Jaap Kraanen - Rotterdamse haven, Jaap Kraanen - Verkocht

Rotterdamse haven, Jaap Kraanen kopen? Bied vanaf 1!
Tekening / Aquarel

Rotterdamse haven, Jaap Kraanen kopen? Bied vanaf 1!Rotterdamse haven, Jaap Kraanen kopen? Bied vanaf 1!
  • Jaap Kraanen (1903-1973)
Type kunstwerkTekening / Aquarel

Mooie, naoorlogse aquarel van de Rotterdamse haven, gesigneerd en gedateerd ' 55 (1955) links onder. De aquarel heeft een klein scheurtje aan de linkerzijkant, nauwelijks zichtbaar, maar toch! Verder in zeer mooie staat. Niet ingelijst. 30 x 44 cm

Jaap Kraanen werd geboren in 1903 in Rotterdam (NL). Reeds als kind hield hij zich bezig met tekenen, wat op school ook werd opgemerkt. Later, tijdens zijn werk als onder andere chauffeur in de jaren '30, volgde hij de avondopleiding aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam, waar hij lessen kreeg in tekenen en schilderen. Nu beroemde leraren aan deze opleiding waren Antoon Derkzen van Angeren en Simon Moulijn. De grafische technieken die hij later veel toepaste, met name de lithokunst, heeft hij zichzelf aangeleerd. Naast litho's maakte Kraanen houtsneden, gouaches, tekeningen, aquarellen en schilderijen.

Jaap Kraanen (1903-1973)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  Margie
122 verkochte items
Alle items van deze verkoper (29)

ObjectlocatieUtrecht,  Nederland
Starttijd18-1-2018 om 20:14
Eindtijd25-1-2018 om 20:19
Biedingen (9)