5. Experimentele Groep

Experimentele Groep

Opgericht in 1948

De Experimentele Groep

De Experimentele Groep was een groep kunstenaars die zich verenigden in 1948. De groep experimenteerde met nieuwe kleuren, vormen, materialen en onderwerpen. Het orgaan van de groep was een blad genaamd Reflex, en soms werd de Experimentele Groep dan ook Reflex genoemd. In dit tijdschrift stond een 'manifest' met alle uitgangspunten van de groep. Dit manifest bleef ook voor de Cobragroep van groot belang. Eén van de oprichters van de Experimentele Groep, Constant Nieuwenhuys, schrijft veel over de maatschappelijke rol van de kunstenaar en hij roept in zijn artikelen op tot de bevrijding van creativiteit en fantasie. Hij wil een nieuwe maatschappij met nieuwe kunst. Uiteindelijk gaat later in 1948 de Nederlandse Experimentele Groep samen met de Deense Høst-groep en de Belgische Groupe Surréaliste Révolutionaire op in de Cobra-groep.

TechniekLitho
Afmetingen75 x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 495
Corneille - 1977 - Herbes - Hele mooie kleuren Litho bijna 50 jaar oud kopen? Bied vanaf 399!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1977 - Herbes - Hele mooie kleuren Litho bijna 50 jaar oud
TechniekLitho
Afmetingen65 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 399
Afmetingen60 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Corneille - 1991 - Raven kopen? Bied vanaf 375!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1991 - Raven
TechniekLitho
Afmetingen68 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 375
Afmetingen57 x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 299
Corneille - Woman and Bird kopen? Bied vanaf 295!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Woman and Bird
TechniekLitho
Afmetingen44 x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 295
Corneille - Vogelbroche kopen? Bied vanaf 55!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Vogelbroche
Afmetingen5 x 6 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 55
Corneille - zonder titel kopen? Bied vanaf 195!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch zonder titel
TechniekLitho
Afmetingen84 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 195
TechniekLitho
Afmetingen76 x 50 cm (h x b)
€ 59
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT kopen? Bied vanaf 125!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Kleurenlitho HAPPY CAT
TechniekLitho
Afmetingen64 x 82 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
Huidig bod
€ 125
1 bieding
Lucebert - Amnesty International kopen? Bied vanaf 225!
Lucebert (1924-1994) Nederlands Amnesty International
TechniekOffset
Afmetingen81 x 58 cm (h x b)
€ 225
Afmetingen42 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Afmetingen60 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
TechniekLitho
Afmetingen76 x 50 cm (h x b)
€ 65
Corneille - Chat bleu avec l'Enfant et l'Oiseau metal sculpture kopen? Bied vanaf 660!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Metalen sculptuur Groene Kat met Vogel
TechniekIJzer
Afmetingen56 x 73 x 0.2 cm (h x b x d)
€ 660
Anton Rooskens - Vogelfiguren, zeefdruk kopen? Bied vanaf 425!
Anton Rooskens (1906-1976) Nederlands Vogelfiguren, zeefdruk
Afmetingen90 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 425
Corneille - Bord/schaal 'Vuurvogel' kopen? Bied vanaf 50!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Bord/schaal 'Vuurvogel'
Afmetingen2.8 x 30 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 50
Corneille - ‘L’Indienne kopen? Bied vanaf 300!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch ‘L’Indienne
TechniekLitho
Afmetingen67 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 300
Corneille - 'Droombeeld' (mooi gelijst) kopen? Bied vanaf 199!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 'Droombeeld' (mooi gelijst)
Afmetingen42 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 199
Corneille - Femme, chat et masque. kopen? Bied vanaf 74!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Femme, chat et masque.
TechniekOffset
Afmetingen1270 x 810 cm (h x b)
€ 74
Corneille - 1990 - Rigoletto kopen? Bied vanaf 299!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1990 - Rigoletto
TechniekLitho
Afmetingen62 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 299
Eugène Brands - Zeefdruk, Abstracte Compositie kopen? Bied vanaf 175!
Eugène Brands (1913-2002) Nederlands Zeefdruk, Abstracte Compositie
Afmetingen66 x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 175
Anton Rooskens - Birds 3 kopen? Bied vanaf 375!
Anton Rooskens (1906-1976) Nederlands Birds 3
Afmetingen90 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 375
Corneille - DE COMPLETE Opera serie van Verdi ( “Ommagio a G. Verdi”) kopen? Bied vanaf 999!
Afmetingen76 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 999
Corneille - Six rêves peints kopen? Bied vanaf 199!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Six rêves peints
Afmetingen80 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 199
Lucebert - Geen titel kopen? Bied vanaf 255!
Lucebert (1924-1994) Nederlands Geen titel
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen39 x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 255
TechniekLitho
Afmetingen64 x 82 cm (h x b)
€ 125
TechniekLitho
Afmetingen58 x 42.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 449
Lucebert - & Jan Sierhuis - Minnebrief aan onze gemartelde bruid (5 etsen) kopen? Bied vanaf 250!
Lucebert (1924-1994) Nederlands & Jan Sierhuis - Minnebrief aan onze gemartelde bruid (5 etsen)
TechniekEts
Afmetingen65.5 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Afmetingen42 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Corneille - 1976 - Femmes oiseaux à l'arc en ciel kopen? Bied vanaf 499!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1976 - Femmes oiseaux à l'arc en ciel
TechniekLitho
Afmetingen75.2 x 55.9 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 499
Corneille - 1978 - Vrouw met de vogel - Mooi kunstwerk bijna 50 jaar oud. In Lijst! kopen? Bied vanaf 399!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1978 - Vrouw met de vogel - Mooi kunstwerk bijna 50 jaar oud. In Lijst!
Afmetingen33.5 x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 399
Corneille - Liggende dame met vogel kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Liggende dame met vogel
TechniekLitho
Afmetingen53 x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
TechniekLitho
Afmetingen53 x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 250
1 bieding
Karel Appel - Cirque Moroir du Monde kopen? Bied vanaf 50!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Cirque Moroir du Monde
TechniekOverig
Afmetingen16 x 16 cm (h x b)
€ 50
Corneille - " L' amour au Jour le Jour " kopen? Bied vanaf 325!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch " L' amour au Jour le Jour "
Afmetingen57 x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 325
Corneille - CORNEILLE ZEEFDRUK (groot, ingelijst) kopen? Bied vanaf 295!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch CORNEILLE ZEEFDRUK (groot, ingelijst)
Afmetingen83 x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 295
Afmetingen60 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Corneille - Kleurenzeefdruk GRONINGEN uit 2002 kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Kleurenzeefdruk GRONINGEN uit 2002
Afmetingen60 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Afmetingen60 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Corneille - CORNEILLE Gesigneerd met nummer 26 / 200 kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch CORNEILLE Gesigneerd met nummer 26 / 200
Afmetingen38 x 47.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225