Han van Meegeren - The worship of Jesus, drawing with charcoal
Willem G.F. Jansen - Watercolor/ink drawing, Sailing ship in winter - Framed
Charles Eyck - mixed media on paper -1956
Type of artwork | Prints (signed) |
Period | 1900 to 1944 |
Signed | Hand signed |
Kunstenaar : Maurits Cornelis Escher 1898-1972
Titel/Voorstelling : " Dag en Nacht " (Oudekerk a/d/ Amstel)
Datering : 1970 (onder auspiciën van Escher vervaardigde lithografie van de originele houtsnede uit 1938)
Medium / Techniek : lithografie
Maten : 50 x 83 cm
Gesigneerd :
Conditie : goed / enige randschade (klein scheurtje)
Maurits Cornelis Escher (Leeuwarden, 17 juni 1898 – Hilversum, 27 maart 1972) was een Nederlandse kunstenaar, die bekend is om zijn houtsneden, houtgravures en lithografieën, waarin hij vaak speelde met wiskundige principes.
Zijn gravures verbeelden vaak onmogelijke constructies, studies van oneindigheid en in elkaar passende meetkundige patronen (vlakverdelingen) die geleidelijk in volstrekt verschillende vormen veranderen. Enkele zeer bekende voorstellingen die hij tekende zijn ontworpen rond onmogelijke objecten zoals de Penrose-driehoek en de Penrose-trap. Pas in de jaren vijftig van de vorige eeuw kreeg hij in bredere kring erkenning als kunstenaar, vooral in de VS. Kristallografen en wiskundigen ontdekten in zijn werk symmetrieën en thema's uit hun vakgebieden. Vanaf 1960 wordt Eschers grafische werk gebruikt in wetenschappelijke (leer)boeken.
In de jaren zestig werd zijn werk – tot Eschers verbazing – vanwege de fantastische parallelle werelden omarmd door hippies en popsterren.
Shipment | |
Guarantee | |
Pick up | Yes, possible |
Start time | 2-10-2015 at 21:53 |
End time | 16-10-2015 at 21:53 |