Jan te Wierik - Set of 3 screen prints
Wilhelm Schlote - Spiralblumen – Original color drawing
ARS Artigiana Deruta - Rare offering bowl with animal motifs from 1956,
Annemarie van Wolde-Mulder - Woman on terrace
Type of artwork | Drawing / Aquarelle |
Period | 1900 to 1944 |
Johannes Franciscus Spohler. Rotterdam 1853-1894 Amsterdam
Kerkplein met veel personen
Potlood op papier. +/- 27 x 18 cm.
Gesigneerd linksonder en gedateerd 70.
Achterkant eigendom stempel van vml. eigenaar
Zijn vader, Jan Jacob Spohler, overleed toen Johannes Franciscus nog maar dertien jaar oud was waardoor hij - anders dan zijn 16 jaar oudere broer Jan Jacob Coenraad - waarschijnlijk geen les van hem heeft gehad. Wellicht is deze afwezigheid van vaderlijke schildersinvloed ook de reden geweest dat Johannes Franciscus een ander genre koos dan zijn vader en broer. Hij legde zich toe op het schilderen van historiserende stads- en dorpsgezichten met figuren in plaats van zomerlandschappen en ijsgezichten. Johannes Franciscus’ oeuvre is geïnspireerd op dat van de grootmeester op dit gebied, Cornelis Springer: straatjes met Oud-Hollandse huizen, bevolkt met publiek van allerlei pluimage, drukdoende met allerhande bezigheden.
Shipment | |
Guarantee | |
Pick up | Yes, possible |
Start time | 4-10-2016 at 14:48 |
End time | 11-10-2016 at 14:53 |