Jan Montyn,Ets, kleur, 21/25 eigen druk, gesigneerd in lijst, in zeer goede staat.
In zilverkleurige lijst.
Zijn stijl is herkenbaar door de landschappelijke elementen, weergegeven als de projectie van de menselijke emotie. Montyn mediteerde als het ware over het landschap. Zijn verbondenheid met het landschap en de aarde blijkt onder meer uit zijn voorkeur voor de kleur omber (aardetinten) die voor hem de aarde en alles wat daarmee samenhangt symboliseert.
Jan Montyn is een bekend beeldend kunstenaar in het binnen- en buitenland. Hoewel hij vooral bekend is geworden als grafiekkunstenaar, heeft Montyn ook getekend en geschilderd. In artistiek opzicht is Montyn autodidact. Hij haalde zijn inspiratie uit zijn rijke leven. Met name de verre reizen die hij maakte naar Zuid-Oost Azië.
Jan Montyn (eigenlijk: Montijn) (Oudewater, 13 november 1924 – Amsterdam, 10 augustus 2015) was een Nederlands schilder, tekenaar, graficus en dichter. Werk van hem bevindt zich in onder andere het Stedelijk Museum in Amsterdam en het Museum of Modern Art in New York.