Albert Vinke - Albert Vinke : Olieverf op doek – Kampen in Overijssel – ingelijst 36 x 44 cm - Verkocht

Albert Vinke : Olieverf op doek – Kampen in Overijssel – ingelijst 36 x 44 cm kopen? Bied vanaf 1!

Albert Vinke : Olieverf op doek – Kampen in Overijssel – ingelijst 36 x 44 cm kopen? Bied vanaf 1!Albert Vinke : Olieverf op doek – Kampen in Overijssel – ingelijst 36 x 44 cm kopen? Bied vanaf 1!Albert Vinke : Olieverf op doek – Kampen in Overijssel – ingelijst 36 x 44 cm kopen? Bied vanaf 1!Albert Vinke : Olieverf op doek – Kampen in Overijssel – ingelijst 36 x 44 cm kopen? Bied vanaf 1!Albert Vinke : Olieverf op doek – Kampen in Overijssel – ingelijst 36 x 44 cm kopen? Bied vanaf 1!Albert Vinke : Olieverf op doek – Kampen in Overijssel – ingelijst 36 x 44 cm kopen? Bied vanaf 1!Albert Vinke : Olieverf op doek – Kampen in Overijssel – ingelijst 36 x 44 cm kopen? Bied vanaf 1!
  • Albert Vinke (1895-1988)
Type kunstwerkSchilderij

Een schilderij van de Nederlandse kunstenaar Albert Vinke (1895-1988) met een voorstelling van een watergezicht met op de achtergrond de Bovenkerk (ook wel St. Nicolaaskerk) in de stad Kampen in de provincie Overijssel.

Gesigneerd en ingelijst in een houten lijst.
Afmetingen: Lijst, 36 x 44 cm. Beeld: 26 x 34 cm.

Herkomst: Uit de inboedel van een kunstverzamelaar.
Conditie: Het werk heeft 2 kleine slijtplekjes (‘witte streepjes’) middenonder (zie de 6e foto). Verder in goede staat.

Zie ook de foto’s.

Klaar om op te hangen.

De Bovenkerk (ook wel St. Nicolaaskerk) in de Nederlandse stad Kampen is een grote, gotische kruisbasiliek en tevens het opvallendste element in het stadsgezicht van Kampen, gebouwd in de 12e en 13 eeuw.

Informatie over de kunstenaar:

Albert Vinke (1895-1988) werkte als conciërge op de Ambachtsschool in Kampen (Overijssel). Als schilder was hij autodidact. Als enige vooropleiding volgde hij lessen aan de avondtekenschool in Zwolle. Uit correspondentie valt af te leiden dat hij zo af en toe zijn werken ter beoordeling mocht aanbieden aan Jan Voerman, die toentertijd in Hattem woonde.

Bij leven verkocht de Kampenaar zelden zijn eigen werk, omdat hij er te verknocht aan was. Zijn doeken bleven daardoor tot nu toe grotendeels in familiebezit.

Buiten schilderen deed hij graag. Op de fiets, bepakt met schilderskist en schildersezel, trok hij er veel op uit. Vinke heeft daardoor talloze Kamper onderwerpen, zoals het IJssellandschap, het Keizerskwartier en vissersschepen als botters op het doek gezet. Op klein formaat, zodat het in het ‘buitenschilderskistje’ paste.

(tekst: uit Het Frans Walkate Archief)

Titel: “Bovenkerk in Kampen”.

Kunstenaar: Albert Vinke.

Techniek: Olieverf op doek.

Jaartal: Onbekend. 1e helft van de 20e eeuw.

Afmetingen: Lijst, 36 x 44 cm. Beeld: 26 x 34 cm..

Ingelijst: Ingelijst in in een houten lijst.

Gesigneerd: rechtsonder.

Zie ook de foto’s.

Klaar om op te hangen.

-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).

-Het werk kan aangetekend verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro, aangetekende verzending via Postnl.

Naar België: 8,00 euro (bij verzending via KIALA). Bij verzending via Postnl: 15,00 euro.

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.

Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen voor bijzondere schilderijen, aquarellen, tekeningen, etsen, zeefdrukken, litho’s, affiches en andere kunst.

Albert Vinke (1895-1988)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  kunst_ikhebje
591 verkochte items
Alle items van deze verkoper (40)

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd28-5-2017 om 4:53
Eindtijd10-6-2017 om 16:53
Biedingen (14)