Nicolaas Wijnberg (1918-2006)
  5. Nicolaas Wijnberg
Nicolaas Wijnberg (1918-2006)

Nicolaas Wijnberg (1918-2006)

Kunstenaar

Nicolaas WIJNBERG (Amsterdam 1918 - Laren 2006)

Schilder, graficus, beeldhouwer.

Opleiding: Van 1933 tot 1935 volgde Wijnberg een opleiding chromolithografie aan de Amsterdamse Grafische School en van 1935 tot 1942 volgde hij een avondcursus tekenen aan de Rijksakademie van beeldende kunsten in Amsterdam. Hij benadrukte zelf altijd zijn autodidactische status als kunstschilder. Wijnberg heeft gewoond en gewerkt in Amsterdam en Laren.

Wijnberg is opgeleid tot lithograaf, maar hield zich op meerdere vlakken bezig. Van 1940 tot 1942 was hij docent kleurenleer en typografie aan de Nieuwe Kunstschool in Amsterdam. Sinds 1943 illustreerde hij dichtbundels en romans. In 1945 richtte hij samen met Hans Snoek en Hans van Norden het Scapino Ballet op, de eerste jeugdballetgroep ter wereld. In 1947 was Wijnberg medeoprichter van de kunstschildersvereniging De Realisten, een groep die zich toelegde op figuratieve kunst en zich afzette tegen de abstracte kunst van Cobra en Vrije Beelden. Wijnberg maakte vooral figuurvoorstellingen en portretten, stillevens, landschappen en stadsgezichten. Vanaf 1958 was hij redacteur beeldende kunst voor het literaire tijdschrift Tirade en van 1965 tot 1970 had hij een eigen kunsthandel. Hij was hoogleraar scenografie aan de Jan van Eyck Academie in Maastricht.

Exposities en prijzen:

Het werk van Wijnberg is tentoongesteld in binnen- en buitenland. Een groot deel van zjin grafische werk is te vinden in het Rijksprentenkabinet. In 1967 won Wijnberg de H.N. Werkmanprijs voor zijn grafische werk. In 2000 won hij de oeuvreprijs van het Fonds voor beeldende kunsten, vormgeving en bouwkunst.

Aangeboden items
11
Verkochte items
170
Nationaliteit
Nederlands Nederlands
Links
Favoriet
FA. (66 x Favoriet)
11 aangeboden items van deze kunstenaar
Nicolaas Wijnberg - Zuid-Franse visser, litho - Gratis verzending! kopen? Bied vanaf 50!
Nicolaas Wijnberg - Zuid-Franse visser, litho - Gratis verzending!Prenten & Uitgaves
Geplaatst doorRosser
Jaartal1947
TechniekVaria
Afmetingen63 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Nicolaas Wijnberg - Ets: De proef op de som - 1978 kopen? Bied vanaf 70!
Nicolaas Wijnberg - Ets: De proef op de som - 1978Grafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro
Jaartal1978
TechniekEts
Afmetingen53 cm x 39 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Nicolaas Wijnberg - Ets kopen? Bied vanaf 69!
Nicolaas Wijnberg - EtsGrafiek (handgesigneerd)
TechniekEts
Afmetingen13 cm x 11.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Nicolaas Wijnberg - Litho: Gepocheerde Heilbot - 1977 kopen? Bied vanaf 75!
Nicolaas Wijnberg - Litho: Gepocheerde Heilbot - 1977Grafiek (handgesigneerd)
Jaartal1977
TechniekLitho
Afmetingen48.5 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Nicolaas Wijnberg - Interieur, litho - Gratis verzending! kopen? Bied vanaf 50!
Nicolaas Wijnberg - Interieur, litho - Gratis verzending!Prenten & Uitgaves
Geplaatst doorRosser
Jaartal1947
TechniekVaria

Aftersale items

Nicolaas Wijnberg - Ontbijt voor een muze, litho kopen? Bied vanaf 60!
Nicolaas Wijnberg - Ontbijt voor een muze, lithoGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorRosser
Jaartal1980
TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Nicolaas Wijnberg - gesigneerde litho uit Petit 5&6 kopen? Bied vanaf 55!
Nicolaas Wijnberg - gesigneerde litho uit Petit 5&6Grafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorFojo
TechniekLitho
Afmetingen32 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Nicolaas Wijnberg - landschap kopen? Bied vanaf 49!
Nicolaas Wijnberg - landschapGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorKunst345
Jaartal1980
TechniekLitho
Afmetingen57 cm x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Nicolaas Wijnberg - Boerderij in Blaricum, handgesigneerde litho kopen? Bied vanaf 65!
Nicolaas Wijnberg - Boerderij in Blaricum, handgesigneerde lithoGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorRosser
Jaartal1947
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Nicolaas Wijnberg - Stilleven op tafel - kleurenlitho 1986 - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 75!
Nicolaas Wijnberg - Stilleven op tafel - kleurenlitho 1986 - mooi ingelijstGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorMiles
Jaartal1986
TechniekLitho
Afmetingen51 cm x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Nicolaas Wijnberg - Triptiek Noord-Holland kopen? Bied vanaf 1600!
Nicolaas Wijnberg - Triptiek Noord-HollandSchilderij
Geplaatst doorjako
Jaartal1972
Afmetingen40 cm x 120.9 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerHardboard
IngelijstNiet Ingelijst

Kunst kopen van Nicolaas Wijnberg

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Nicolaas Wijnberg? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Nicolaas Wijnberg. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Nicolaas Wijnberg en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Nicolaas Wijnberg te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Nicolaas Wijnberg!

Volg het aanbod kunst van Nicolaas Wijnberg te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Nicolaas Wijnberg te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Nicolaas Wijnberg instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Nicolaas Wijnberg kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Nicolaas Wijnberg!

Waarom via Kunstveiling kunst van Nicolaas Wijnberg kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Nicolaas Wijnberg en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Nicolaas Wijnberg via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Nicolaas Wijnberg of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Nicolaas Wijnberg?

Kunst kopen van Nicolaas Wijnberg begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Nicolaas Wijnberg, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Nicolaas Wijnberg. Om meer kans te maken om de Nicolaas Wijnberg te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Nicolaas Wijnberg! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.