5. Nieuwe Haagse School

Nieuwe Haagse School

Opgericht in 1949

Nieuwe Haagse School

De Nieuwe Haagse School kwam op als reactie tegen de Cobra-beweging. De Nieuwe Haagse School werd geïnspireerd door 17e eeuwse kunst, de School van Barbizon en de daaruit voortvloeiende Haagse School. De Nieuwe Haagse School omvatte verschillende kunstenaarsgroepen en collectieven. In 1949 werden er exposities georganiseerd in Bodega de Posthoorn in Den Haag. In 1956 ontstond hieruit de Posthoorngroep, die bleef bestaan tot 1962. In 1951 ontstond de groep Verve die zich bezig hield met een modern-figuratieve kunst. Deze groep werd in 1957 opgeheven. Uit de groep Verve vloeide de groep Fugare voort in 1960. Deze focuste zich op non-figuratieve kunst tot 1967, toen de groep ophield te bestaan. In 1959 richtte werd ook nog de groep Atol opgericht. Er zijn echter ook kunstenaars die tot de Nieuwe Haagse School kunnen worden gerekend maar niet bij een van de bovengenoemde groepen waren aangesloten. Veel van deze kunstenaars die kunnen worden gerekend tot de Nieuwe Haagse School hebben een tijd in Parijs gewoond, en werden beïnvloedt door de École de Parijs. De Nieuwe Haagse School vierde haar hoogtij dagen in de jaren vijftig en zestig, in de jaren zeventig waren het de Nieuwe Realisten die het Haagse kunstklimaat domineerden.

