Karel Appel (1921-2006)
  5. Karel Appel
Karel Appel (1921-2006)

Karel Appel (1921-2006)

Kunstschilder, Beeldhouwer, Graficus, Keramist, Tekenaar

Karel APPEL (Amsterdam 1921 - Zürich 2006)

Biografie / Opleiding

Karel Appel begon zijn carrière als kunstenaar als zoon van een kapper in Amsterdam, waar hij in de oorlogsjaren tegen de wens van zijn vader een opleiding volgde aan de Rijksacademie in Amsterdam. Tijdens zijn jaren aan de Academie raakte Karel Appel bevriend met Corneille en Constant. Een vriendschap die heel lang zou duren en cruciaal was voor zijn verdere ontwikkeling. Appel werkte aanvankelijk in een expressionistische stijl en werd sterk beïnvloed door mensen als Picasso en Matisse. Enkele jaren na de oorlog vormde hij met Corneille, Wolvecamp en Constant de experimentele groep en werd zijn werk steeds autonoom.

In 1948 sloegen de leden van de experimentele groep de handen ineen met kunstenaars uit Denemarken en België en richtten de inmiddels bekende CoBrA-groep op. CoBrA staat voor Kopenhagen, Brussel en Amsterdam. De CoBrA-groep was zeer bepalend in de naoorlogse Nederlandse kunst en geniet internationale faam.

De echte internationale doorbraak voor Karel Appel komt wanneer hij zelf over de grens werkt in New York en later in Frankrijk. In 1968 had hij zijn eerste solotentoonstelling in het Stedelijk Museum in Amsterdam. Vele tentoonstellingen in het buitenland volgen.

Karel Appel kan gerekend worden tot een van de belangrijkste Nederlandse kunstenaars in de moderne kunstgeschiedenis.

Aangeboden items
45
Verkochte items
974
Nationaliteit
NederlandsNederlands
Links
Favoriet
FA. (760 x Favoriet)
45 aangeboden items van deze kunstenaar
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT kopen? Bied vanaf 85!
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CATPrenten & Uitgaves

Geplaatst doorkleurrijkekunstfriesland

TechniekLitho
Afmetingen64 cm x 82 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Geplaatst doorHans1951

TechniekLitho
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Deux Têtes (nieuw gelijst) kopen? Bied vanaf 895!
Karel Appel - Deux Têtes (nieuw gelijst)Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorcolourfulartlimburg

TechniekLitho
Afmetingen70 cm x 87 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Ingelijste zeefdruk: Wednesday(wandelende Karel Appel) kopen? Bied vanaf 225!
Karel Appel - Ingelijste zeefdruk: Wednesday(wandelende Karel Appel)Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Afmetingen91 cm x 75.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Zeefdruk op stof (nieuw gelijst) kopen? Bied vanaf 325!
Karel Appel - Zeefdruk op stof (nieuw gelijst)Prenten & Uitgaves

Afmetingen81 cm x 82 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Kleurenzeefdruk de tovenaar handgesigneerd uit 1977 (in nieuwstaat!) kopen? Bied vanaf 250!
Karel Appel - Kleurenzeefdruk de tovenaar handgesigneerd uit 1977 (in nieuwstaat!)Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1977
Afmetingen50 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Friday ( uit de reeks Seven Summer Days) kopen? Bied vanaf 265!
Karel Appel - Friday ( uit de reeks Seven Summer Days)Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1977
TechniekLitho
Afmetingen85 cm x 69 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Cobra 40 jaar - Galerie Krikhaar (1988) | Offset litho kopen? Bied vanaf 1!
Karel Appel - Cobra 40 jaar - Galerie Krikhaar (1988) | Offset lithoAffiches

Geplaatst doortakamine

Jaartal1988
TechniekOffset
Afmetingen80 cm x 60 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Collection d'art / Galerie (1984) | Offset litho kopen? Bied vanaf 1!
Karel Appel - Collection d'art / Galerie (1984) | Offset lithoAffiches

Geplaatst doortakamine

Jaartal1984
TechniekOffset
Afmetingen60 cm x 75 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - unieke ingelijste proefdruk (zeefdruk): The three cats - 1977 kopen? Bied vanaf 150!
Karel Appel - unieke ingelijste proefdruk (zeefdruk): The three cats - 1977Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1977
Afmetingen68 cm x 79.5 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
Karel Appel - zeefdruk: zonder titel (laatste exemplaar) kopen? Bied vanaf 350!
Karel Appel - zeefdruk: zonder titel (laatste exemplaar)Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Afmetingen73 cm x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Tantrika II met lijst! kopen? Bied vanaf 675!
Karel Appel - Tantrika II met lijst!Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1979
TechniekLitho
Afmetingen102 cm x 81 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - (naar)-Bord Dancing Girl uitgegeven door Reflex incl.certificaat/or.verpakking kopen? Bied vanaf 325!
Karel Appel - (naar)-Bord Dancing Girl uitgegeven door Reflex incl.certificaat/or.verpakkingBeeld / Object

