Hein Kray (1901-1995)
  5. Hein Kray
Hein Kray (1901-1995)

Hein Kray (1901-1995)

Kunstenaar

Hein Kray (1901-1995) was een leerling van Jean Krans en van Eduard Houbolt. In Groningen studeerde hij medicijnen, maar hij voltooide de studie niet. In 1933 behaalde hij een akte LO-tekenen. Tot 1966 woonde hij, met een paar onderbrekingen in Groningen en Den Haag, in Assen. In dat jaar trok hij naar Zuidlaren, waar hij, en dat kon niet uitblijven, een prachtige tekening maakte van Berend Botje. Hein Kray schilderde, tekende in inkt en pastel, aquarelleerde, etste, lithografeerde, boetseerde, illustreerde, ontwierp tekenmethodes voor het onderwijs en beoefende bovendien de kunstnijverheid. Kray ontwikkelde een eigen stijl; naturalistisch, iets impressionistisch, met de benadering van de natuur als ideaal.Voor de boeken die zijn vrouw schreef maakte hij bandontwerpen. Met haar maakte hij samen jarenlang een stripverhaal voor de krant: zij schreef de tekst, hij maakte de tekeningen. In de jaren 20 maakte hij veel politieke prenten voor het blad ?de houten pomp?. Behalve in Groningen en Friesland gaf hij tekenlessen in Assen, Hoogeveen en Klazienaveen.Kray tekende verschillende kerken in Drenthe en werkte verder veel in de omgeving van Assen. Een schilderij van de Zuidlaardermarkt omstreeks 1200 met ongeveer dezelfde afmetingen als de platen van Isings getuigt van zijn bewondering voor deze historieschilder.Kray schilderde het liefst naar de natuur: landschappen met bomen, oude schuren, hunebedden, de hei, een zandverstuiving. Zoals ik schilder, zei hij, hebben eeuwen voor mij de grote meesters het ook gedaan. Met die uitspraak wilde hij zich overigens niet op een lijn stellen met deze grote meesters, daar stond zijn grote bescheidenheid borg voor.Jarenlang exposeerde hij, samen met onder andere Evert Musch, in de zomermaanden in het gymnasium in Assen. Zondagse bezoekers vonden dan openplekken tussen de aan de wand hangende doeken. Op die plek had een de werken van Hein Kray gehangen. Hij verwijderde ze op zaterdagavond en bracht ze op maandagmorgen terug. Handel was best, moest de kunstenaar gedacht hebben maar niet op zondag.Hein Kray was medeoprichter van de Drentse Schilders. Hij bracht de laatste jaren van zijn leven in het verzorgingshuis de Slingenborgh in Assen door.

Aangeboden items
Verkochte items
Nationaliteit
Nederlands Nederlands
Links
Favoriet

Momenteel worden er helaas geen items van Hein Kray (1901-1995) aangeboden. Bekijk ons huidige veilingaanbod.

Wilt u zelf een item van deze kunstenaar in de veiling plaatsen? Dat kan en is zeer eenvoudig. Maak hier een account aan en plaats het in de veiling.

Ontdek Kunstveiling

Kunst kopen van Hein Kray

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Hein Kray? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Hein Kray. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Hein Kray en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Hein Kray te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Hein Kray!

Volg het aanbod kunst van Hein Kray te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Hein Kray te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Hein Kray instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Hein Kray kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Hein Kray!

Waarom via Kunstveiling kunst van Hein Kray kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Hein Kray en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Hein Kray via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Hein Kray of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Hein Kray?

Kunst kopen van Hein Kray begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Hein Kray, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Hein Kray. Om meer kans te maken om de Hein Kray te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Hein Kray! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.