Constant (1920-2005)
  5. Constant
Constant (1920-2005)

Constant (1920-2005)

Kunstschilder, Beeldhouwer, Graficus

CONSTANT

Beeldhouwer, schilder, tekenaar, keramist, graficus

Geboren te Amsterdam in 1920, gestorven te Utrecht in 2005

Opleiding: Constant heeft van 1939 tot 1942 opleidingen gevolgd aan de Kunstnijverheidsschool en de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam Woonde en werkte in Amsterdam.

Constant was medeoprichter van de COBRA beweging, dit was een beweging die ontstond binnen de moderne kunst aan het eind van de jaren veertig van de twintigste eeuw. Constant was binnen het gezelschap van onder andere Karel Appel, Corneille, Anton Rooskens, Jan Nieuwenhuijs, Eugene Brands, Lucebert en Theo Wolvecamp, de meer theoreticus van deze stijl.Constant Nieuwenhuys schilderde stillevens, zelfportretten dieren, bloemen en non figuratief. Na een ontmoeting met Asger Jorn verschenen er fantasiedieren, agressief en angstaanjagend en mensfiguren in zijn schilderijen. In 1950 ontstonden de oorlogsschilderijen. Eind jaren 50 ontwikkelde hij ideeen over de ideale stad New Babylon.In de jaren 70 richt hij zich weer meer op het tekenen en schilderen waar oude meesters zijn belangrijkste inspiratiebron

Behoort tot de volgende stromingen/groepen: CoBrA

Exposities en prijzen:

Stedelijk museum Amsterdam 1978 Gemeentemuseum Den Haag 1980 / 2005 Centraal museum Utrecht 1980 Documenta Kassel 2002 Cobra museum 2004

Door: Arthur Brouwers>

Aangeboden items
11
Verkochte items
174
Nationaliteit
NederlandsNederlands
Links
Favoriet
FA. (264 x Favoriet)
11 aangeboden items van deze kunstenaar
Constant - Gitarist kopen? Bied vanaf 650!
Constant - GitaristGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorjako

TechniekLitho
Afmetingen85 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Aftersale items

Constant - Conversatie kopen? Bied vanaf 600!
Constant - ConversatieGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorPuckV

Jaartal1971
TechniekEts
Afmetingen17 cm x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Constant - À propos de Cezanne, handgesigneerde publicatie met originele ets kopen? Bied vanaf 150!
Constant - À propos de Cezanne, handgesigneerde publicatie met originele etsKunstboeken

Geplaatst doorRosser

Jaartal1985
TechniekBoek met Originele Grafiek
Afmetingen20 cm x 15 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Constant - litho: New Babylon - 1963 kopen? Bied vanaf 399!
Constant - litho: New Babylon - 1963Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1963
TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 75.5 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1963
TechniekLitho
IngelijstNiet Ingelijst
Constant - Twee uitgaves Witte de With: From source to use kopen? Bied vanaf 1!
Constant - Twee uitgaves Witte de With: From source to useKunstboeken

Geplaatst doorRenee

Jaartal1999
TechniekSoftcover
Afmetingen24 cm x 18 cm (h x b)
Constant - litho: New Babylon - 1963 kopen? Bied vanaf 550!

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1963
TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 75 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Constant - Boek: Aan Constant - 1985 kopen? Bied vanaf 395!
Constant - Boek: Aan Constant - 1985Kunstboeken

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1985
Afmetingen34.5 cm x 24 cm (h x b)
Constant - 5 boeken kopen? Bied vanaf 60!
Constant - 5 boekenKunstboeken

Geplaatst doorMiles

Jaartal1980
TechniekSoftcover
Afmetingen30 cm x 21 cm (h x b)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1963
TechniekLitho
IngelijstNiet Ingelijst

Kunst kopen van Constant

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Constant? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Constant. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Constant en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Constant te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Constant!

Volg het aanbod kunst van Constant te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Constant te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Constant instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Constant kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Constant!

Waarom via Kunstveiling kunst van Constant kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Constant en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Constant via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Constant of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Constant?

Kunst kopen van Constant begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Constant, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Constant. Om meer kans te maken om de Constant te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Constant! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.