Jan Cremer (1940)
  5. Jan Cremer
Jan Cremer (1940)

Jan Cremer (1940)

Kunstenaar

Jan CREMER (Enschede 1940)

Schilder, Graficus

Opleiding:

Jan Cremer volgde zijn opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunst in Arnhem.

Hij woont en werkt in Amsterdam.

Reeds op jonge leeftijd was Jan Cremer een uiterst origineel en bezeten kunstenaar, die er alles voor over had om te kunnen werken. Bij zijn eerste eenmanstentoonstelling in Galerie De Posthoorn in Den Haag in 1958, spraken de critici - nauwelijks bekomen van de rellen rondom CoBrA - van een 'woest beest'. Zijn deelname aan de Haagse Salon (1958) werd een schandaal. Een jaar later exposeerde hij in het Haags Gemeentemuseum en in 1960 in het Stedelijk Museum in Amsterdam. Ondertussen werkte Cremer aan zijn eerste boek Ik Jan Cremer dat in 1964 in Nederland verscheen en sindsdien in miljoenenoplage in vele talen is gepubliceerd. In dezelfde periode volgen er meer dan honderd tentoonstellingen van zijn beeldende kunst in binnen- en buitenlandse musea en galeries. Met de eerste opbrengsten van zijn boek vertrekt Jan Cremer eind 1964 naar Amerika.

In New York begint hij met het schilderen van Hollandse landschappen. Dit zeer kleurrijke en vooral strak gecomponeerde ‘Hollands Realisme’, met koeien, boerinnen en tulpenvelden, vormt een breuk met het sterk abstracte expressionistisch werk uit de jaren ervoor. Het thema Hollandse landschappen keert in Cremers complete oeuvre telkens terug, maar ook de steppen, woestijnen en bergketens van Siberië en Mongolië, streken die hij veelvuldig bereist, zijn een permanente inspiratiebron.

Daartussendoor verblijft hij voor kortere of langere tijd in Berlijn, Londen of Amsterdam waar hij hoofdzakelijk steendrukken maakt. In 1972 vervaardigt Cremer zijn eerste filmdocumentaire 'The long white trail', over zijn expeditie met de Inuït in Noordwest-Groenland. Als reporter reisde hij veelvuldig de wereld rond. Cremer weet zijn werk te combineren met zijn reis- en zwerflust. Zes maanden per jaar is hij onderweg, de andere maanden verdeelt hij zijn tijd tussen schilderen en schrijven bij voorkeur in Zuid-Frankrijk of Zwitserland. Cremer woont en werkt - als hij niet op reis is - in New York en Parijs.

Exposities en prijzen:

Gemeentemuseum, Den Haag Stedelijk Museum, Amsterdam Gemeentemuseum, Arnhem Museum Fodor Amsterdam

Aangeboden items
38
Verkochte items
843
Nationaliteit
NederlandsNederlands
Links
Favoriet
FA. (365 x Favoriet)
38 aangeboden items van deze kunstenaar
Jan Cremer - l ´histoire des coeurs ll kopen? Bied vanaf 199!
Jan Cremer - l ´histoire des coeurs llGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorlowracer

Jaartal1998
Afmetingen96 cm x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Toscane III (1999) kopen? Bied vanaf 175!
Jan Cremer - Toscane III (1999)Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMaison_d_art

Jaartal1999
Afmetingen53 cm x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Geplaatst doorMaison_d_art

Jaartal1999
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Toscane I (1999) kopen? Bied vanaf 175!
Jan Cremer - Toscane I (1999)Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMaison_d_art

Jaartal1999
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Tulpenvlieger kopen? Bied vanaf 175!
Jan Cremer - TulpenvliegerGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorcolourfulartlimburg

Jaartal2002
Afmetingen60 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerTextiel
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Zeefdruk: "Inverno" - 2002 kopen? Bied vanaf 75!
Jan Cremer - Zeefdruk: "Inverno" - 2002Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal2002
Afmetingen31 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Zeefdruk: Inverno - 2002 kopen? Bied vanaf 75!
Jan Cremer - Zeefdruk: Inverno - 2002Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal2002
Afmetingen30 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Zeefdruk. Fiume azzurro, zeefdruk (groot!). kopen? Bied vanaf 225!
Jan Cremer - Zeefdruk. Fiume azzurro, zeefdruk (groot!).Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal2001
Afmetingen120 cm x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Zeefdruk, L'Histoire des coeurs 04, kopen? Bied vanaf 275!
Jan Cremer - Zeefdruk, L'Histoire des coeurs 04,Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1998
Afmetingen75 cm x 95 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Zeefdruk, Wasdag - Ingelijst kopen? Bied vanaf 450!
Jan Cremer - Zeefdruk, Wasdag - IngelijstGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1975
Afmetingen84 cm x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Grote zeefdruk 'Harten/Tulpen , mooi gelijst kopen? Bied vanaf 375!
Jan Cremer - Grote zeefdruk 'Harten/Tulpen , mooi gelijstGrafiek (handgesigneerd)

Jaartal1998
Afmetingen103 cm x 83 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Grote litho ' L'Histoire des Coeurs 02' kopen? Bied vanaf 325!
Jan Cremer - Grote litho ' L'Histoire des Coeurs 02'Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1998
TechniekLitho
Afmetingen97 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - 'Kaukasus', mooi gelijst kopen? Bied vanaf 299!
Jan Cremer - 'Kaukasus', mooi gelijstGrafiek (handgesigneerd)

Jaartal1989
Afmetingen81 cm x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Aftersale items

