Kees van Dongen (1877-1968)
  5. Kees van Dongen
Kees van Dongen (1877-1968)

Kees van Dongen (1877-1968)

Kunstschilder, Graficus

Kees van DONGEN

Tekenaar, Portrettist, Schilder

Geboren te 26 Januari 1877 in Rotterdam - Gestorven te 28 Mei 1968 in Monte Carlo

Opleiding: Kees van Dongen nam lessen aan de Rotterdamse Academie van Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen. Woonde en werkte in Rotterdam en Parijs

Het werk van Kees van Dongen valt onder het Fauvisme. Bij het publiek is zijn kunst vooral bekend vanwege de naakte vrouwen die hij schilderde. De kleurrijke stijl zorgde ervoor dat zijn werk snel terug herkend werd door mensen. Het feit dat hij in zijn latere leven van Rotterdam naar Montmartre, Parijs is verhuisd, werd duidelijk zichtbaar in zijn werk, dat alom erkend en gewaardeerd werd. Na het tijdperk van de naakte vrouwen, die hij omschreef als "het mooiste landschap", concentreerde hij zich vooral op het schilderen van leden van de society van Parijs. Kees van Dongen bewoog zich in kringen waar ook artiesten zoals Matisse en Picasso zich bevonden. In het jaar 1926 ontving Kees van Dongen de Legion d'Honneur, en in het volgende jaar, 1927, werd ook de Belgische Kroonorde toegekend aan de kunstenaar. Twee jaar later, in 1929, besloot hij om het Franse staatsburgerschap aan te vragen.

Exposities en prijzen:

25 Maart 2011 - "De grote ogen van Kees van Dongen" te Parijs 18 September 2010 t/m 23 Januari 2011 - "De Grote ogen van Kees van Dongen" te Rotterdam

Aangeboden items
21
Verkochte items
737
Nationaliteit
Nederlands Frans
Links
Favoriet
FA. (363 x Favoriet)
21 aangeboden items van deze kunstenaar
Kees van Dongen - Montmartre 1900, litho kopen? Bied vanaf 195!
Kees van Dongen - Montmartre 1900, litho

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorRosser

Jaartal1962
TechniekVaria
Afmetingen39 cm x 30 cm (h x b)
Kees van Dongen - Pochoir - Colère kopen? Bied vanaf 795!
Kees van Dongen - Pochoir - Colère

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorbruk21

Jaartal1925
TechniekVaria
Afmetingen26 cm x 20 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Kees van Dongen - Pochoir Portrait d’Homme 1925 kopen? Bied vanaf 80!
Kees van Dongen - Pochoir Portrait d’Homme 1925

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorFan62

Jaartal1925
TechniekVaria
Afmetingen26.5 cm x 20.5 cm (h x b)
Kees van Dongen - Pochoir Tete de Femme 1925 kopen? Bied vanaf 165!
Kees van Dongen - Pochoir Tete de Femme 1925

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorFan62

Jaartal1925
TechniekVaria
Kees van Dongen - Pochoir Espagnole 1925 kopen? Bied vanaf 235!
Kees van Dongen - Pochoir Espagnole 1925

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorFan62

Jaartal1925
TechniekVaria
Afmetingen25.5 cm x 19.5 cm (h x b)

Aftersale items

Aftersale
Kees van Dongen - Pochoir - Portrait de femme kopen? Bied vanaf 795!
Kees van Dongen - Pochoir - Portrait de femme

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorbruk21

Jaartal1925
TechniekVaria
Afmetingen26 cm x 19.50 cm (h x b)
Aftersale
Kees van Dongen - Pochoir - Jeune femme au chien kopen? Bied vanaf 795!
Kees van Dongen - Pochoir - Jeune femme au chien

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorbruk21

Jaartal1925
TechniekVaria
Afmetingen25.50 cm x 19.50 cm (h x b)
Aftersale
Kees van Dongen - In het restaurant - 1925 kopen? Bied vanaf 225!
Kees van Dongen - In het restaurant - 1925

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorbruk21

Jaartal1925
TechniekVaria
Afmetingen25 cm x 19 cm (h x b)
Aftersale
Kees van Dongen - Voor de spiegel - 1925 kopen? Bied vanaf 225!
Kees van Dongen - Voor de spiegel - 1925

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorbruk21

Jaartal1925
TechniekVaria
Afmetingen24.5 cm x 19 cm (h x b)
Aftersale
Kees van Dongen - Pochoir uit La Garconne 1925 kopen? Bied vanaf 160!
Kees van Dongen - Pochoir uit La Garconne 1925

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorStrechgel

Jaartal1925
TechniekVaria
Aftersale

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorStrechgel

Jaartal1925
TechniekVaria
Aftersale

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorStrechgel

Jaartal1925
TechniekVaria
Aftersale
Kees van Dongen - In de garderobe - 1925 kopen? Bied vanaf 295!
Kees van Dongen - In de garderobe - 1925

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorbruk21

Jaartal1925
TechniekVaria
Afmetingen24.50 cm x 19.00 cm (h x b)
Aftersale
Kees van Dongen - Vrouw met waaier kopen? Bied vanaf 750!
Kees van Dongen - Vrouw met waaier

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorCvKKunst

Jaartal1957
TechniekVaria
Afmetingen32.5 cm x 25.5 cm (h x b)
Aftersale
Kees van Dongen - Naakte vrouw kopen? Bied vanaf 425!
Kees van Dongen - Naakte vrouw