Jaartal2006
TechniekKeramiek
Afmetingen33 cm x 33 cm x 1.5 cm (h x b x d)
Karel Appel - Compositie kopen? Bied vanaf 1295!
Karel Appel - CompositieGrafiek (handgesigneerd)

Jaartal1970
TechniekLitho
Afmetingen67 cm x 89 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Kleurets zonder titel kopen? Bied vanaf 550!
Karel Appel - Kleurets zonder titelGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorruud-dj

Jaartal1995
TechniekEts
Afmetingen66 cm x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - DE TOVENAAR - Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 450!
Karel Appel - DE TOVENAAR - HandgesigneerdGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorolivier_louis

Afmetingen52 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Aftersale items

Karel Appel - Seven summer days kopen? Bied vanaf 1199!
Karel Appel - Seven summer daysGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1977
TechniekLitho
Afmetingen95 cm x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Prachtig ingelijste zeefdruk uit de serie: The three cats - 1977 kopen? Bied vanaf 1050!
Karel Appel - Prachtig ingelijste zeefdruk uit de serie: The three cats - 1977Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstverkoperWestland

Jaartal1977
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Seven summer days kopen? Bied vanaf 1250!

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1977
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Seven summer days kopen? Bied vanaf 200!

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1977
Afmetingen80 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Seven summer days kopen? Bied vanaf 1299!

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1977
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Seven summer days kopen? Bied vanaf 1300!

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1977
Afmetingen90 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Tuesday ( uit de reeks Seven Summer Days) kopen? Bied vanaf 275!
Karel Appel - Tuesday ( uit de reeks Seven Summer Days)Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1977
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Christian Dotremont - Duo Pour Pinceau et Crayon - Au vieux vélo kopen? Bied vanaf 300!
Karel Appel - Christian Dotremont - Duo Pour Pinceau et Crayon - Au vieux véloPrenten & Uitgaves

Geplaatst doorPimR

Jaartal1982
TechniekProefdruk
Afmetingen63 cm x 77 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Karel Appel - A Beast Drawn Man (Zeldzame litho) kopen? Bied vanaf 719!
Karel Appel - A Beast Drawn Man (Zeldzame litho)Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorX-ART

Jaartal1961
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Seven Summerdays kopen? Bied vanaf 350!
Karel Appel - Seven SummerdaysGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorSvensonArt

Jaartal1977
Afmetingen85 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - ingelijste zeefdruk uit de serie: The three cats - 1977 kopen? Bied vanaf 1295!
Karel Appel - ingelijste zeefdruk uit de serie: The three cats - 1977Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKratje

Jaartal1977
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Regards vers l’Infini 1963 kopen? Bied vanaf 1050!
Karel Appel - Regards vers l’Infini 1963Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMigdale1

Jaartal1963
TechniekLitho
Afmetingen81 cm x 96 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - ‘DANS LANCER L’ESPACE QUELQUES FUSEES COULEUR’ kopen? Bied vanaf 1900!
Karel Appel - ‘DANS LANCER L’ESPACE QUELQUES FUSEES COULEUR’Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunsthandelOlafWijman

