5. Academie Minerva

Academie Minerva

Opgericht in 1831

Academie Minerva

Voorafgaand aan het ontstaan van Academie Minerva werd door enkele Groningers in 1797 een school in de Teken-, Bouw- en Scheepvaartkunde opgericht. Daarnaast werd in 1820 een genootschap opgericht voor teken-, schilder-, graveer- en bouwkunst. In 1831 waren de school en het genootschap vanwege financiële problemen genoodzaakt om te fuseren. Hieruit ontstond het instituut Minerva. Vele schilders van de Groningse schildersgroep De Ploeg hebben aan Academie Minerva gestudeerd. Ook is uit de academie de vierde generatie van de 'Groep van de figuratieve abstractie', oftewel De Groep, voortgekomen. Tegenwoordig is Academie Minerva een onderdeel van de Hanzehogeschool Groningen. De academie is een school op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en popcultuur.

Jentsje Popma - Bruggetje bij Giessendam kopen? Bied vanaf 100!
Jentsje Popma (1921-2022) Nederlands Bruggetje bij Giessendam
Afmetingen50 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Jentsje Popma - Bollenveld kopen? Bied vanaf 100!
Jentsje Popma (1921-2022) Nederlands Bollenveld
Afmetingen50 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Pieter Pander - Portret Robby (giclee) kopen? Bied vanaf 1!
Pieter Pander (1962) Nederlands Portret Robby (giclee)
TechniekGiclée
Afmetingen23 x 23 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 1
Pieter Pander - Stip rust (giclee) kopen? Bied vanaf 1!
Pieter Pander (1962) Nederlands Stip rust (giclee)
TechniekGiclée
Afmetingen24 x 24 cm (h x b)
€ 1
Sonja Leutholff - Nieuwe prenten Ingelijst kopen? Bied vanaf 50!
Sonja Leutholff (1950) Nederlands Nieuwe prenten Ingelijst
Afmetingen102 x 72 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 50
Abe Kuipers - GRONINGEN BEVRIJD kopen? Bied vanaf 50!
Abe Kuipers (1918) Nederlands GRONINGEN BEVRIJD
Afmetingen46 x 24 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 50
Annabel König - June '89 uniek werk (gemengde techniek) kopen? Bied vanaf 25!
Annabel König (1963) Nederlands June '89 uniek werk (gemengde techniek)
Afmetingen31 x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 25
Rita Lentz - Parabole kopen? Bied vanaf 200!
Rita Lentz (1959) Nederlands Parabole
Afmetingen133 x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 200
Ben Rikken - Waalhaven kopen? Bied vanaf 300!
Ben Rikken (1951) Nederlands Waalhaven
Afmetingen53 x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 300
Siep van den Berg - collage/potloodtekening: 4 blauw 1 - 1984 (gesigneerd!) kopen? Bied vanaf 1!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands collage/potloodtekening: 4 blauw 1 - 1984 (gesigneerd!)
TechniekCollage
Afmetingen32.5 x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 17
6 biedingen
Geert Meyer - Winterlandschap kopen? Bied vanaf 50!
Geert Meyer (1937) Nederlands Winterlandschap
Afmetingen50 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Leo Schatz - Ik heb geen aanleg voor verdriet kopen? Bied vanaf 1!
Leo Schatz (1918-2014) Nederlands Ik heb geen aanleg voor verdriet
TechniekSoftcover
Afmetingen30 x 1 cm (h x b)
€ 1
Jan van der Zee - Houtsnede: Straatbeeld - 1951 kopen? Bied vanaf 200!
Jan van der Zee (1898-1988) Nederlands Houtsnede: Straatbeeld - 1951
Afmetingen44 x 30.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 200
Chris Roodvoets - Wielrenner kopen? Bied vanaf 800!
Chris Roodvoets (1941) Nederlands Wielrenner
Afmetingen125 x 125 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 800
Geurt van Dijk - Gelderse Grafiekmap Scène 2 kopen? Bied vanaf 150!
Geurt van Dijk (1941) Nederlands Gelderse Grafiekmap Scène 2
Afmetingen79 x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Jan ten Have - Fruit op schaal en tafel kopen? Bied vanaf 200!
Jan ten Have (1903-1991) Nederlands Fruit op schaal en tafel
TechniekAquarel
Afmetingen38.5 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 200
Jan Steen (II) - Pointe Terre ( wijzend naar de grond) kopen? Bied vanaf 975!
Jan Steen (II) (1938-2016) Nederlands Pointe Terre ( wijzend naar de grond)
TechniekBrons
Afmetingen42 x 31 x 19 cm (h x b x d)
€ 975
Sietske Bosma - For Shirin kopen? Bied vanaf 500!
Sietske Bosma (1951) Nederlands For Shirin
TechniekGemengde Druktechniek
Afmetingen62 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerHout
€ 500
Otto Eerelman - Paardenrassen nr.18 het Bretagnerpaard kopen? Bied vanaf 50!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands Paardenrassen nr.18 het Bretagnerpaard
TechniekLitho
Afmetingen44.5 x 59 cm (h x b)
€ 50
Otto Eerelman - Paardenrassen kopen? Bied vanaf 50!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands Paardenrassen
TechniekLitho
€ 50
Jan van der Zee - Compositie kopen? Bied vanaf 180!
Jan van der Zee (1898-1988) Nederlands Compositie
Afmetingen65 x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 180
Siep van den Berg - Abstracte pentekening met COLLAGE # 1990, mint- kopen? Bied vanaf 59!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands Abstracte pentekening met COLLAGE # 1990, mint-
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen21.6 x 12.6 cm (h x b)
€ 59
Jan van der Zee - Abstract figuur (1980) kopen? Bied vanaf 1250!
Jan van der Zee (1898-1988) Nederlands Abstract figuur (1980)
TechniekGouache
Afmetingen83.5 x 63.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.250