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorCvKKunst

Jaartal1968
TechniekVaria
Afmetingen38 cm x 28.5 cm (h x b)
Aftersale
Kees van Dongen - Hassan Badreeddine el Bass Raoui kopen? Bied vanaf 875!
Kees van Dongen - Hassan Badreeddine el Bass Raoui

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorCvKKunst

Jaartal1918
TechniekVaria
Afmetingen32 cm x 25.5 cm (h x b)
Aftersale
Kees van Dongen - Edmond des Courières luxe editie kopen? Bied vanaf 7500!
Kees van Dongen - Edmond des Courières luxe editie

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorbruk21

Jaartal1925
TechniekBoek met Originele Grafiek
Afmetingen26.5 cm x 20 cm (h x b)
Aftersale
Kees van Dongen - Roman met 25 originele kleuren litho's: Les Le Lepreuses - 1947 kopen? Bied vanaf 1075!
Kees van Dongen - Roman met 25 originele kleuren litho's: Les Le Lepreuses - 1947

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1947
TechniekVaria
Afmetingen34 cm x 26 cm (h x b)
Aftersale
Kees van Dongen - In het cafe - 1925 kopen? Bied vanaf 265!
Kees van Dongen - In het cafe - 1925

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorbruk21

Jaartal1925
TechniekVaria
Aftersale
Kees van Dongen - In de auto - 1925 kopen? Bied vanaf 795!
Kees van Dongen - In de auto - 1925

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorbruk21

Jaartal1925
TechniekVaria
Aftersale
Kees van Dongen - Elegante vrouw aan zee - 1925 kopen? Bied vanaf 295!
Kees van Dongen - Elegante vrouw aan zee - 1925

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorbruk21

Jaartal1925
TechniekVaria
Afmetingen24.50 cm x 19 cm (h x b)

Kees van Dongen kunstwerken kopen

Bent u liefhebber van Kees van Dongen? Bekijk dan het actuele aanbod Kees van Dongen kunstwerken te koop! Via Kunstveiling is het kopen van een Kees van Dongen schilderij, Kees van Dongen litho of ander kunstwerk laagdrempelig, betrouwbaar en betaalbaar. Met uw persoonlijke Kunstveiling-account biedt u eenvoudig mee op de mooiste Kees van Dongen schilderijen, tekeningen en grafische werken.

Kees van Dongen en het Fauvisme

Koopt u een prachtig Kees van Dongen schilderij, dan haalt u werk van een belangrijke Nederlandse kunstenaar in huis! Kees van Dongen was één van de voornaamste Nederlandse vertegenwoordigers van het fauvisme. Het fauvisme was in de eerste helft van de twintigste eeuw een internationale stroming binnen de moderne kunst waarbij het gebruik van contrasterende, felle kleuren centraal stond. Andere belangrijke kunstenaars die zich aansloten bij deze beweging waren Henri Matisse, Raoul Dufy en Georges Braque.

Rond 1905 woonde Kees van Dongen in het Franse ‘Le Bateau-Lavoir, een ateliercomplex in het Parijse Montmartre waar ook kunstenaars als Picasso en Modigliani leefden. Hij werd een populaire schilder onder de high society van Parijs. Hij schilderde talloze vrouwenportretten van onder andere danseressen en zangeressen uit het Parijse nachtleven. Kees van Dongen kunstwerken worden gekenmerkt door felle kleuren en een erotische sfeer. Veel musea kochten schilderijen van Kees van Dongen aan en zijn stijl was van grote invloed op kunstenaars van het expressionisme en de CoBrA-beweging. Nog steeds is het kopen van Kees van Dongen kunst ontzettend populair bij een breed publiek aan kunstliefhebbers. Uw eigen Kees van Dongen portret kopen? Bekijk nu het actuele aanbod Kees van Dongen kunstwerken te koop via Kunstveiling!

Hoe koop ik Kees van Dongen schilderijen via de online veiling?

Een uniek schilderij van Kees van Dongen kopen, hoe werkt dat? Om mee te kunnen bieden op alle Kees van Dongen schilderijen, Kees van Dongen litho’s of andere kunstwerken heeft u een account nodig. Met een account kunt u eenvoudig een bod uitbrengen op uw favoriete kunstwerken van Kees van Dongen of andere kunstenaars. Bovendien kunt u via uw account eenvoudig e-mailnotificaties instellen, zodat u op de hoogte wordt gehouden als er nieuwe schilderijen van Kees van Dongen via de online veiling te koop worden aangeboden.

Een Kees van Dongen litho of pochoir kopen

Met grote regelmaat worden via Kunstveiling prachtige Kees van Dongen litho’s en pochoirs aangeboden. Een pochoir is techniek waarbij sjablonen of stencils worden gebruikt om een gekleurde afdruk te maken en leende zich uitstekend voor hoogwaardige boekillustraties. Het gebruik van deze arbeidsintensieve techniek bracht Kees van Dongen in de mogelijkheid zeer gedetailleerde afdrukken te maken met prachtige heldere kleuren die per exemplaar handmatig werden ingeschilderd. Op Kunstveiling worden regelmatig mooie pochoirs van Kees van Dongen te koop aangeboden. Via de online veiling koopt u prachtige affiches, posters of boekillustraties die via dit ingewikkelde procedé zijn vervaardigd.

Kees van Dongen hield in de jaren dertig grotendeels op met zijn experimenten met de pochoir-techniek. Daarna werd zijn werk voornamelijk als lithografie uitgegeven. Voor het maken van deze litho’s werkte Van Dongen samen met het atelier van Fernand Mourlot, een bekende Franse steendrukker die voor veel grote kunstenaars uit die tijd litho’s uitgaf.