuis aan de Oudekamp in Utrecht een museum ter ere van haar werk ingericht.

Titel: Zonder titel / titel onbekend.

Kunstenaar: William D. Kuik / Dirkje Kuik.

Techniek: Tekening met Oostindische inkt en gewassen inkt op papier.

Jaartal: Onbekend, ca 1963.

Afmetingen: Lijst, 67 x 52 cm. Beeld, 26,5 x 20 cm.

Ingelijst: Ingelijst in een aluminium lijst met passe-partout en glasplaat.

Gesigneerd: Nee.

Herkomst: Uit de privé-collectie van de in 2014 overleden Jo Elsendoorn, schrijver en van 1951 tot 1977 verbonden aan het Holland Festival als perschef en muziekprogrammeur. Het echtpaar Elsendoorn (Jo en Kitty) reisde veel en verzamelde vanaf de jaren ’50 kunst.

Conditie: De tekening is in goede staat. De glasplaat heeft aan de binnenkant een ‘chipje’.

Zie ook de foto’s.

-Het werk kan aangetekend verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België: 15,00 euro.

Vragen? Stuur even een mailtje.

Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Dit item is verkocht voor 125,00
Starttijd:15-05-2018 om 14:17
Eindtijd:20-05-2018 om 16:17
nomis
20 mei / 11:58
€ 125