Yves Rouvre - Paysage -aquarel circa 1980-

Yves Rouvre - Paysage -aquarel circa 1980- kopen? Bied vanaf 10!

Tekening / Aquarel

Verkoopprijs: € 80,00

Yves Rouvre - Paysage -aquarel circa 1980- kopen? Bied vanaf 10!Yves Rouvre - Paysage -aquarel circa 1980- kopen? Bied vanaf 10!Yves Rouvre - Paysage -aquarel circa 1980- kopen? Bied vanaf 10!Yves Rouvre - Paysage -aquarel circa 1980- kopen? Bied vanaf 10!Yves Rouvre - Paysage -aquarel circa 1980- kopen? Bied vanaf 10!

Geplaatst door  kunstmest
FA. (5)

431 verkochte items
Alle items van deze verkoper (3)
  • Yves Rouvre (1947)
TypeTekening / Aquarel
Jaartal1982
TechniekAquarel
StijlExpressionistisch
IngelijstIngelijst
Afmetingen49 cm x 63 cm (h x b)
Lijst65 cm x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Grote, expressionistische aquarel van de Franse schilder en aquarellist Yves Rouvre (1910-1996), pseudoniem voor Yves Andre Rigolot. Rechtsonder gesigneerd. In 1982 aangekocht (Hfl 2000,-) bij de vermaarde kunsthandel Wisselingh en Co aan het Rokin te Amsterdam. Aankoopnota aanwezig. Werk verkeert in goede conditie. Bronskleurige lijst achter glas. Gezien formaat en kwetsbaarheid alleen af te halen in Utrecht.
Tijdens zijn studie, die begon in 1937, aan de School of Decorative Arts en vervolgens aan de Vrije Academies, werkte hij samen met zijn tijdgenoten, de schilders Jean Bazaine, Alfred Manessier en Jean Le Moal, volgde vervolgens de leer van Alberto Giacometti en Pierre Tal Coa. Tijdens de Tweede Wereldoorlog, hij woont in Tunesië, waar hij trouwde met Germaine Humbert, die zijn metgezel voor het leven werd. Daar werkt hij voor de "Service van architectuur en stedenbouw" van het Franse protectoraat van Tunesië, de architect Bernard Zehrfuss. Hij vertrok in 1949 voor negen maanden in Indochina. Bij zijn terugkeer naar Frankrijk verhuisde hij met zijn vriend en mentor Pierre Tal Coat naar Aix-en-Provence. Hij wordt aangemoedigd door de schilder André Masson die het in 1953 aan de kunsthandelaar Daniel-Henry Kahnweiler presenteert. Hij exposeerde als Masson in de Galerie Louise Leiris. Na een reis naar Griekenland in 1954, vestigde hij zich in de Var in Plan-du-Castellet. (bron wikipedia)

Yves Rouvre (1947)

Alle items van deze kunstenaar Geplaatst door  kunstmest
FA. (5)

431 verkochte items
80 cm
65 cm
63 cm
49 cm

Dit item is verkocht voor 80,00

Starttijd:15-08-2019 om 10:27
Eindtijd:22-08-2019 om 23:01

Biedingen (13):

Abdel
22 aug. / 22:51
€ 80
thijssen1956
22 aug. / 21:46
€ 70
charmex
22 aug. / 21:35
€ 60
Abdel
22 aug. / 21:35
€ 60
charmex
22 aug. / 20:27
€ 50
thijssen1956
22 aug. / 09:30
€ 45
Pippa-1908
22 aug. / 08:44
€ 40
rgcollignon
22 aug. / 07:02
€ 35
thijssen1956
22 aug. / 03:33
€ 30
rgcollignon
22 aug. / 03:33
€ 25
thijssen1956
21 aug. / 16:14
€ 20
rgcollignon
21 aug. / 15:17
€ 15
thijssen1956
19 aug. / 19:45
€ 10