5. Kunstliefde

Kunstliefde

Opgericht in 1807

Genootschap Kunstliefde

Het genootschap Kunstliefde is een Utrechtse vereniging voor kunstenaars en kunstliefhebbers. Het is een van de oudste kunstenaarsgenootschappen van Nederland en bij het tweehonderdjarig jubileum in 2007 waren er ruim honderd kunstenaars aangesloten bij het genootschap. Een van de interessante perioden in de geschiedschrijving van het genootschap Kunstliefde is de tijd na de Tweede Wereldoorlog. Na stagnatie die ontstond doordat het genootschap afkerig was van nieuwe stromingen in de kunst, kwam het verenigingsleven weer op gang. Vanwege financiële problemen werd in het begin van de 20e eeuw de kunstcollectie aan de gemeente Utrecht verkocht.

Gerrit Rietveld - Modelbouwpakket rood-blauwe stoel kopen? Bied vanaf 125!
Gerrit Rietveld (1888-1964) Nederlands Modelbouwpakket rood-blauwe stoel
Afmetingen16 x 22 x 5 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 125
Hans van Dokkum - zonder titel kopen? Bied vanaf 35!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands zonder titel
Afmetingen44 x 37.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 35
Wout Maters - Bronzen beeld: 1983 kopen? Bied vanaf 699!
Wout Maters (1931-2017) Nederlands Bronzen beeld: 1983
TechniekBrons
Afmetingen12.5 x 20 x 10 cm (h x b x d)
Gewicht1396 g
GesigneerdHandgesigneerd
€ 699
Charles Donker - Ets: nis met vleermuis en ladder - 1968 kopen? Bied vanaf 299!
Charles Donker (1940) Nederlands Ets: nis met vleermuis en ladder - 1968
TechniekEts
Afmetingen50 x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 299
Johan van Zweden - [ Groninger Ploeg ] - Straatbeeld 1931 - kopen? Bied vanaf 150!
Johan van Zweden (1896-1975) Nederlands [ Groninger Ploeg ] - Straatbeeld 1931 -
TechniekStift
Afmetingen62 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Rien Goené - Zonneteken kopen? Bied vanaf 450!
Rien Goené (1929-2013) Nederlands Zonneteken
Afmetingen62 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
Charles Donker - De drie cactussen kopen? Bied vanaf 175!
Charles Donker (1940) Nederlands De drie cactussen
TechniekLitho
Afmetingen33 x 32.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Willem van Leusden - Wasgoed op het erf - Ets kopen? Bied vanaf 43!
Willem van Leusden (1886-1974) Nederlands Wasgoed op het erf - Ets
TechniekEts
Afmetingen25 x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 43
Hans van Dokkum - Onleesbaar kopen? Bied vanaf 35!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands Onleesbaar
TechniekEts
Afmetingen64 x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 35
Hans van Dokkum - zonder titel kopen? Bied vanaf 25!
GesigneerdHandgesigneerd
€ 25
Johan Ponsioen - Oude Boer - Ets kopen? Bied vanaf 89!
Johan Ponsioen (1900-1969) Nederlands Oude Boer - Ets
TechniekEts
Afmetingen30 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 89
Dirkje Kuik - Accijnstoren kopen? Bied vanaf 85!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Accijnstoren
TechniekLitho
Afmetingen41 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 85
Alexander Gerhardus Dieperink - aan de kade kopen? Bied vanaf 10!
Alexander Gerhardus Dieperink (1901-1972) Nederlands aan de kade
TechniekAquarel
Afmetingen23 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 10
1 bieding
Karel van Seben - Portret kopen? Bied vanaf 45!
Karel van Seben (1893-1988) Nederlands Portret
TechniekPotlood
Afmetingen70 x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 45
Toon Jansen - Mensen kopen? Bied vanaf 25!
Toon Jansen (1937-2008) Nederlands Mensen
Afmetingen50 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 25
Charles Donker - ingelijste ets: Bornia (Zeist) - 1995 kopen? Bied vanaf 450!
Charles Donker (1940) Nederlands ingelijste ets: Bornia (Zeist) - 1995
TechniekEts
Afmetingen41.5 x 51.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
Charles Donker - ingelijste ets: Groninger landschap met geknotte es en jonge els (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 450!
Charles Donker (1940) Nederlands ingelijste ets: Groninger landschap met geknotte es en jonge els (nette lijst!)
TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
Charles Donker - Ets: Studies van hond Bastiaan kopen? Bied vanaf 175!
Charles Donker (1940) Nederlands Ets: Studies van hond Bastiaan
TechniekEts
Afmetingen50.5 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Hans van Dokkum - De krillemonus kopen? Bied vanaf 25!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands De krillemonus
TechniekLitho
Afmetingen34 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 25