Jaartal1978
Afmetingen100 cm x 79 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - ‘LE JONGLEUR PROPHÉTHIQUE’ COMPLEET MET ORIGINELE OMSLAGMAP, ZEER ZELDZAAM! kopen? Bied vanaf 1750!
Karel Appel - ‘LE JONGLEUR PROPHÉTHIQUE’ COMPLEET MET ORIGINELE OMSLAGMAP, ZEER ZELDZAAM!Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1978
Afmetingen76 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - ‘CLOWN VISAGE PAYSAGE’ COMPLEET MET ORIGINELE OMSLAGMAP, ZEER ZELDZAAM! kopen? Bied vanaf 1750!
Karel Appel - ‘CLOWN VISAGE PAYSAGE’ COMPLEET MET ORIGINELE OMSLAGMAP, ZEER ZELDZAAM!Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1978
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - 'Clown Anti Robot' COMPLEET MET ORIGINELE OMSLAGMAP, ZEER ZELDZAAM! kopen? Bied vanaf 1750!
Karel Appel - 'Clown Anti Robot' COMPLEET MET ORIGINELE OMSLAGMAP, ZEER ZELDZAAM!Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1978
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - zeefdruk: A summer evenings slumber - 1977 kopen? Bied vanaf 1295!
Karel Appel - zeefdruk: A summer evenings slumber - 1977Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1977
Afmetingen95 cm x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Kleurrijke zeefdruk: Seven summer days - 1977 nooit ingelijst' kopen? Bied vanaf 1395!
Karel Appel - Kleurrijke zeefdruk: Seven summer days - 1977 nooit ingelijst'Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal2014
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - zeefdruk: Sitting under the blazing sun - 1977 kopen? Bied vanaf 1295!
Karel Appel - zeefdruk: Sitting under the blazing sun - 1977Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1977
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Kunst van Karel Appel kopen

Kunst van Karel Appel kopen was nog nooit zo bereikbaar! Via Kunstveiling biedt u eenvoudig mee op de mooiste kunstwerken van deze bekende CoBrA-kunstenaar. Dus bent u op zoek naar een kleurrijke Karel Appel zeefdruk of expressief Karel Appel schilderij? Bekijk dan snel het aanbod voor alle kunstwerken van Karel Appel te koop!

Koop CoBrA-kunst van Karel Appel via Kunstveiling

Karel Appel is een van de bekendste naoorlogse Nederlandse kunstenaars. Hij was medeoprichter en een van de hoofdfiguren van de revolutionaire CoBrA-beweging. De kunstenaars die zich bij CoBrA aansloten, braken met de traditionele schilderkunst en zochten naar nieuwe manieren om zich artistiek te uiten. Ze vonden inspiratie in de naïviteit van kindertekeningen en kunst van natuurvolkeren. Karel Appel schilderde onder andere expressieve fantasiewezens en fabeldieren in felle kleuren. Bij Kunstveiling worden regelmatig kleurrijke en karakteristieke CoBrA kunstwerken van Karel Appel geveild. Bent u geïnteresseerd in het kopen van echte CoBrA-kunst van Karel Appel? Hieronder leest u hoe u eenvoudig mee kunt bieden én waar u op moet letten als u een kunstwerk van Karel Appel wilt kopen.

Hoe koop ik een echte Karel Appel zeefdruk, schilderij, litho of tekening?

Kunstwerken kopen van Karel Appel via Kunstveiling is laagdrempelig en betrouwbaar. Via uw persoonlijke account kunt u eenvoudig een bod uitbrengen op alle Karel Appel kunstwerken die in de veiling staan. Bij alle items staat duidelijk aangegeven wat het openingsbod is en wanneer de veiling afloopt. Koopt u voor het eerst kunst via Kunstveiling? Lees dan eerst de veilingregels door.

Heeft u een Karel Appel schilderij, Karel Appel zeefdruk, Karel Appel litho of Karel Appel tekening op het oog? Via uw account kunt u het werk als favoriet instellen. Zo vindt u het Karel Appel schilderij eenvoudig terug én ontvangt u een e-mailnotificatie op de dag dat de veiling afloopt, wanneer een andere gebruiker een eerste bod uitbrengt of wanneer u bent overboden (indien via uw profiel ingesteld). Op die manier vergroot u de kans op een winnend bod op dat prachtige Karel Appel schilderij te koop via de online veiling!

Waar moet ik op letten bij het kopen van een Karel Appel kunstwerk?

Kunst van Karel Appel is onder verzamelaars en kunstliefhebbers erg populair. Met het kopen van een echt Karel Appel schilderij, zeefdruk of litho haalt u een kunstwerk van één van de belangrijkste moderne Nederlandse kunstenaars in huis! Karel Appel was een ontzettende productieve kunstenaar. Toch zijn er ook vervalsingen van het werk van Karel Appel in omloop. Via Kunstveiling mogen alleen kunstwerken van Karel Appel te koop worden aangeboden waarbij geen twijfel bestaat over de authenticiteit. Mocht u toch twijfels of vragen hebben over de echtheid van een te koop aangeboden Karel Appel kunstwerk, dan kunt u daar altijd melding van maken en zullen onze Veilingmeesters het werk beoordelen.

Bent u ook geïnteresseerd in kunst van andere CoBrA-kunstenaars? Bekijk ook eens het aanbod kunstwerken in de veiling van Corneille, Pierre Alechinsky of Eugène Brands.