Karel Appel (1921-2006)
  5. Karel Appel
Karel Appel (1921-2006)

Karel Appel (1921-2006)

Kunstschilder, Beeldhouwer, Graficus, Keramist, Tekenaar

Karel APPEL (Amsterdam 1921 - Zürich 2006)

Beeldhouwer, Schilder, Graficus

Opleiding: Karel Appel volgde zijn opleiding aan de Rijksacademie te Amsterdam. Woont en werkt in Amsterdam

Karel Appel startte zijn carrière als kunstenaar, als zoon van een kapper, in Amsterdam, waar hij in de oorlogsjaren, zeer tegen de zin van zijn vader, zijn opleiding volgde aan de Rijksacademie te Amsterdam.

Al tijdens zijn jaren aan de academie raakt Karel Appel bevriend met Corneille en Constant. Een vriendschap die zeer lang zou duren en bepalend was voor zijn verdere ontwikkeling. Werkte Appel in het begin expressionistisch en stond hij sterk onder invloed van mensen als Picasso en Matisse, enkele jaren na de oorlog richtte hij samen met oa Corneille, Wolvecamp en Constant, de experimentele groep op, en werkt zijn werk steeds autonomer.

In 1948 bundelen de leden van de experimentele groep hun krachten met kunstenaars uit Denemarken en Belgie en richtten ze de –nu zeer bekende- CoBrA- groep op. CoBrA staat voor Copenhagen, Brussel en Amsterdam. De CoBrA groep is zeer bepalend geweest in de Nederlandse na-oorlogse kunst en geniet grote internationale bekendheid.

De echte internationale doorbraak voor Karel Appel komt als hij zelf over de grens gaat werken, in New York en later in Frankrijk. Hij krijgt zijn eerste Solo tentoonstelling in het Stedelijk Museum in Amsterdam in 1968 en vele exposities in het buitenland volgen.

Karel Appel kan worden gerekend tot 1 van de belangrijkste kunstenaars van Nederland in de moderne Kunstgeschiedenis.

Aangeboden items
46
Verkochte items
925
Nationaliteit
Nederlands
Links
Favoriet
FA. (719 x Favoriet)
46 aangeboden items van deze kunstenaar
Karel Appel - LOS PAJAROS / AQUATINT-KLEURETS / 76x56cm / SIG / 1988 kopen? Bied vanaf 535!
Karel Appel - LOS PAJAROS / AQUATINT-KLEURETS / 76x56cm / SIG / 1988

Geplaatst doorKUNSTHUIS_BE

Jaartal1988
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen76 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT kopen? Bied vanaf 110!
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorHans1951

TechniekVaria
Afmetingen64 cm x 82 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Karel Appel - Face, gemengde druktechniek met reliëf (mooi ingelijst, groot) kopen? Bied vanaf 1450!
Karel Appel - Face, gemengde druktechniek met reliëf (mooi ingelijst, groot)

Geplaatst doorRosser

Jaartal1979
TechniekGemengde Druktechniek
Afmetingen113 cm x 88 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Grote kleurenzeefdruk: Floating flower passion - 1978 kopen? Bied vanaf 1!
Karel Appel - Grote kleurenzeefdruk: Floating flower passion - 1978

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1978
Afmetingen76 cm x 103 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Proefdruk 'De Molen' kopen? Bied vanaf 1!
Karel Appel - Proefdruk 'De Molen'

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorruud-dj

Jaartal1986
TechniekProefdruk
Afmetingen52 cm x 70 cm (h x b)
Karel Appel - Kleurets zonder titel kopen? Bied vanaf 600!
Karel Appel - Kleurets zonder titel

Geplaatst doorruud-dj

Jaartal1995
TechniekEts
Afmetingen66 cm x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - fraai ingelijste 2-zijdige lithografie uit 1965 - incl. 4 boeken kopen? Bied vanaf 125!
Karel Appel - fraai ingelijste 2-zijdige lithografie uit 1965 - incl. 4 boeken