Willem van Leusden - Hooi uitladen op de boerderij - Ets kopen? Bied vanaf 45!
Willem van Leusden (1886-1974) Nederlands Hooi uitladen op de boerderij - Ets
TechniekEts
Afmetingen22 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Toon Jansen - Heksen Proces kopen? Bied vanaf 35!
Toon Jansen (1937-2008) Nederlands Heksen Proces
TechniekHoutskool
Afmetingen35 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 35
Dirkje Kuik - Inkt tekening: Oorwurm - 1984 (incl boekje: Aram en de Bende van de Boomstam) kopen? Bied vanaf 125!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Inkt tekening: Oorwurm - 1984 (incl boekje: Aram en de Bende van de Boomstam)
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen18.5 x 11 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
Dirkje Kuik - Doge studie Venetië, ets (kleine oplage) kopen? Bied vanaf 75!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Doge studie Venetië, ets (kleine oplage)
TechniekEts
Afmetingen49 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Jan de Haas - Muze uitgekleed kopen? Bied vanaf 35!
Jan de Haas (1943) Nederlands Muze uitgekleed
TechniekLitho
Afmetingen51 x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 35
Dirkje Kuik - Litho: Venetië kopen? Bied vanaf 69!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Litho: Venetië
TechniekLitho
Afmetingen32 x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 69
Jan van Ham - Pad door bos kopen? Bied vanaf 50!
Jan van Ham (1892-1989) Nederlands Pad door bos
Afmetingen40 x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Charles Donker - ingelijste ets kopen? Bied vanaf 450!
Charles Donker (1940) Nederlands ingelijste ets
TechniekEts
Afmetingen51 x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
Charles Donker - Leersumseveld II, ets (mooi ingelijst) kopen? Bied vanaf 450!
Charles Donker (1940) Nederlands Leersumseveld II, ets (mooi ingelijst)
TechniekEts
Afmetingen62 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
Joop Moesman - Litho: op wacht - 1979 kopen? Bied vanaf 175!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: op wacht - 1979
TechniekLitho
Afmetingen31 x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 175
Karel van Seben - "Nieuwe Meer bij Amsterdam" kopen? Bied vanaf 45!
Karel van Seben (1893-1988) Nederlands "Nieuwe Meer bij Amsterdam"
TechniekAquarel
Afmetingen40 x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 45
Hans van Dokkum - Alles wel aan boord / voor Bep en Dick -ets 1981- kopen? Bied vanaf 40!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands Alles wel aan boord / voor Bep en Dick -ets 1981-
TechniekEts
Afmetingen26 x 31.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 40
Alexander Gerhardus Dieperink - Berglandschappen - 4 Gemengde technieken kopen? Bied vanaf 27!
Alexander Gerhardus Dieperink (1901-1972) Nederlands Berglandschappen - 4 Gemengde technieken
Afmetingen13 x 17.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 27
Hendrik Willem Mesdag - PaardenKoets in duinlandschap nabij Scheveningen kopen? Bied vanaf 9500!
Hendrik Willem Mesdag (1831-1915) Nederlands PaardenKoets in duinlandschap nabij Scheveningen
Afmetingen35 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 9.500
TechniekLitho
Afmetingen35 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
Dirkje Kuik - Inkt tekening: Oorwurm studie's(incl boekje: Aram en de Bende van de Boomstam) kopen? Bied vanaf 125!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Inkt tekening: Oorwurm studie's(incl boekje: Aram en de Bende van de Boomstam)
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen29 x 14.5 cm (h x b)
€ 125
Dirkje Kuik - Inkt tekening: Spinnen(incl boekje: Aram en de Bende van de Boomstam) kopen? Bied vanaf 225!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Inkt tekening: Spinnen(incl boekje: Aram en de Bende van de Boomstam)
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen25 x 27.5 cm (h x b)
€ 225
Dirkje Kuik - Inkt tekening: Wormen(Incl boekje: Aram en de bende van de boomstam) kopen? Bied vanaf 125!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Inkt tekening: Wormen(Incl boekje: Aram en de bende van de boomstam)
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen25 x 36 cm (h x b)
€ 125
Joop Moesman - zeldzame proefdruk in kleur litho: op wacht - 1979 kopen? Bied vanaf 150!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands zeldzame proefdruk in kleur litho: op wacht - 1979
TechniekLitho
Afmetingen31 x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
TechniekLitho
Afmetingen40 x 29 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 159