5. Erasmus van Dulmen Krumpelman

Erasmus van Dulmen Krumpelman (1897-1987)

1 aangeboden items / 0 verkochte items

FA. (11 x Favoriet)

Erasmus Bernhard VAN DULMEN KRUMPELMAN (Bad Kreuznach 1897-Vries 1987)

Van DULMEN volgde een particuliere tekenopleiding aan de Hendrik de Keyserschool en vervolgde zijn studie aan de Rijksnormaalschool voor tekenonderwijs. In 1918 werd hij lid van Arti et Amicitiae en exposeerde geregeld op ledententoonstellingen. Hij kwam in contact met kunstenaars August Alleb_, George Breitner en Willem Witsen, die hem hielpen zijn stijl te ontwikkelen. Hij schilderde met name in een impressionistische stijl. Na zijn huwelijk in 1921 vestigde hij zich in Drenthe. Hij kwam daar in aanraking met schilders van Groninger kunstkring De Ploeg, waarna zijn schilderstijl losser en kleuriger werd. Hij schilderde en tekende onder meer landschappen, stadsgezichten, circustaferelen en portretten. Van DULMEN Krumpelman was in 1946 mede-oprichter van De Drentse Schilders, een kunstenaarsvereniging die tot 1953 heeft bestaan. Hij was daarna samen met onder andere zijn zoon Erasmus Herman en Evert Musch mede-oprichter van het Drents Schildersgenootschap (1954). Van DULMEN won in 1958 de Culturele prijs van Drenthe. In 1984 organiseerde het Drents Museum een overzichtstentoonstelling van zijn werk.

Nationaliteit / school

Nederlands

1 aangeboden items van deze kunstenaar

Aftersale items

Aftersale
Erasmus van Dulmen Krumpelman - B1171, Naakt kopen? Bied vanaf 750!

Erasmus van Dulmen Krumpelman - B1171, Naakt

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMarsmeijer

Eindtijd04-07-2021 om 20:50

TechniekAquarel
Afmetingen74.5 cm x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst