Fon Klement (1930-2000) Boardsnede: Garland - 2000
Bid
Technique | Wood/Linocut |
Dimensions | 80 x 60 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Starting bid
€125
Technique | Wood/Linocut |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Technique | Wood/Linocut |
Dimensions | 76 x 56 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Technique | Wood/Linocut |
Dimensions | 82 x 75.5 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Wood/Linocut |
Dimensions | 81.5 x 75.5 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Lithograph |
Dimensions | 50 x 70 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Technique | Wood/Linocut |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Technique | Pastel/Crayon |
Dimensions | 75 x 58 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Technique | Acrylic |
Dimensions | 60 x 60 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Lithograph |
Dimensions | 85 x 85 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Lithograph |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Silkscreen |
Dimensions | 50 x 65 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Technique | Lithograph |
Dimensions | 75 x 81 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Aquarelle |
Dimensions | 64 x 57.5 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Aquarelle |
Dimensions | 54.5 x 51.5 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Aquarelle |
Dimensions | 58 x 57 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Silkscreen |
Dimensions | 83 x 83 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Aquarelle |
Dimensions | 65 x 51 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Stencil print |
Dimensions | 82 x 76 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Framed | Framed |
Technique | Lithograph |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |
Technique | Lithograph |
Dimensions | 39 x 50 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Support | Paper |