Jan Cremer - Tulips kopen? Bied vanaf 150!
Jan Cremer - TulipsGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorBeersum

Jaartal1999
Afmetingen123 cm x 97 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Zeefdruk: Inverno kopen? Bied vanaf 150!
Jan Cremer - Zeefdruk: InvernoGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstverkoperWestland

Jaartal2002
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Grote zeefdruk: Fiume Azurro(Toscaans landschap) - 2001 kopen? Bied vanaf 295!
Jan Cremer - Grote zeefdruk: Fiume Azurro(Toscaans landschap) - 2001Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal2001
Afmetingen120.5 cm x 80.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Grote Offset litho: Tulpenveld - 1987 kopen? Bied vanaf 350!
Jan Cremer - Grote Offset litho: Tulpenveld - 1987Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1987
TechniekOffset
Afmetingen100 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Tulipe du Nord kopen? Bied vanaf 125!
Jan Cremer - Tulipe du NordGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorrhijnmh

Jaartal1996
Afmetingen39 cm x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Tulipe Babette kopen? Bied vanaf 125!
Jan Cremer - Tulipe BabetteGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorrhijnmh

Jaartal1996
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Originele gesigneerde litho genaamd Ara kopen? Bied vanaf 290!
Jan Cremer - Originele gesigneerde litho genaamd AraGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorPimR

Jaartal1990
Afmetingen60 cm x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Ingelijste zeefdruk: Montagne Saint Victoire - 1996 kopen? Bied vanaf 199!
Jan Cremer - Ingelijste zeefdruk: Montagne Saint Victoire - 1996Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1996
Afmetingen71.5 cm x 97.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Kleurrijke zeefdruk - 1996 kopen? Bied vanaf 199!
Jan Cremer - Kleurrijke zeefdruk - 1996Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1996
Afmetingen79 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Tulpen kopen? Bied vanaf 150!
Jan Cremer - TulpenGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorGMPaard

Jaartal1999
Afmetingen86 cm x 108 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Grote zeefdruk: Strada Rosso(Toscaans landschap) - 2001 kopen? Bied vanaf 215!
Jan Cremer - Grote zeefdruk: Strada Rosso(Toscaans landschap) - 2001Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal2001
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Geplaatst doorZuiverKunst

Jaartal1999
Afmetingen53 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - complete portfolio met o.a. 6 litho's: Hollandse Boerinnen - 1975 kopen? Bied vanaf 2750!
Jan Cremer - complete portfolio met o.a. 6 litho's: Hollandse Boerinnen - 1975Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1975
TechniekLitho
Afmetingen76 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Three Tulips Nr.I kopen? Bied vanaf 175!
Jan Cremer - Three Tulips Nr.IGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1992
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - De tulpen als product van zijn perceptie: De Tulpenvlieger kopen? Bied vanaf 155!
Jan Cremer - De tulpen als product van zijn perceptie: De TulpenvliegerGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunsthandelOlafWijman

Jaartal2002
GesigneerdHandgesigneerd
DragerTextiel
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - 'Gobi' kopen? Bied vanaf 140!
Jan Cremer - 'Gobi'Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1988
TechniekLitho
Afmetingen92 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - ‘Donar’ - Ets, 1975. Ingelijst in houten lijst kopen? Bied vanaf 250!
Jan Cremer - ‘Donar’ - Ets, 1975. Ingelijst in houten lijstGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorArtartifactsamsterdam

Jaartal1975
TechniekEts
Afmetingen81 cm x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Vuurwerkramp kopen? Bied vanaf 95!
Jan Cremer - VuurwerkrampGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorRemyRode

Jaartal2000
Afmetingen71 cm x 91 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Gloire d’Hollande II kopen? Bied vanaf 300!
Jan Cremer - Gloire d’Hollande IIGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorbreekbaar

Jaartal2009
Afmetingen90 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Maroufle (papier op doek) : Korenschoven - 2001 kopen? Bied vanaf 2750!
Jan Cremer - Maroufle (papier op doek) : Korenschoven - 2001Schilderij

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal2001
Afmetingen59.5 cm x 81 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerMarouflé
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - zeefdruk ‘Landschap’ - 1989 - ingelijst kopen? Bied vanaf 225!
Jan Cremer - zeefdruk ‘Landschap’ - 1989 - ingelijstGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1989
Afmetingen74.5 cm x 96.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Litho, Tulpen kopen? Bied vanaf 80!
Jan Cremer - Litho, TulpenGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1991
TechniekLitho
Afmetingen65.5 cm x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - ‘Hartentulpen’ - grote zeefdruk - 2001 - oplage XV kopen? Bied vanaf 245!
Jan Cremer - ‘Hartentulpen’ - grote zeefdruk - 2001 - oplage XVGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal2001
Afmetingen76 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - zeefdruk: L'histoire des Coeurs III - 1998 Groot kopen? Bied vanaf 275!
Jan Cremer - zeefdruk: L'histoire des Coeurs III - 1998 GrootGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1998
Afmetingen85 cm x 95 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Kunst kopen van Jan Cremer

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Jan Cremer? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Jan Cremer. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Jan Cremer en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Jan Cremer te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Jan Cremer!

Volg het aanbod kunst van Jan Cremer te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Jan Cremer te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Jan Cremer instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Jan Cremer kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Jan Cremer!

Waarom via Kunstveiling kunst van Jan Cremer kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Jan Cremer en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Jan Cremer via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Jan Cremer of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Jan Cremer?

Kunst kopen van Jan Cremer begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Jan Cremer, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Jan Cremer. Om meer kans te maken om de Jan Cremer te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Jan Cremer! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.