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorMiles

Jaartal1965
TechniekVaria
Afmetingen27 cm x 37 cm (h x b)
Laatste
kans
Karel Appel - Kleurrijke zeefdruk: Tantrika II kopen? Bied vanaf 750!
Karel Appel - Kleurrijke zeefdruk: Tantrika II

Geplaatst doorKiewitKunst

GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Karel Appel - Prachtig ingelijste zeefdruk uit de serie: The three cats - 1977 kopen? Bied vanaf 1050!
Karel Appel - Prachtig ingelijste zeefdruk uit de serie: The three cats - 1977

Geplaatst doorKunstverkoperWestland

Jaartal1977
Afmetingen68 cm x 79.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Ingelijste litho: fabeldier (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 499!
Karel Appel - Ingelijste litho: fabeldier (nette lijst!)

Geplaatst doorKiewitKunst

TechniekLitho
Afmetingen65.5 cm x 81 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Kleuren litho: "Menselijk figuur" kopen? Bied vanaf 1095!
Karel Appel - Kleuren litho: "Menselijk figuur"

Jaartal1968
TechniekLitho
Afmetingen62 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Karel Appel - Ingelijste houtgravure uit de circusserie (nette lijst!) - 1978 kopen? Bied vanaf 1850!
Karel Appel - Ingelijste houtgravure uit de circusserie (nette lijst!) - 1978

Jaartal1978
Afmetingen100.5 cm x 76.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Tibetan bird met lijst! kopen? Bied vanaf 625!
Karel Appel - Tibetan bird met lijst!

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekLitho
Afmetingen82 cm x 102 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Kleurenzeefdruk de tovenaar handgesigneerd uit 1977 (in nieuwstaat!) kopen? Bied vanaf 250!
Karel Appel - Kleurenzeefdruk de tovenaar handgesigneerd uit 1977 (in nieuwstaat!)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1977
Afmetingen50 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Blue head again kopen? Bied vanaf 525!
Karel Appel - Blue head again

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekLitho
Afmetingen56 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Kleurrijke zeefdruk: Seven summer days - 1977 kopen? Bied vanaf 1395!
Karel Appel - Kleurrijke zeefdruk: Seven summer days - 1977

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1977
Afmetingen85 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal2014
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Het gele hoofd kopen? Bied vanaf 245!
Karel Appel - Het gele hoofd

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1977
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Litho uit het portfolio Paysage Humains - Ingelijst kopen? Bied vanaf 750!
Karel Appel - Litho uit het portfolio Paysage Humains - Ingelijst

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1963
TechniekLitho
Afmetingen76 cm x 74 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Litho, Musique barbare - Ingelijst kopen? Bied vanaf 350!
Karel Appel - Litho, Musique barbare - Ingelijst

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1963
TechniekVaria
Afmetingen60 cm x 63 cm (h x b)
Karel Appel - De tovenaar (nieuw gelijst!) kopen? Bied vanaf 249!
Karel Appel - De tovenaar (nieuw gelijst!)

Geplaatst doorcolourfulartlimburg

Jaartal1977
Afmetingen53 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Karel Appel - Paysage visage (stijlvol gelijst!) kopen? Bied vanaf 625!
Karel Appel - Paysage visage (stijlvol gelijst!)

Jaartal1979
Afmetingen70 cm x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Le Jongleur Prophétique (mooi gelijst) kopen? Bied vanaf 1850!
Karel Appel - Le Jongleur Prophétique (mooi gelijst)

Jaartal1978
Afmetingen95 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Happy Face kopen? Bied vanaf 600!
Karel Appel - Happy Face

Geplaatst doorFredBlei

Jaartal1969
TechniekLitho
Afmetingen73 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Zeefdruk, De Kip kopen? Bied vanaf 1!
Karel Appel - Zeefdruk, De Kip

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1977
TechniekProefdruk
Afmetingen62 cm x 86.5 cm (h x b)
Karel Appel - Monday uit de serie Seven Summer Days kopen? Bied vanaf 1!
Karel Appel - Monday uit de serie Seven Summer Days

