Dirk Baksteen - Zeldzame "Japanse periode" Ets "Oude boom" Dirk Baksteen gesigneerd - Verkocht

Zeldzame "Japanse periode" Ets "Oude boom" Dirk Baksteen gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!
Dit item is verkocht Toon item
Grafiek (handgesigneerd)

Log in of registreer om de opbrengst te bekijken

Vergelijkbaar item plaatsen
Zeldzame "Japanse periode" Ets "Oude boom" Dirk Baksteen gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!
Zeldzame "Japanse periode" Ets "Oude boom" Dirk Baksteen gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Zeldzame "Japanse periode" Ets "Oude boom" Dirk Baksteen gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Zeldzame "Japanse periode" Ets "Oude boom" Dirk Baksteen gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Zeldzame "Japanse periode" Ets "Oude boom" Dirk Baksteen gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Zeldzame "Japanse periode" Ets "Oude boom" Dirk Baksteen gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Zeldzame "Japanse periode" Ets "Oude boom" Dirk Baksteen gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Zeldzame "Japanse periode" Ets "Oude boom" Dirk Baksteen gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!
Vergelijkbaar item plaatsen
  • Omschrijving
  • Dirk Baksteen (1886-1971)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Periode1900 t/m 1944
GesigneerdHandgesigneerd

Kunstenaar : Dirk Baksteen (Rotterdam 29 maart 1886 – Antwerpen 24 september 1971)
Titel/Voorstelling : " Oude boom "
Datering : 1966
Medium / Techniek : droge naald ets op papier
Maten : 7 x 11 cm (bladmaat)  en 13.5 x 21.5 cm (in lijst)
Gesigneerd : rechtsonder 
Conditie : goed

 

Dirk Baksteen (Rotterdam 29 maart 1886 – Antwerpen 24 september 1971) ;

Schilder, aquarellist maar vooral etser van de Kempen. Werkt vanaf zijn dertiende in diverse decoratieateliers en volgt ondertussen avondlessen aan de Academie van Rotterdam. Korte opleiding aan de Academie te Antwerpen (1911). Vestigt zich in Mol (1912) en Achterbos (1913) als vriend en discipel van Jakob Smits. Hij maakt kennis met de Amerikaanse etser William Sherwood die hem inwijdt in alle geheimen van de graveertechnieken en hem tevens introduceert bij de Amerikaanse etsers. Realiseert aan de Kempen gewijde etsalbums: De Heilige Kempen (1922), 1886 – 1936 (1936, opgedragen aan wijlen Koningin Astrid), De Oude Kempen (1951) en Het Kempisch Landschap (1956). Verkrijgt in 1932 de Belgische nationaliteit. Zet zich tijdens WOII in voor de voedselbevoorrading, wat hem na de oorlog zwaar wordt aangerekend. Zijn huis en atelier worden in 1944 geplunderd. Na een gevangenschap van drie jaar vestigt hij zich in Antwerpen. Blijft tot in 1970 etsen. Lid van de The Chicago Society of Etchers (1924) en The Printmakers of California (1924). Stichtend lid van La Gravure Originale Belge (1928). Medeoprichter en voorzitter van het Grafisch Genootschap (Antwerpen 1951).

Transport
Afhalen Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Amsterdam, Nederland
VerzendenDoor het formaat of de kwetsbaarheid is het niet mogelijk om dit item via reguliere post te verzenden

Garantie
GarantieBij het plaatsen van het item verklaar ik mij akkoord met de garantievoorwaarden zoals deze gelden op Kunstveiling ten aanzien van een juiste omschrijving van het aangeboden item

De verkoper neemt de volledige verantwoordelijkheid voor dit item. Kunstveiling biedt slechts het platform bij deze transactie, welke direct met de verkoper afgehandeld dient te worden. Meer informatie.

Log in of registreer om de opbrengst te bekijken

AfhalenJa is mogelijk
ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Veilinggegevens
Starttijd22-2-2018 om 22:09
Eindtijd8-3-2018 om 23:39
Biedingen (21)
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken