Co Westerik (1924-2018)
  5. Co Westerik
Co Westerik (1924-2018)

Co Westerik (1924-2018)

Kunstschilder, Graficus, Tekenaar

Co Westerik

Schilder, Graficus, Tekenaar, Fotograaf

Geboren te Den Haag in 1924.

Co Westerik schilderde in een realistische stijl en was daarmee anders dan de rest, want in de vijftiger en zestiger jaren stond toch vooral abstractie centraal. Onder andere hierdoor maakte het werk van Westerik dan ook negatieve reacties los.

Co Westerik maakte schilderijen, aquarellen, tekeningen, litho's, etsen en foto’s. Vanaf het begin is verwondering over alledaagse situaties en de (menselijke) natuur zijn belangrijkste drijfveer geweest. Vaak plaatste hij mensen in een dramatische situatie. Zijn hele loopbaan lang heeft hij tekeningen en grafiek geproduceerd, waarin hij de realiteit een opmerkelijke draai geeft. De foto’s dienen vooral als inspiratiebronnen voor de rest van zijn werk.

Met andere kunstenaars uit Den Haag, als Herman Berserik, Willem Hussem en Jaap Nanninga maakte Westerik deel uit van de Posthoorngroep. De Posthoorngroep wordt ook wel aangeduid als de Nieuwe Haagse School. Van 1958 tot 1971 was Co Westerik leraar modeltekenen aan de academie in Den Haag.

Co Westerik volgde zijn opleiding aan de Koninklijke Academie
van Beeldende Kunsten te Den Haag. Hij woont en werkt afwisselend te Rotterdam en Zuid-Frankrijk.

Enkele Exposities:

Gemeentemuseum, Den Haag (1964, 1984 en 2006)

Van Abbemuseum, Eindhoven (1964)

Stedelijk Museum, Amsterdam (1971 en 1991)

Paleis voor Schone Kunsten, Brussel (Belgie) (1972 en 1974)

Berlijn en Saarbrücken (1984)

Museum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam (2004)

Gemeentemuseum Den Haag (2006)

Werk opgenomen in de volgende musea:

Gemeentemuseum Den Haag

Stedelijk Museum Amsterdam

Museum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam

Instituut Collectie Nederland

Frisia Museum, Spanbroek NH

Groninger Museum

Stedelijk Museum De Lakenhal, Leiden

Museum voor Moderne Kunst, Arnhem

Collectie Becht

Verzameling Overholland

Museum Henriette Polak, Zutphen

Hannema de Stuers Fundatie, Heino

Apeldoorns Museum

Museum van Bommel van Dam, Venlo

Bouwfonds Kunststichting, Hoevelaken

Collectie de Nederlandsche Bank, Amsterdam

ABN/AMRO Kunststichting, Amsterdam

Prijzen:

1951 Jacob Marisprijs voor schilderkunst

1953 Jacob Marisprijs voor tekenen

Rembrandtprijs van de stad Leiden

Staatsprijs voor Beeldende Kunst en Architectuur

Culturele Prijs van Zuid-Holland

Chabot Prijs van het Anjerfonds Rotterdam

1999 benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw

2005 benoemd tot erelid van Pulchri Studio, Den Haag

Aangeboden items
11
Verkochte items
184
Nationaliteit
Nederlands Nederlands
Links
Favoriet
Co Westerik - Aardbeiplukkende man kopen? Bied vanaf 200!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Aardbeiplukkende man
TechniekLitho
Afmetingen15.9 x 19.2 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 200
Afmetingen51 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Co Westerik - westerik 78 kopen? Bied vanaf 175!
Co Westerik (1924-2018) westerik 78
TechniekLitho
Afmetingen32 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Co Westerik - westerik 93 1/20 kopen? Bied vanaf 210!
Co Westerik (1924-2018) westerik 93 1/20
TechniekLitho
Afmetingen50 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 210
Co Westerik - gesigneerde ets kopen? Bied vanaf 255!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands gesigneerde ets
TechniekEts
Afmetingen65 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 255
Co Westerik - Tekening/ aquarel - Ingelijst (1993) kopen? Bied vanaf 620!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Tekening/ aquarel - Ingelijst (1993)
TechniekAquarel
Afmetingen60 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 620
Co Westerik - ingelijste gesigneerde ets kopen? Bied vanaf 259!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands ingelijste gesigneerde ets
TechniekEts
Afmetingen40.5 x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 259
Co Westerik - onbekend (sc3) kopen? Bied vanaf 195!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands onbekend (sc3)
TechniekEts
Afmetingen23 x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 195
Co Westerik - handgesigneerde zeefdruk | 'Dubbel zelfportret met poes' | 1999 kopen? Bied vanaf 200!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands handgesigneerde zeefdruk | 'Dubbel zelfportret met poes' | 1999
Afmetingen37 x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 200
Co Westerik - Ingelijste aquarel: Aan tafel - 2004 kopen? Bied vanaf 995!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Ingelijste aquarel: Aan tafel - 2004
TechniekAquarel
Afmetingen51 x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 995

Kunst kopen van Co Westerik

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Co Westerik? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Co Westerik. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Co Westerik en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Co Westerik te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Co Westerik!

Volg het aanbod kunst van Co Westerik te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Co Westerik te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Co Westerik instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Co Westerik kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Co Westerik!

Waarom via Kunstveiling kunst van Co Westerik kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Co Westerik en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Co Westerik via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Co Westerik of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Co Westerik?

Kunst kopen van Co Westerik begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Co Westerik, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Co Westerik. Om meer kans te maken om de Co Westerik te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Co Westerik! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.