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1977
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Aftersale items

Aftersale
Karel Appel - Uniek item: met de hand ingeverfde zeefdruk - 1976 kopen? Bied vanaf 3999!
Karel Appel - Uniek item: met de hand ingeverfde zeefdruk - 1976

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1976
Afmetingen87.5 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Karel Appel - Can we dance a landscape? (mooi gelijst) kopen? Bied vanaf 599!
Karel Appel - Can we dance a landscape? (mooi gelijst)

Jaartal1987
TechniekLitho
Afmetingen52 cm x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Karel Appel - Zeefdruk op map :The three cats kopen? Bied vanaf 50!
Karel Appel - Zeefdruk op map :The three cats

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1977
TechniekVaria
Aftersale
Karel Appel - Complete portfolio van vier litho's | 'Can we dance a landscape?' | 1989 kopen? Bied vanaf 2000!
Karel Appel - Complete portfolio van vier litho's | 'Can we dance a landscape?' | 1989

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1989
TechniekLitho
Afmetingen82 cm x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Karel Appel - Head like animal kopen? Bied vanaf 700!
Karel Appel - Head like animal

Geplaatst doorTamar1989

Afmetingen71 cm x 91 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Karel Appel - Christian Dotremont - Duo Pour Pinceau et Crayon - Au vieux vélo kopen? Bied vanaf 300!
Karel Appel - Christian Dotremont - Duo Pour Pinceau et Crayon - Au vieux vélo

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorPimR

Jaartal1982
TechniekProefdruk
Afmetingen63 cm x 77 cm (h x b)
Aftersale
Karel Appel - TANTRIKA 4 LITHO oplage E.A. kopen? Bied vanaf 375!
Karel Appel - TANTRIKA 4 LITHO oplage E.A.

Geplaatst doorKunsthandelOlafWijman

Jaartal1985
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Karel Appel - Composition kopen? Bied vanaf 675!
Karel Appel - Composition

Geplaatst doorJerre86

Jaartal1978
TechniekLitho
Afmetingen62 cm x 81.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Karel Appel - Seven summer days kopen? Bied vanaf 1300!
Karel Appel - Seven summer days

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1977
Afmetingen90 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Karel Appel - Seven summer days kopen? Bied vanaf 250!

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1977
Afmetingen80 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Karel Appel - "Los Pajaros" kopen? Bied vanaf 550!
Karel Appel - "Los Pajaros"

Geplaatst doorJanvld

Jaartal1988
TechniekAquagravure
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Karel Appel - -Sa piste a L'image de la planete terre'- kopen? Bied vanaf 1800!
Karel Appel - -Sa piste a L'image de la planete terre'-

Geplaatst doorJanvld

Jaartal1978
Afmetingen76 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Karel Appel - Ik ben een profeet Panorama tijdschrift 16-22 augustus 1969 kopen? Bied vanaf 30!
Karel Appel - Ik ben een profeet Panorama tijdschrift 16-22 augustus 1969

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorHDB2021

Jaartal1969
TechniekMultimedia
Afmetingen36 cm x 26.5 cm (h x b)
Aftersale
Karel Appel - Seven summer days kopen? Bied vanaf 1250!

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1977
TechniekLitho
Afmetingen95 cm x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT kopen? Bied vanaf 99!

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorHans1951

TechniekVaria
Aftersale
Karel Appel - Cheval kopen? Bied vanaf 800!
Karel Appel - Cheval

Geplaatst doorHaffmans

Jaartal1969
TechniekLitho
Afmetingen90 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Karel Appel - Handgesigneerde kleurenzeefdruk | 'Chat' | jaren '70 kopen? Bied vanaf 975!
Karel Appel - Handgesigneerde kleurenzeefdruk | 'Chat' | jaren '70

Geplaatst doorJJvanWijk

Afmetingen63 cm x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Aftersale
Karel Appel - Seven summer days kopen? Bied vanaf 1199!

