5. Georges Braque

Georges Braque (1882-1963)

6 aangeboden items / 39 verkochte items

FA. (44 x Favoriet)

Georges BRAQUE (Argenteuil, 13 mei 1882 - Parijs, 31 augustus 1963) was een Franse kunstschilder. Hij was mede toonaangevend voor nieuwe richtingen in de moderne 20ste-eeuwse kunst. Samen met de Spaanse kunstschilder Pablo Picasso was hij de grondlegger van het kubisme.De schilderkunst van Georges Braque behoort tot het kubisme en het fauvisme; dit zijn Europese kunststromingen.Het werk van Braque inspireerde Vauxelles om de term kubisme te gebruiken. Met het kubisme wordt bedoeld dat de vorm niet meer direct in verhouding staat tot de werkelijkheid. Het kubisme is daardoor een stap in de richting van de abstracte kunst.In het werk van Braque worden tegelijkertijd de kleuren minder sterk; hij gebruikt voornamelijk witte, bruine, en grijze tinten, met hoogstens wat olijfgroen of geel. Braque werkte ook met collage-achtige afbeeldingen, net of bijvoorbeeld een stuk krantenpapier op het doek is geplakt, met teksten en al.Braque schilderde graag stillevens met vruchten, muziekinstrumenten en flessen, waarbij hij ook letters en cijfers toevoegde. Na zijn Kubistische tijd ging hij over tot een vereenvoudigd figuratief schilderen waarin hij o.a. reeksen kleine landschappen maakte.

Nationaliteit / school

Frans

6 aangeboden items van deze kunstenaar
Laatste
kans
Georges Braque - Farbaquatinta, Vase de fleur jaunes, 1955 kopen? Bied vanaf 1900!

Georges Braque - Farbaquatinta, Vase de fleur jaunes, 1955

Geplaatst doordana_de

VerzendingInternationaal

Jaartal1955
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen49 cm x 35.1 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Aftersale items

Aftersale
Georges Braque - Profil Grece, Originallitho vor 1959 kopen? Bied vanaf 480!

Georges Braque - Profil Grece, Originallitho vor 1959

Geplaatst doorHeinzel

VerzendingInternationaal

Aftersale
Georges Braque - Exposition G. Braque - Galerie Maeght, 1959 kopen? Bied vanaf 320!

Georges Braque - Exposition G. Braque - Galerie Maeght, 1959

Geplaatst doorHeinzel

VerzendingInternationaal

Aftersale
Georges Braque - Oiseau XVI, 1958 Signierte, nummerierte Lithografie kopen? Bied vanaf 3800!

Georges Braque - Oiseau XVI, 1958 Signierte, nummerierte Lithografie

Geplaatst doorSpeed

VerzendingInternationaal

Jaartal1958
TechniekLitho
Afmetingen38.2 cm x 56.2 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Georges Braque - Résurrection de l'oiseau, 4 Lithos kopen? Bied vanaf 1500!

Georges Braque - Résurrection de l'oiseau, 4 Lithos

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorSpeed

VerzendingInternationaal

Jaartal1958
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
Aftersale
Georges Braque - ARÉION kopen? Bied vanaf 259!

Georges Braque - ARÉION

Geplaatst doorValjan

TechniekLitho
Afmetingen64 cm x 82 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstIngelijst