Ad Snijders (1929-2010)
  5. Ad Snijders
Ad Snijders (1929-2010)

Ad Snijders (1929-2010)

Kunstenaar

In februari 2010 overleed de Eindhovense kunstenaar Ad Snijders op 80-jarige leeftijd.Hij had een grote tentoonstelling in het Van Abbemuseum en kreeg tijdens de opening een koninklijke onderscheiding vanwege zijn verdiensten voor de (Eindhovense) kunstwereld. Het enfant terrible, dat hij ooit als kunstenaar was, groeide door de jaren heen uit tot een gerespecteerd kunstenaar, een van de laatste uit de generatie schilderbeesten, zoals Karel Appel of Ger Lataster.Tijdgeest Snijders was autodidact. Dat wil zeggen dat hij zich het tekenen en schilderen eigen had gemaakt zonder een offici_le opleiding aan een kunstacademie te volgen. Hij keek vooral goed om zich heen: naar wat andere kunstenaars bezielde en wat zij daar vervolgens mee deden. Hij proefde de tijdgeest, die van het verzet tegen de gevestigde kunstorde. En het lukte hem daar een eigen draai aan te geven, een eigen identiteit als kunstenaar te ontwikkelen. In de jaren ?60 van de vorige eeuw speelde hij een grote rol in het kunstklimaat van zijn geboortestad Eindhoven.SAS Hij maakte deel uit van de kunstenaarsbeweging SAS (?Schijt aan schilderkunst?), samen met J.C.J. van der Heyden en Johan Lennarts, die zich afzetten tegen de heersende kunstopvattingen. ?Je wilde een plaats veroveren in de kunstwereld door tegen het bestaande aan te schoppen. Als je zegt dat Rembrandt een groot schilder is, luistert niemand. Maar als je roept dat Rembrandt een grote klootzak is, dan luistert ineens iedereen. Wij waren dus overal tegen?, zou hij daarover later zeggen.Vechter Het werk van Ad Snijders was in eerste instantie be_nvloed door de kunstenaars van de _cole de Paris en Cobra. Maar toen hij eenmaal zijn eigen weg had gevonden, werd hij een ?kunstenaar van het gevecht met kleur en het bevragen van de materie; verf en doek, krijt en papier?, zoals toenmalig directeur Jan Debbaut van het Eindhovense Van Abbemuseum in 1994 schreef naar aanleiding van de tentoonstelling van Snijders. Snijders was inderdaad een vechter, die tot aan zijn dood de worsteling aanging met het lege vlak om uiteindelijk tot vorm te komen.Alchemist Een schilderij was in zijn ogen eigenlijk nooit af, want er wachtte altijd een ander werk dat gemaakt moest worden: beter, intenser, harder. De kleuren die hij gebruikte, kenden een zelfde overdonderende helderheid als die in sommige schilderijen van Cobra, maar het handschrift is typisch Snijders. Het was, zei hij ooit, zijn doel om van ?stront goud te maken?. Als een kunstzinnige moderne alchemist, die zijn bezweringformules had ingeruild voor verf en penselen.

Aangeboden items
1
Verkochte items
33
Nationaliteit
Nederlands Nederlands
Links
Favoriet
Ad Snijders - Geen titel kopen? Bied vanaf 100!
Ad Snijders (1929-2010) Nederlands Geen titel
Afmetingen60 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100

Kunst kopen van Ad Snijders

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Ad Snijders? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Ad Snijders. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Ad Snijders en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Ad Snijders te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Ad Snijders!

Volg het aanbod kunst van Ad Snijders te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Ad Snijders te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Ad Snijders instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Ad Snijders kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Ad Snijders!

Waarom via Kunstveiling kunst van Ad Snijders kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Ad Snijders en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Ad Snijders via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Ad Snijders of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Ad Snijders?

Kunst kopen van Ad Snijders begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Ad Snijders, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Ad Snijders. Om meer kans te maken om de Ad Snijders te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Ad Snijders! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.