Berend Strik - & One Architecture, Very large screen print!
Corneille - L'arbre rouge, lithograph (beautifully framed, large)
Elyane Addari - Naked woman lying down
Roger Raveel - Visiting Roger Raveel, etching (neatly framed)
Type of artwork | Special editions |
Period | 1945 to 1999 |
Signed | Unsigned/Print signed |
Een zeldzaam stukje moderne geschiedenis. Deze originele verkiezingsposter van de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2008 is de voorloper van de bekende "HOPE" poster waarmee Shepard Fairey wereldwijd bekendheid verkreeg en waarvan de afbeelding een iconische status verwierf. De poster is in een goede vintage staat.
In 2008, enkele weken voor Super Tuesday, kreeg Shepard Fairey toestemming van de Obama Campagne om een verkiezingsposter te ontwerpen. Hij zocht en vond een foto online en ontwierp de poster binnen een dag. Op het eerste exemplaar stond als slogan “PROGRESS” en op de button stond Fairey’s signature OBEY star logo.
Shepard Fairey vervaardigde in eerste instantie 350 posters voor de verkoop (gesigneerd en genummerd) en 350 om uit te delen op straat, maar de voorkeur van de Obama Campagne ging uit naar het woord "HOPE" in plaats van "PROGRESS". De poster werd opnieuw uitgegeven met de nieuwe slogan en zonder het OBEY star logo, dat werd veranderd in het logo van de Democratic Party. Een aantal van de "Progress" posters was al verspreid naar campagne kantoren, ze werden echter nooit gebruikt en het is ook niet bekend hoeveel er uiteindelijk van gedrukt zijn. De poster met het OBEY star logo is in ieder geval moeilijk te verkrijgen.
De poster is gedrukt op iets dunner papier dan een 'glossy' poster om het plakken wat te vergemakkelijken, men noemt dit ook wel een 'paster'.
Herkomst: Verenigde Staten, afmetingen: 61x91 cm.
De poster wordt zorgvuldig verpakt in een kartonnen verzendkoker en aangetekend verzonden.
Shipment | |
Pick up | The work can be picked up on location. As a buyer you must bring your own packaging materials. The location is: Zaandam, The Netherlands |
Guarantee | |