Jan van der Zee - Houtsnede: De kruisiging van Christus en zijn discipelen kopen? Bied vanaf 175!
Jan van der Zee (1898-1988) Nederlands Houtsnede: De kruisiging van Christus en zijn discipelen
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Siep van den Berg - ABSTRACTE COMPOSITIE # met kleuraanduidingen, 1990, mint- kopen? Bied vanaf 59!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands ABSTRACTE COMPOSITIE # met kleuraanduidingen, 1990, mint-
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen27.7 x 20 cm (h x b)
€ 59
Siep van den Berg - #ABSTRACTE COMPOSITIE # inkt op papier, 1976, gesigneerd, zeer goed ++ kopen? Bied vanaf 75!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands #ABSTRACTE COMPOSITIE # inkt op papier, 1976, gesigneerd, zeer goed ++
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen20.5 x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Siep van den Berg - # COLLAGE "LOZE" # gesigneerd, 1992, mint kopen? Bied vanaf 165!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands # COLLAGE "LOZE" # gesigneerd, 1992, mint
TechniekCollage
Afmetingen29.8 x 19.3 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 165
Geurt van Dijk - Dansend naakt stel kopen? Bied vanaf 29!
Geurt van Dijk (1941) Nederlands Dansend naakt stel
Afmetingen76 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 29
Siep van den Berg - # STROOMSTROPER, recto + verso # 1995, gedateerd, mint kopen? Bied vanaf 49!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands # STROOMSTROPER, recto + verso # 1995, gedateerd, mint
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen28 x 17.5 cm (h x b)
€ 49
Siep van den Berg - # STROOMSTROPER, recto + verso # 1995, gedateerd, mint kopen? Bied vanaf 79!
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen23 x 15.2 cm (h x b)
€ 79
Siep van den Berg - 3x litho en gedichten kopen? Bied vanaf 325!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands 3x litho en gedichten
TechniekLitho
Afmetingen62 x 41 cm (h x b)
€ 325
Jan Altink - Landschap in de Haute- Savoie kopen? Bied vanaf 1650!
Jan Altink (1885-1971) Nederlands Landschap in de Haute- Savoie
Afmetingen80 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.650
Siep van den Berg - Gemengde techniek: Foca Bosnie - 1979 kopen? Bied vanaf 55!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands Gemengde techniek: Foca Bosnie - 1979
TechniekCollage
€ 55
Siep van den Berg - collage/potloodtekening: 4 blauw 1 - 1984 (gesigneerd!) kopen? Bied vanaf 75!
TechniekCollage
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Siep van den Berg - collage/potloodtekening: opnieuw blauw 2 (gesigneerd!) kopen? Bied vanaf 75!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands collage/potloodtekening: opnieuw blauw 2 (gesigneerd!)
TechniekCollage
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Siep van den Berg - Gemengde techniek - 1979 kopen? Bied vanaf 55!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands Gemengde techniek - 1979
TechniekCollage
€ 55
Siep van den Berg - collage/stifttekening - 1976 kopen? Bied vanaf 75!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands collage/stifttekening - 1976
TechniekCollage
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Jan Altink - Langs Boerderij kopen? Bied vanaf 900!
Jan Altink (1885-1971) Nederlands Langs Boerderij
TechniekAquarel
Afmetingen42 x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 900
Otto Eerelman - EAST PRUSSIAN HORSE kopen? Bied vanaf 250!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands EAST PRUSSIAN HORSE
TechniekLitho
Afmetingen64 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Otto Eerelman - horse persane kopen? Bied vanaf 250!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands horse persane
TechniekLitho
Afmetingen64 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Jozef Israëls - Aleida, vrouw v.d. kunstenaar - ets uit 1875, met inkt gesigneerd - kopen? Bied vanaf 325!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands Aleida, vrouw v.d. kunstenaar - ets uit 1875, met inkt gesigneerd -
TechniekEts
Afmetingen42 x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 325
Jan Altink - Dubbelzijdig plattelands boerderij kopen? Bied vanaf 2750!
Jan Altink (1885-1971) Nederlands Dubbelzijdig plattelands boerderij
Afmetingen60 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 2.750
Theo Onnes - Kermispaard kopen? Bied vanaf 990!
Theo Onnes (1957) Nederlands Kermispaard
Afmetingen100 x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstOp Spieraam
€ 990
Henk Helmantel - 2 boeken - gratis verzonden binnen NL kopen? Bied vanaf 50!
Henk Helmantel (1945) Nederlands 2 boeken - gratis verzonden binnen NL
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 24 cm (h x b)
€ 50
Hendrik Willem Mesdag - 5 boekwerken, incl. uitklapbaar Panorama kopen? Bied vanaf 50!
Hendrik Willem Mesdag (1831-1915) Nederlands 5 boekwerken, incl. uitklapbaar Panorama
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 22 cm (h x b)
€ 50
Jan Altink - Jan Altink: Aquarel, Gronings Landschap kopen? Bied vanaf 900!
Jan Altink (1885-1971) Nederlands Jan Altink: Aquarel, Gronings Landschap
TechniekAquarel
Afmetingen52 x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 900
Ek van Zanten - Bronzen Penning | 'Penningkunst' | 1974 kopen? Bied vanaf 75!
Ek van Zanten (1933) Nederlands Bronzen Penning | 'Penningkunst' | 1974
TechniekBrons
Afmetingen7 x 7 x 0.5 cm (h x b x d)
€ 75