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1977
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Karel Appel - Seven summer days kopen? Bied vanaf 1350!

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1977
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Aftersale
Karel Appel - Compositie , zeldzame litho kopen? Bied vanaf 1495!
Karel Appel - Compositie , zeldzame litho

Jaartal1970
TechniekLitho
Afmetingen67 cm x 89 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Kunst van Karel Appel kopen

Kunst van Karel Appel kopen was nog nooit zo bereikbaar! Via Kunstveiling biedt u eenvoudig mee op de mooiste kunstwerken van deze bekende CoBrA-kunstenaar. Dus bent u op zoek naar een kleurrijke Karel Appel zeefdruk of expressief Karel Appel schilderij? Bekijk dan snel het aanbod voor alle kunstwerken van Karel Appel te koop!

Koop CoBrA-kunst van Karel Appel via Kunstveiling

Karel Appel is een van de bekendste naoorlogse Nederlandse kunstenaars. Hij was medeoprichter en een van de hoofdfiguren van de revolutionaire CoBrA-beweging. De kunstenaars die zich bij CoBrA aansloten, braken met de traditionele schilderkunst en zochten naar nieuwe manieren om zich artistiek te uiten. Ze vonden inspiratie in de naïviteit van kindertekeningen en kunst van natuurvolkeren. Karel Appel schilderde onder andere expressieve fantasiewezens en fabeldieren in felle kleuren. Bij Kunstveiling worden regelmatig kleurrijke en karakteristieke CoBrA kunstwerken van Karel Appel geveild. Bent u geïnteresseerd in het kopen van echte CoBrA-kunst van Karel Appel? Hieronder leest u hoe u eenvoudig mee kunt bieden én waar u op moet letten als u een kunstwerk van Karel Appel wilt kopen.

Hoe koop ik een echte Karel Appel zeefdruk, schilderij, litho of tekening?

Kunstwerken kopen van Karel Appel via Kunstveiling is laagdrempelig en betrouwbaar. Via uw persoonlijke account kunt u eenvoudig een bod uitbrengen op alle Karel Appel kunstwerken die in de veiling staan. Bij alle items staat duidelijk aangegeven wat het openingsbod is en wanneer de veiling afloopt. Koopt u voor het eerst kunst via Kunstveiling? Lees dan eerst de veilingregels door.

Heeft u een Karel Appel schilderij, Karel Appel zeefdruk, Karel Appel litho of Karel Appel tekening op het oog? Via uw account kunt u het werk als favoriet instellen. Zo vindt u het Karel Appel schilderij eenvoudig terug én ontvangt u een e-mailnotificatie op de dag dat de veiling afloopt, wanneer een andere gebruiker een eerste bod uitbrengt of wanneer u bent overboden (indien via uw profiel ingesteld). Op die manier vergroot u de kans op een winnend bod op dat prachtige Karel Appel schilderij te koop via de online veiling!

Waar moet ik op letten bij het kopen van een Karel Appel kunstwerk?

Kunst van Karel Appel is onder verzamelaars en kunstliefhebbers erg populair. Met het kopen van een echt Karel Appel schilderij, zeefdruk of litho haalt u een kunstwerk van één van de belangrijkste moderne Nederlandse kunstenaars in huis! Karel Appel was een ontzettende productieve kunstenaar. Toch zijn er ook vervalsingen van het werk van Karel Appel in omloop. Via Kunstveiling mogen alleen kunstwerken van Karel Appel te koop worden aangeboden waarbij geen twijfel bestaat over de authenticiteit. Mocht u toch twijfels of vragen hebben over de echtheid van een te koop aangeboden Karel Appel kunstwerk, dan kunt u daar altijd melding van maken en zullen onze Veilingmeesters het werk beoordelen.

Bent u ook geïnteresseerd in kunst van andere CoBrA-kunstenaars? Bekijk ook eens het aanbod kunstwerken in de veiling van Corneille, Pierre Alechinsky of Eugène Brands.