Jan Cremer - Boerinnen kopen? Bied vanaf 249!
Jan Cremer (1940) Nederlands Boerinnen
Afmetingen90 x 74 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 249
Willem Minderman - Wilde planten met landschap, ets kopen? Bied vanaf 60!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Wilde planten met landschap, ets
TechniekEts
Afmetingen33 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 60
Piet Ouborg - 2 hardcover monografieën en 3 krantenartikelen kopen? Bied vanaf 60!
Piet Ouborg (1893-1956) Nederlands 2 hardcover monografieën en 3 krantenartikelen
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 25 cm (h x b)
€ 60
Jan Cremer - Zeefdruk, Tulipano silvana 2 - Ingelijst kopen? Bied vanaf 250!
Jan Cremer (1940) Nederlands Zeefdruk, Tulipano silvana 2 - Ingelijst
Afmetingen65.5 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Gerard Verdijk - zeefdruk: Analysing ... - 1972 -75 kopen? Bied vanaf 55!
Gerard Verdijk (1934-2005) Nederlands zeefdruk: Analysing ... - 1972 -75
Afmetingen51 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Jan Cremer - zeefdruk: Ik, Jan Cremer - 1980 (keurige lijst!) kopen? Bied vanaf 495!
Jan Cremer (1940) Nederlands zeefdruk: Ik, Jan Cremer - 1980 (keurige lijst!)
Afmetingen88 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 495
Co Westerik - Ingelijste zeefdruk: "een familie treffen" - 1986 kopen? Bied vanaf 150!
Afmetingen51 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Jan Cremer - litho: USA banner red cross - 1963 (zeldzaam!) kopen? Bied vanaf 299!
Jan Cremer (1940) Nederlands litho: USA banner red cross - 1963 (zeldzaam!)
TechniekLitho
Afmetingen40 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 299
Ton Pape - compositie 96 kopen? Bied vanaf 55!
Ton Pape (1916-2003) Nederlands compositie 96
TechniekGouache
Afmetingen40 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Ton Pape - compositie 97 kopen? Bied vanaf 55!
Ton Pape (1916-2003) Nederlands compositie 97
TechniekGouache
Afmetingen40 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Ton Pape - Sjabloondruk, NO. 36 - Ingelijst kopen? Bied vanaf 50!
Ton Pape (1916-2003) Nederlands Sjabloondruk, NO. 36 - Ingelijst
TechniekSjabloondruk
Afmetingen78.5 x 60.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Johan van den Berg - SCHEMER AAN ZEE kopen? Bied vanaf 69!
Johan van den Berg (1939) Nederlands SCHEMER AAN ZEE
Afmetingen15 x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 69
1 bieding
Johan van den Berg - MIST AAN ZEE kopen? Bied vanaf 69!
Johan van den Berg (1939) Nederlands MIST AAN ZEE
Afmetingen15 x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 69
1 bieding
Willem Minderman - Oude molen bij Den Haag kopen? Bied vanaf 60!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Oude molen bij Den Haag
TechniekEts
Afmetingen34 x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 60
Johan van den Berg - BYE BYE COWBOY kopen? Bied vanaf 69!
Johan van den Berg (1939) Nederlands BYE BYE COWBOY
Afmetingen32 x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 69
1 bieding
Afmetingen88 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 495
Aat Verhoog - Zeefdruk - Strand II kopen? Bied vanaf 50!
Aat Verhoog (1933) Nederlands Zeefdruk - Strand II
Afmetingen51.5 x 65.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Jan van Heel - Parijs kopen? Bied vanaf 200!
Jan van Heel (1898-1990) Nederlands Parijs
TechniekAquarel
Afmetingen75 x 55 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 200
Maarten van Dreven - Kentauromachine kopen? Bied vanaf 150!
Maarten van Dreven (1941-2001) Nederlands Kentauromachine
TechniekAquarel
Afmetingen48 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Jan Kuiper - " Je thee wordt koud' kopen? Bied vanaf 500!
Jan Kuiper (1928-2017) Nederlands " Je thee wordt koud'
Afmetingen109 x 109 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 500
Jan Kuiper - " Zitten' kopen? Bied vanaf 350!
Jan Kuiper (1928-2017) Nederlands " Zitten'
Afmetingen97 x 112 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350
Aat Verhoog - Mannen en honden, litho kopen? Bied vanaf 45!
Aat Verhoog (1933) Nederlands Mannen en honden, litho
TechniekLitho
Afmetingen57 x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Piet Ouborg - Kubistisch-expressionistisch vrouwelijk naakt kopen? Bied vanaf 250!
Piet Ouborg (1893-1956) Nederlands Kubistisch-expressionistisch vrouwelijk naakt
TechniekPotlood
Afmetingen32 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Willem Minderman - Kazernestraat, ets kopen? Bied vanaf 55!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Kazernestraat, ets
TechniekEts
Afmetingen25 x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Herman Berserik - Zeg maar dag met het handje kopen? Bied vanaf 75!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands Zeg maar dag met het handje
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen50 x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Theo van der Nahmer - Eline Vere, vrouwtje met hoed kopen? Bied vanaf 115!
Theo van der Nahmer (1917-1989) Nederlands Eline Vere, vrouwtje met hoed
TechniekBrons
Afmetingen13 x 4 x 4 cm (h x b x d)
€ 115
Kees Andrea - "Mensen en Dieren" | voor H.J. Wilzen kopen? Bied vanaf 10!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands "Mensen en Dieren" | voor H.J. Wilzen
Afmetingen17 x 22.8 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 10
Jan Cremer - PTT-telecom phonecard kopen? Bied vanaf 210!
Jan Cremer (1940) Nederlands PTT-telecom phonecard
Afmetingen42 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 210
Johan van den Berg - Grijze dag aan zee no. I e.a. kopen? Bied vanaf 250!
Johan van den Berg (1939) Nederlands Grijze dag aan zee no. I e.a.
Afmetingen21 x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerHardboard
IngelijstIngelijst
€ 250
Johan van den Berg - Hommage aan Kees van Bohemen e.a. kopen? Bied vanaf 250!
Johan van den Berg (1939) Nederlands Hommage aan Kees van Bohemen e.a.
Afmetingen21 x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerHardboard
IngelijstIngelijst
€ 250
Johan van den Berg - zonder titel kopen? Bied vanaf 150!
Johan van den Berg (1939) Nederlands zonder titel
Afmetingen31 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Joop Kropff - Moutstraat (Utrecht) kopen? Bied vanaf 65!
Joop Kropff (1892-1979) Nederlands Moutstraat (Utrecht)
TechniekLitho
Afmetingen41 x 49 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 65
Kees van Bohemen - Affiche - Collection D'art - 1977 - Amsterdam kopen? Bied vanaf 35!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Affiche - Collection D'art - 1977 - Amsterdam
TechniekOverig
Afmetingen54.5 x 38.5 cm (h x b)
€ 35
Willem Minderman - Vos in tuinstraat, ets kopen? Bied vanaf 55!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands Vos in tuinstraat, ets
TechniekEts
Afmetingen25 x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Jan Cremer - Ik, Jan Cremer, zeefdruk (netjes ingelijst) kopen? Bied vanaf 495!
Jan Cremer (1940) Nederlands Ik, Jan Cremer, zeefdruk (netjes ingelijst)
Afmetingen88 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 495
Kees van Bohemen - zonder titel kopen? Bied vanaf 220!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands zonder titel
Afmetingen73 x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 220
Pat Andrea - Unica kopen? Bied vanaf 1299!
Pat Andrea (1942) Nederlands Unica
TechniekPotlood
Afmetingen9 x 6 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 1.299
Karel Bleijenberg - Stilleven. Bloemen in vaas. kopen? Bied vanaf 299!
Karel Bleijenberg (1913-1981) Nederlands Stilleven. Bloemen in vaas.
Afmetingen74 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
€ 299
Ria Exel - Amsterdam kopen? Bied vanaf 55!
Ria Exel (1915-1985) Nederlands Amsterdam
TechniekLitho
Afmetingen41 x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Jan Cremer - Three tulips Nr.1 kopen? Bied vanaf 175!
Jan Cremer (1940) Nederlands Three tulips Nr.1
Afmetingen90 x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Jan Cremer - Ingelijste zeefdruk: Dutch glory - 1977 kopen? Bied vanaf 399!
Jan Cremer (1940) Nederlands Ingelijste zeefdruk: Dutch glory - 1977
Afmetingen80 x 102 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 399
Paul Citroen - portret kopen? Bied vanaf 95!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands portret
TechniekPotlood
Afmetingen37 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 95
Willem Minderman - MANDJE II kopen? Bied vanaf 30!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands MANDJE II
TechniekEts
Afmetingen20 x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30