5. Art informel

Art informel

Opgericht in 1945 - opgeheven in 1960

Art informel

De term art informel (informele schilderkunst) is geïntroduceerd door Michel Tapié, waarbij het Franse woord ‘informel’ dient te worden opgevat als ‘vormloos’. De term refereert aan de verscheidene stijlen van abstracte kunst die in de jaren ’40 en ’50 populair waren, zoals tachisme, materieschilderkunst, tachisme en action painting. Informele schilderkunst is een vorm van abstracte kunst die teruggaat op expressionistische manieren van afbeelden van voor de tweede wereldoorlog. Deze Europese stroming loopt parallel aan het abstract expressionisme in de Verenigde Staten. De kunstvorm zette zich af tegen de heersende kunststijlen, zoals het socialistisch realisme en het geometrisch abstractie. Vanwege de verscheidenheid aan stijlen is het werk van de art-informelkunstenaars uiterst gevarieerd en vallen er zowel figuratieve als non-figuratieve schilders onder. Het werk van de kunstenaars komt overeen in de toepassing van de vrije penseelvoering en de dikke lagen verf. In 1958 werd in Nederland door onder anderen Armando, Henk Peeters en Jan Hendrikse de Nederlandse Informele Groep opgericht. In 1960 veranderde deze groep in de Nederlandse Nul-beweging.

Corneille - Femme heureuse, zeefdruk (mooi ingelijst, groot) kopen? Bied vanaf 475!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Femme heureuse, zeefdruk (mooi ingelijst, groot)
Afmetingen82 x 101 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 475
Karel Appel - Big head Coming down kopen? Bied vanaf 625!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Big head Coming down
TechniekKeramiek
Afmetingen5 x 50 x 5 cm (h x b x d)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 625
Constant - litho : labyrismen - 1968 kopen? Bied vanaf 299!
Constant (1920-2005) Nederlands litho : labyrismen - 1968
TechniekLitho
Afmetingen38 x 47.5 cm (h x b)
Huidig bod
€ 299
1 bieding
Corneille - Ingelijste litho - 1995(nette lijst) kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ingelijste litho - 1995(nette lijst)
TechniekLitho
Afmetingen50 x 41.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 225
Constant - Kleurenets: Happening II - 1968 kopen? Bied vanaf 395!
Constant (1920-2005) Nederlands Kleurenets: Happening II - 1968
TechniekEts
Afmetingen40 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 395
Corneille - Ingelijste litho: abstracte compositie - 1995(nette lijst) kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ingelijste litho: abstracte compositie - 1995(nette lijst)
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 225
1 bieding
Constant - ingelijste litho: abstract- 1953! kopen? Bied vanaf 595!
Constant (1920-2005) Nederlands ingelijste litho: abstract- 1953!
TechniekLitho
Afmetingen63 x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 595
Corneille - zeefdruk: Liefdespaar - 1996 kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch zeefdruk: Liefdespaar - 1996
Afmetingen40 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 225
1 bieding
Karel Appel - & Christian Dotremont - licht lucht en lachen kopen? Bied vanaf 1250!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands & Christian Dotremont - licht lucht en lachen
TechniekLitho
Afmetingen87.5 x 107.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.250
Karel Appel - zeefdruk: Bird in summer landscape - 1977 (nieuwe lijst!!!) kopen? Bied vanaf 1500!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands zeefdruk: Bird in summer landscape - 1977 (nieuwe lijst!!!)
Afmetingen90.5 x 75.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.500
Karel Appel - Face kopen? Bied vanaf 625!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Face
TechniekKeramiek
€ 625
Constant - New Babylon - 1963 kopen? Bied vanaf 399!
Constant (1920-2005) Nederlands New Babylon - 1963
TechniekLitho
Afmetingen40 x 75.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 399
Corneille - Ingelijste litho: 'La Chouette' - 2000(nette lijst!) kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ingelijste litho: 'La Chouette' - 2000(nette lijst!)
TechniekLitho
Afmetingen55.5 x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Corneille - Zeefdruk: Image d'un été - 1992 kopen? Bied vanaf 199!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Zeefdruk: Image d'un été - 1992
Afmetingen33.5 x 24.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 199
GesigneerdHandgesigneerd
€ 199
Karel Appel - Kleuren litho: Animal kopen? Bied vanaf 650!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Kleuren litho: Animal
TechniekLitho
Afmetingen55 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 650
Karel Appel - Ingelijste zeefdruk: Kat- 1978 kopen? Bied vanaf 650!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Ingelijste zeefdruk: Kat- 1978
Afmetingen66 x 86 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 650
GesigneerdHandgesigneerd
€ 199
Corneille - Een schedel vol stem kopen? Bied vanaf 475!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Een schedel vol stem
Afmetingen33 x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 475
Corneille - 'Droombeeld' (mooi gelijst) kopen? Bied vanaf 199!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 'Droombeeld' (mooi gelijst)
Afmetingen42 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 199
Karel Appel - Affiche – Viagalerie / Nikonfotogalerie kopen? Bied vanaf 59!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Affiche – Viagalerie / Nikonfotogalerie
Afmetingen110 x 80 cm (h x b)
€ 59