5. Art informel

Art informel

Opgericht in 1945 - opgeheven in 1960

Art informel

De term art informel (informele schilderkunst) is geïntroduceerd door Michel Tapié, waarbij het Franse woord ‘informel’ dient te worden opgevat als ‘vormloos’. De term refereert aan de verscheidene stijlen van abstracte kunst die in de jaren ’40 en ’50 populair waren, zoals tachisme, materieschilderkunst, tachisme en action painting. Informele schilderkunst is een vorm van abstracte kunst die teruggaat op expressionistische manieren van afbeelden van voor de tweede wereldoorlog. Deze Europese stroming loopt parallel aan het abstract expressionisme in de Verenigde Staten. De kunstvorm zette zich af tegen de heersende kunststijlen, zoals het socialistisch realisme en het geometrisch abstractie. Vanwege de verscheidenheid aan stijlen is het werk van de art-informelkunstenaars uiterst gevarieerd en vallen er zowel figuratieve als non-figuratieve schilders onder. Het werk van de kunstenaars komt overeen in de toepassing van de vrije penseelvoering en de dikke lagen verf. In 1958 werd in Nederland door onder anderen Armando, Henk Peeters en Jan Hendrikse de Nederlandse Informele Groep opgericht. In 1960 veranderde deze groep in de Nederlandse Nul-beweging.

Corneille - CORNEILLE Gesigneerd met nummer 26 / 200 kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch CORNEILLE Gesigneerd met nummer 26 / 200
Afmetingen38 x 47.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Afmetingen37.5 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Afmetingen57 x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 295
Afmetingen47 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 395
Corneille - CORNEILLE Gesigneerd met nummer 194/200 kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch CORNEILLE Gesigneerd met nummer 194/200
Afmetingen52 x 37.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Corneille - CORNEILLE Gesigneerd met nummer E/A 2 / 25 kopen? Bied vanaf 255!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch CORNEILLE Gesigneerd met nummer E/A 2 / 25
Afmetingen52 x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 255
1 bieding
Corneille - CORNEILLE Gesigneerd met nummer 7 /200 kopen? Bied vanaf 195!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch CORNEILLE Gesigneerd met nummer 7 /200
Afmetingen52 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 195
Corneille - MAP PROMENADE - 4 ZEEFDRUKKEN 6 / 200 - ZELDZAAM !!² kopen? Bied vanaf 875!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch MAP PROMENADE - 4 ZEEFDRUKKEN 6 / 200 - ZELDZAAM !!²
Afmetingen40 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 875
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT kopen? Bied vanaf 125!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Kleurenlitho HAPPY CAT
TechniekLitho
Afmetingen64 x 82 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 125
Armando - Armando - Kleurengiclée GESTALT VI --- HANDGESIGNEERD --- Oplage 25 kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Armando - Kleurengiclée GESTALT VI --- HANDGESIGNEERD --- Oplage 25
TechniekGiclée
Afmetingen63 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
Afmetingen42 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
TechniekGiclée
Afmetingen61 x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
TechniekLitho
Afmetingen76 x 50 cm (h x b)
€ 59
Corneille - L'oiseau convoité kopen? Bied vanaf 195!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch L'oiseau convoité
Afmetingen62 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 195
1 bieding
Constant - Cobra ,New Babylon, Gemeente Museum Den Haag, Zeldzaam! kopen? Bied vanaf 25!
Constant (1920-2005) Nederlands Cobra ,New Babylon, Gemeente Museum Den Haag, Zeldzaam!
TechniekOffset
Afmetingen84 x 59 cm (h x b)
€ 25
Corneille - Wanda, 1943 kopen? Bied vanaf 2800!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Wanda, 1943
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen39 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 2.800
Corneille - Grote schaal kopen? Bied vanaf 150!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Grote schaal
TechniekKeramiek
Afmetingen3 x 33 x 33 cm (h x b x d)
€ 150
Afmetingen60 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Jan Burssens - zonder titel kopen? Bied vanaf 29!
Jan Burssens (1925-2002) Belgisch zonder titel
TechniekLitho
Afmetingen70 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 29
TechniekGiclée
Afmetingen61 x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 149
Jan Burssens - Zelfportret kopen? Bied vanaf 29!
Jan Burssens (1925-2002) Belgisch Zelfportret
TechniekLitho
Afmetingen70 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 29
Corneille - Zilveren broche met originele verpakking kopen? Bied vanaf 55!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Zilveren broche met originele verpakking
Afmetingen2.7 x 3.6 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 55
Corneille - Vrouw met uil kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Vrouw met uil
TechniekLitho
Afmetingen62 x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 225
Corneille - Voetballers kopen? Bied vanaf 150!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Voetballers
Afmetingen43 x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
Corneille - Geen titel kopen? Bied vanaf 185!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Geen titel
Afmetingen70 x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 185
Constant - De Schilder kopen? Bied vanaf 395!
Constant (1920-2005) Nederlands De Schilder
TechniekLitho
Afmetingen67 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 395
Corneille - 1948, 50 jaar Cobra kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1948, 50 jaar Cobra
TechniekLitho
Afmetingen41 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 225
1 bieding
Corneille - Corneille Guillaume – Gesigneerde litho ‘Zonder Titel’ kopen? Bied vanaf 485!
TechniekLitho
Afmetingen75 x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 485
TechniekGiclée
Afmetingen57 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
Afmetingen42 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Afmetingen60 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Lucio Fontana - Lucio Fontana graphics, multiples and more kopen? Bied vanaf 20!
Lucio Fontana (1899-1968) Argentijns Italiaans Lucio Fontana graphics, multiples and more
TechniekHardcover
Afmetingen25 x 17 cm (h x b)
€ 20
Jan Schoonhoven - Zeefdruk: formatie - 1987 kopen? Bied vanaf 250!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Zeefdruk: formatie - 1987
Afmetingen50 x 32.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Corneille - Les Femmes de la Bible kopen? Bied vanaf 450!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Vrouwen van de Bijbel
TechniekTerragravure
Afmetingen62 x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 450
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Armando - Zeer grote giclee op linnen: Gestalt kopen? Bied vanaf 250!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Zeer grote giclee op linnen: Gestalt
TechniekGiclée
Afmetingen121 x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerTextiel
€ 250
Armando - Giclee op linnen: Waldrand kopen? Bied vanaf 225!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Giclee op linnen: Waldrand
TechniekGiclée
Afmetingen69 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerTextiel
€ 225
Armando - Giclee: Pflanze kopen? Bied vanaf 225!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Giclee: Pflanze
TechniekGiclée
Afmetingen61 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Armando - Ingelijste litho: Die kanone - 1997 kopen? Bied vanaf 495!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Ingelijste litho: Die kanone - 1997
TechniekLitho
Afmetingen84 x 103 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 495
Armando - Giclee op linnen: Gestalt kopen? Bied vanaf 275!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Giclee op linnen: Gestalt
TechniekGiclée
Afmetingen127 x 106 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerTextiel
€ 275
Corneille - DE COMPLETE Opera serie van Verdi ( “Ommagio a G. Verdi”) kopen? Bied vanaf 950!
Afmetingen76 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 950
Corneille - Six rêves peints kopen? Bied vanaf 199!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Six rêves peints
Afmetingen80 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 199
TechniekGiclée
Afmetingen63 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169
TechniekGiclée
Afmetingen61 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 169