5. Nieuwe Haagse School

Nieuwe Haagse School

Opgericht in 1949

Nieuwe Haagse School

De Nieuwe Haagse School kwam op als reactie tegen de Cobra-beweging. De Nieuwe Haagse School werd geïnspireerd door 17e eeuwse kunst, de School van Barbizon en de daaruit voortvloeiende Haagse School. De Nieuwe Haagse School omvatte verschillende kunstenaarsgroepen en collectieven. In 1949 werden er exposities georganiseerd in Bodega de Posthoorn in Den Haag. In 1956 ontstond hieruit de Posthoorngroep, die bleef bestaan tot 1962. In 1951 ontstond de groep Verve die zich bezig hield met een modern-figuratieve kunst. Deze groep werd in 1957 opgeheven. Uit de groep Verve vloeide de groep Fugare voort in 1960. Deze focuste zich op non-figuratieve kunst tot 1967, toen de groep ophield te bestaan. In 1959 richtte werd ook nog de groep Atol opgericht. Er zijn echter ook kunstenaars die tot de Nieuwe Haagse School kunnen worden gerekend maar niet bij een van de bovengenoemde groepen waren aangesloten. Veel van deze kunstenaars die kunnen worden gerekend tot de Nieuwe Haagse School hebben een tijd in Parijs gewoond, en werden beïnvloedt door de École de Parijs. De Nieuwe Haagse School vierde haar hoogtij dagen in de jaren vijftig en zestig, in de jaren zeventig waren het de Nieuwe Realisten die het Haagse kunstklimaat domineerden.

