5. Art informel

Art informel

Opgericht in 1945 - opgeheven in 1960

Art informel

De term art informel (informele schilderkunst) is geïntroduceerd door Michel Tapié, waarbij het Franse woord ‘informel’ dient te worden opgevat als ‘vormloos’. De term refereert aan de verscheidene stijlen van abstracte kunst die in de jaren ’40 en ’50 populair waren, zoals tachisme, materieschilderkunst, tachisme en action painting. Informele schilderkunst is een vorm van abstracte kunst die teruggaat op expressionistische manieren van afbeelden van voor de tweede wereldoorlog. Deze Europese stroming loopt parallel aan het abstract expressionisme in de Verenigde Staten. De kunstvorm zette zich af tegen de heersende kunststijlen, zoals het socialistisch realisme en het geometrisch abstractie. Vanwege de verscheidenheid aan stijlen is het werk van de art-informelkunstenaars uiterst gevarieerd en vallen er zowel figuratieve als non-figuratieve schilders onder. Het werk van de kunstenaars komt overeen in de toepassing van de vrije penseelvoering en de dikke lagen verf. In 1958 werd in Nederland door onder anderen Armando, Henk Peeters en Jan Hendrikse de Nederlandse Informele Groep opgericht. In 1960 veranderde deze groep in de Nederlandse Nul-beweging.

Armando - Kleurengiclee FLUGEL Handgesign. groot!! kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee FLUGEL Handgesign. groot!!
TechniekGiclée
Afmetingen61 x 69 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
Armando - Kleurengiclee LANDSCHAFT BLAU Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee LANDSCHAFT BLAU Handgesigneerd
TechniekGiclée
Afmetingen54 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
Corneille - 1977 - Herbes - Hele mooie kleuren Litho bijna 50 jaar oud kopen? Bied vanaf 399!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1977 - Herbes - Hele mooie kleuren Litho bijna 50 jaar oud
TechniekLitho
Afmetingen65 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 399
Afmetingen60 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Corneille - 1991 - Raven kopen? Bied vanaf 375!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1991 - Raven
TechniekLitho
Afmetingen68 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 375
Afmetingen57 x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 299
Corneille - Woman and Bird kopen? Bied vanaf 295!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Woman and Bird
TechniekLitho
Afmetingen44 x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 295
Corneille - Vogelbroche kopen? Bied vanaf 55!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Vogelbroche
Afmetingen5 x 6 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 55
Armando - Kleurengiclee DAS MEER Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 169!
TechniekGiclée
Afmetingen61 x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
TechniekGiclée
Afmetingen61 x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 149
Armando - Kleurengiclee WALDRAND Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee WALDRAND Handgesigneerd
TechniekGiclée
Afmetingen56 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
Corneille - zonder titel kopen? Bied vanaf 195!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch zonder titel
TechniekLitho
Afmetingen84 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 195
Armando - Kleurengiclee DIE BRUCKE Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee DIE BRUCKE Handgesigneerd
TechniekGiclée
Afmetingen54 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
TechniekGiclée
Afmetingen63 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
TechniekGiclée
Afmetingen61 x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
TechniekLitho
Afmetingen76 x 50 cm (h x b)
€ 59
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT kopen? Bied vanaf 125!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Kleurenlitho HAPPY CAT
TechniekLitho
Afmetingen64 x 82 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
Huidig bod
€ 125
1 bieding
Armando - Giclee op linnen: Gestalt kopen? Bied vanaf 275!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Giclee op linnen: Gestalt
TechniekGiclée
Afmetingen127 x 106 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerTextiel
€ 275
Afmetingen42 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Armando - Kleurengiclee ROTES GEWAND Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee ROTES GEWAND Handgesigneerd
TechniekGiclée
Afmetingen61 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
Afmetingen60 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
TechniekLitho
Afmetingen76 x 50 cm (h x b)
€ 65
Corneille - Chat bleu avec l'Enfant et l'Oiseau metal sculpture kopen? Bied vanaf 660!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Metalen sculptuur Groene Kat met Vogel
TechniekIJzer
Afmetingen56 x 73 x 0.2 cm (h x b x d)
€ 660
Corneille - Bord/schaal 'Vuurvogel' kopen? Bied vanaf 50!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Bord/schaal 'Vuurvogel'
Afmetingen2.8 x 30 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 50
Corneille - ‘L’Indienne kopen? Bied vanaf 300!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch ‘L’Indienne
TechniekLitho
Afmetingen67 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 300
Corneille - 'Droombeeld' (mooi gelijst) kopen? Bied vanaf 199!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 'Droombeeld' (mooi gelijst)
Afmetingen42 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 199
Corneille - Femme, chat et masque. kopen? Bied vanaf 74!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Femme, chat et masque.
TechniekOffset
Afmetingen1270 x 810 cm (h x b)
€ 74
Corneille - 1990 - Rigoletto kopen? Bied vanaf 299!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1990 - Rigoletto
TechniekLitho
Afmetingen62 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 299
Lucio Fontana - Lucio Fontana graphics, multiples and more kopen? Bied vanaf 20!
Lucio Fontana (1899-1968) Argentijns Italiaans Lucio Fontana graphics, multiples and more
TechniekHardcover
Afmetingen25 x 17 cm (h x b)
€ 20
TechniekGiclée
Afmetingen57 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
Jaroslaw Serpan - EKN-13 kopen? Bied vanaf 100!
Jaroslaw Serpan (1922-1976) Frans Tsjechisch EKN-13
Afmetingen54 x 75.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Jan Henderikse - Paarse map met foto's: I found a picture of you, those were the happiest days.. kopen? Bied vanaf 695!
Jan Henderikse (1937) Nederlands Paarse map met foto's: I found a picture of you, those were the happiest days..
TechniekFotocollage
Afmetingen52 x 34.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 695
Corneille - DE COMPLETE Opera serie van Verdi ( “Ommagio a G. Verdi”) kopen? Bied vanaf 999!
Afmetingen76 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 999
Corneille - Six rêves peints kopen? Bied vanaf 199!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Six rêves peints
Afmetingen80 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 199
TechniekGiclée
Afmetingen63 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
TechniekGiclée
Afmetingen61 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
TechniekGiclée
Afmetingen61 x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
TechniekLitho
Afmetingen64 x 82 cm (h x b)
€ 125
TechniekLitho
Afmetingen58 x 42.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 449
Afmetingen42 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Corneille - 1976 - Femmes oiseaux à l'arc en ciel kopen? Bied vanaf 499!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1976 - Femmes oiseaux à l'arc en ciel
TechniekLitho
Afmetingen75.2 x 55.9 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 499