ZERO-Duitse kunstenaar Hermann Bartels (1928-1989) -gesigneerde ets

ZERO-Duitse kunstenaar Hermann Bartels (1928-1989) -gesigneerde ets  kopen? Bied vanaf 200!
ZERO-Duitse kunstenaar Hermann Bartels (1928-1989) -gesigneerde ets  kopen? Bied vanaf 200!ZERO-Duitse kunstenaar Hermann Bartels (1928-1989) -gesigneerde ets  kopen? Bied vanaf 200!ZERO-Duitse kunstenaar Hermann Bartels (1928-1989) -gesigneerde ets  kopen? Bied vanaf 200!ZERO-Duitse kunstenaar Hermann Bartels (1928-1989) -gesigneerde ets  kopen? Bied vanaf 200!ZERO-Duitse kunstenaar Hermann Bartels (1928-1989) -gesigneerde ets  kopen? Bied vanaf 200!

Geplaatst door

Lid sinds
verkochte items
Alle items van deze verkoper ()
  • Hermann Bartels (1928-1989)
GesigneerdHandgesigneerd

Hermann Bartels
Geen titel- gesigneerde ets - oplage 50 ex.
Punt gave ets van de Duitse ZERO kunstenaar Hermann Bartels, zwaar handgeschept papier. 29,5 x 21 cm oplage 50. Nooit ingelijst, als nieuw!

Zero is een beweging in de moderne kunst in de periode van 1958 tot 1966.

In 1958 werd door de Duitse kunstenaars Heinz Mack en Otto Piene in Düsseldorf de groep ZERO opgericht. Het was een Europese variant van Colorfield Painting. Zero-kunstenaars werkten echter meestal monochroom, vaak met wit. Ze streefden naar een nieuwe harmonie in de verhouding tussen mens en natuur, en vermeden in hun kunst individuele sporen. De benaming Zero moest herinneren aan het aftellen voor de lancering van een raket.

De Zero-groep onderhield talrijke internationale contacten, onder anderen met de Italiaan Lucio Fontana, de Fransman Yves Klein (die het belang van de pure kleurwaarneming beklemtoonde) en de Zwitser Jean Tinguely (kinetische kunst, roterende objecten). In Nederland werd Zero vertegenwoordigd door de leden van de Nederlandse Nul-beweging. De Zero-groep viel in 1966 uiteen.

Zero sluit aan bij het constructivisme en vertoont verwantschap met de op-art.

De belangrijkste kunstenaars van Zero zijn

Nederland: Armando, Jan Henderikse, Henk Peeters, Jan Schoonhoven, Herman de Vries België: Pol Bury, Walter Leblanc, Jef Verheyen, Paul Van Hoeydonck Duitsland: Bernard Aubertin, Hermann Bartels, Hermann Goepfert, Gerhard von Graevenitz, Gotthard Graubner, Hans Haacke, Oskar Holweck, Adolf Luther, Heinz Mack, Otto Piene, Uli Pohl, Hans Salentin, Günther Uecker Italië: Enrico Castellani, Giani Colombo, Dada Maino, Piero Dorazio, Lucio Fontana, Francesco Lo Savio, Piero Manzoni, Almir Mavignier, Nanda Vigo Frankrijk: Arman, Yves Klein Japan: Akira Kanayama, Yayoi Kusama, Sadamasa Motonaga, Saburo Murakami, Shozo Shimamoto Kazuo Shiraga, Atsuko Tanaka, Tsuruko Yamazaki, Jiro Yoshihara, Michio Yoshihara Zwitserland: Christian Megert, Daniel Spoerri, Jean Tinguely Venezuela: Jesus Rafael Soto

Starttijd:18-01-2015 om 23:17
Eindtijd:25-01-2015 om 23:17
Openingsbod€ 200
ObjectlocatieNederland