Jan van Heel - Rots formatie- spaans landschap kopen? Bied vanaf 295!
Jan van Heel (1898-1990) Nederlands Rots formatie- spaans landschap
TechniekAquarel
Afmetingen50 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 295
Kees van Bohemen - Stilleven, zeefdruk kopen? Bied vanaf 175!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Stilleven, zeefdruk
Afmetingen76 x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Kees Andrea - Stilleven met stier kopen? Bied vanaf 875!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Stilleven met stier
Afmetingen85 x 105 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 875
Afmetingen51 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 199
Jan Cremer - litho: USA banner red cross - 1963 (zeldzaam!) kopen? Bied vanaf 299!
Jan Cremer (1940) Nederlands litho: USA banner red cross - 1963 (zeldzaam!)
TechniekLitho
Afmetingen40 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 299
Gerard Verdijk - zeefdruk: Analysing ... - 1972 -75 kopen? Bied vanaf 55!
Gerard Verdijk (1934-2005) Nederlands zeefdruk: Analysing ... - 1972 -75
Afmetingen51 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Jan Cremer - Jan Cremer - Tulipano Silvana II kopen? Bied vanaf 225!
Jan Cremer (1940) Nederlands Jan Cremer - Tulipano Silvana II
Afmetingen60 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 225
Jan Cremer - Boerinnen kopen? Bied vanaf 299!
Jan Cremer (1940) Nederlands Boerinnen
Afmetingen90 x 74 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 299
Jan Cremer - Ik, Jan Cremer, zeefdruk (netjes ingelijst) kopen? Bied vanaf 495!
Jan Cremer (1940) Nederlands Ik, Jan Cremer, zeefdruk (netjes ingelijst)
Afmetingen88 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 495
Jan Cremer - zeefdruk: Ik, Jan Cremer - 1980 (keurige lijst!) kopen? Bied vanaf 495!
Jan Cremer (1940) Nederlands zeefdruk: Ik, Jan Cremer - 1980 (keurige lijst!)
Afmetingen88 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 495
Jan Cremer - Zeefdruk, Tulipano silvana 2 - Ingelijst kopen? Bied vanaf 250!
Jan Cremer (1940) Nederlands Zeefdruk, Tulipano silvana 2 - Ingelijst
Afmetingen65.5 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Herman Berserik - handgesigneerd ets | 'Scheveningen 2' | 1987 (KLEINE OPLAGE) kopen? Bied vanaf 100!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands handgesigneerd ets | 'Scheveningen 2' | 1987 (KLEINE OPLAGE)
TechniekEts
Afmetingen15 x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Herman Berserik - handgesigneerde ets | 'Bloem' | 1987 (Zeer kleine oplage) kopen? Bied vanaf 100!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands handgesigneerde ets | 'Bloem' | 1987 (Zeer kleine oplage)
TechniekEts
Afmetingen15 x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Lotti van der Gaag - softcover monografie met oeuvrecatalogus in nieuwstaat kopen? Bied vanaf 40!
Lotti van der Gaag (1923-1999) Nederlands softcover monografie met oeuvrecatalogus in nieuwstaat
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 23 cm (h x b)
Huidig bod
€ 40
1 bieding
Ton Pape - zonder titel kopen? Bied vanaf 50!
Ton Pape (1916-2003) Nederlands zonder titel
Afmetingen30 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 50
Herman Berserik - Olielamp toren helicopter kopen? Bied vanaf 69!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands Olielamp toren helicopter
TechniekEts
Afmetingen62.5 x 66.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 69
1 bieding
Aat Verhoog - De honden kopen? Bied vanaf 110!
Aat Verhoog (1933) Nederlands De honden
TechniekLitho
Afmetingen56 x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 110
Jan Kuiper - "Is dit Uw Vis?" kopen? Bied vanaf 10!
Jan Kuiper (1928-2017) Nederlands "Is dit Uw Vis?"
Afmetingen23 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 10
Willem Minderman - Lot van twee tekeningen: Veere (haven) en Thorn kopen? Bied vanaf 125!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Lot van twee tekeningen: Veere (haven) en Thorn
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen20 x 29 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
Aat Verhoog - Gesigneerde kleurenlitho - 42/150 kopen? Bied vanaf 10!
Aat Verhoog (1933) Nederlands Gesigneerde kleurenlitho - 42/150
TechniekLitho
Afmetingen76 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 10
Aat Verhoog - zonder titel kopen? Bied vanaf 45!
Aat Verhoog (1933) Nederlands zonder titel
TechniekLitho
Afmetingen56 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Piet Ouborg - Kubistisch-expressionistisch vrouwelijk naakt kopen? Bied vanaf 300!
Piet Ouborg (1893-1956) Nederlands Kubistisch-expressionistisch vrouwelijk naakt
TechniekPotlood
Afmetingen32 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 300
Willem Minderman - MANDJE II kopen? Bied vanaf 30!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands MANDJE II
TechniekEts
Afmetingen20 x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Gerard Verdijk - Zonder titel kopen? Bied vanaf 144!
Gerard Verdijk (1934-2005) Nederlands Zonder titel
Afmetingen68 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 144
Jan Cremer - Three tulips Nr.1 kopen? Bied vanaf 175!
Jan Cremer (1940) Nederlands Three tulips Nr.1
Afmetingen90 x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Ria Exel - Amsterdam kopen? Bied vanaf 55!
Ria Exel (1915-1985) Nederlands Amsterdam
TechniekLitho
Afmetingen41 x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Afmetingen42 x 52.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
IngelijstIngelijst
€ 899
Willem Minderman - Olieverf op doek: Stilleven met witte kan kopen? Bied vanaf 695!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Olieverf op doek: Stilleven met witte kan
Afmetingen96 x 118 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 695
Evert Moll - Schepen in de Rotterdamse haven kopen? Bied vanaf 825!
Evert Moll (1878-1955) Nederlands Schepen in de Rotterdamse haven
Afmetingen60 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 825
Evert Moll - Bedrijvigheid in de Rotterdamse Haven kopen? Bied vanaf 1250!
Evert Moll (1878-1955) Nederlands Bedrijvigheid in de Rotterdamse Haven
Afmetingen60 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.250
Jan Kuiper - " Je thee wordt koud' kopen? Bied vanaf 500!
Jan Kuiper (1928-2017) Nederlands " Je thee wordt koud'
Afmetingen109 x 109 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 500
Jan Kuiper - " Zitten' kopen? Bied vanaf 350!
Jan Kuiper (1928-2017) Nederlands " Zitten'
Afmetingen97 x 112 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350
Johan van den Berg - Klein Zeegezicht kopen? Bied vanaf 250!
Johan van den Berg (1939) Nederlands Klein Zeegezicht
Afmetingen21 x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerHardboard
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 250
1 bieding
Johan van den Berg - zonder titel kopen? Bied vanaf 250!
Johan van den Berg (1939) Nederlands zonder titel
Afmetingen31 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Pat Andrea - Unica kopen? Bied vanaf 1299!
Pat Andrea (1942) Nederlands Unica
TechniekPotlood
Afmetingen9 x 6 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 1.299
Kees van Bohemen - zonder titel kopen? Bied vanaf 220!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands zonder titel
Afmetingen73 x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 220