5. Academie Minerva

Academie Minerva

Opgericht in 1831

Academie Minerva

Voorafgaand aan het ontstaan van Academie Minerva werd door enkele Groningers in 1797 een school in de Teken-, Bouw- en Scheepvaartkunde opgericht. Daarnaast werd in 1820 een genootschap opgericht voor teken-, schilder-, graveer- en bouwkunst. In 1831 waren de school en het genootschap vanwege financiële problemen genoodzaakt om te fuseren. Hieruit ontstond het instituut Minerva. Vele schilders van de Groningse schildersgroep De Ploeg hebben aan Academie Minerva gestudeerd. Ook is uit de academie de vierde generatie van de 'Groep van de figuratieve abstractie', oftewel De Groep, voortgekomen. Tegenwoordig is Academie Minerva een onderdeel van de Hanzehogeschool Groningen. De academie is een school op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en popcultuur.

Nico Bulder - 2 hardcovers/ 1 boekwerk met ca. 8 gravures/ losse gravure Veulen kopen? Bied vanaf 50!
Nico Bulder (1898-1964) Nederlands 2 hardcovers/ 1 boekwerk met ca. 8 gravures/ losse gravure Veulen
Techniek Softcover
Afmetingen 20 x 20 cm (h x b)
€ 50
Jan Wiegers - Kleurenlitho: Interieur - 1947 kopen? Bied vanaf 125!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Kleurenlitho: Interieur - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 46.5 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 125
Jan Wiegers - Kleurenlitho: Alpenlandschap - 1947 kopen? Bied vanaf 60!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Kleurenlitho: Alpenlandschap - 1947
Techniek Litho
€ 60
Jentsje Popma - Bollenveld kopen? Bied vanaf 100!
Jentsje Popma (1921-2022) Nederlands Bollenveld
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 50 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 100
Jentsje Popma - Bruggetje bij Giessendam kopen? Bied vanaf 100!
Jentsje Popma (1921-2022) Nederlands Bruggetje bij Giessendam
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 50 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 100
Guus Hellegers - Bronzen penning | Vereniging voor Penningkunst | 'Naaktstrand' | 1976 kopen? Bied vanaf 150!
Guus Hellegers (1937) Nederlands Bronzen penning | Vereniging voor Penningkunst | 'Naaktstrand' | 1976
Techniek Brons
Afmetingen 7 x 7 x 1.5 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 150
Jan Wiegers - Houtsnede 'Nieuwmarkt Amsterdam' kopen? Bied vanaf 220!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Houtsnede 'Nieuwmarkt Amsterdam'
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 50 x 39 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 220
Jan van der Zee - Abstracte voorstelling kopen? Bied vanaf 700!
Jan van der Zee (1898-1988) Nederlands Abstracte voorstelling
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 68 x 86 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 700
Johan van Zweden - Dorp in berglandschap kopen? Bied vanaf 250!
Johan van Zweden (1896-1975) Nederlands Dorp in berglandschap
Techniek Gouache
Afmetingen 52 x 45 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Aldrik Salverda - litho zonder titel kopen? Bied vanaf 35!
Aldrik Salverda (1952) Nederlands litho zonder titel
Techniek Litho
Afmetingen 65.5 x 50.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 35
Theo Onnes - Berk kopen? Bied vanaf 250!
Theo Onnes (1957) Nederlands Berk
Techniek Acryl
Afmetingen 51 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Jan Wiegers - Kleurenlitho: Berglandschap kopen? Bied vanaf 100!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Kleurenlitho: Berglandschap
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 39 cm (h x b)
€ 100
Jan van der Zee - Houtsnede kopen? Bied vanaf 150!
Jan van der Zee (1898-1988) Nederlands Houtsnede
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 44 x 30.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 150
Yvonne Visser - Bronzen beeld op sokkel: "Zwemster" kopen? Bied vanaf 599!
Yvonne Visser (1954) Nederlands Bronzen beeld op sokkel: "Zwemster"
Techniek Brons
Afmetingen 27 x 6 x 4 cm (h x b x d)
Gewicht 2088 g
€ 599
Jan Steen - Pointe Terre ( wijzend naar de grond) kopen? Bied vanaf 935!
Jan Steen (1938-2016) Nederlands Pointe Terre ( wijzend naar de grond)
Techniek Brons
Afmetingen 42 x 31 x 19 cm (h x b x d)
€ 935
Jan Wiegers - portret van een jongen III kopen? Bied vanaf 75!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands portret van een jongen III
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 29 x 18 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 75
Geurt van Dijk - Gemengde techniek op papier "ontmoeting" in passe partout gesigneerd kopen? Bied vanaf 70!
Geurt van Dijk (1941) Nederlands Gemengde techniek op papier "ontmoeting" in passe partout gesigneerd
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 21 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 70
Geurt van Dijk - De handen. Naakt. Portret vrouw. kopen? Bied vanaf 49!
Geurt van Dijk (1941) Nederlands De handen. Naakt. Portret vrouw.
Techniek Ets
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
€ 49
Henk Hofstra - Mooi bord met kunst van Henk Hofstra 27 x 27 cm In goede staat kopen? Bied vanaf 30!
Henk Hofstra (1952) Nederlands Mooi bord met kunst van Henk Hofstra 27 x 27 cm In goede staat
Techniek Keramiek
Afmetingen 2 x 27 x 27 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 30
Titia Beukema - Noordehaven 4 kopen? Bied vanaf 25!
Titia Beukema (1960) Nederlands Noordehaven 4
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 21 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 25
Jan Wiegers - Sneeuwlandschap Graubünden, handgesigneerde litho kopen? Bied vanaf 125!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Sneeuwlandschap Graubünden, handgesigneerde litho
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 125
Reinder Homan - Bosuil, ets kopen? Bied vanaf 150!
Reinder Homan (1950) Nederlands Bosuil, ets
Techniek Ets
Afmetingen 40 x 36 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
€ 150
Jan Wiegers - Achterburgwal, handgesigneerde litho kopen? Bied vanaf 150!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Achterburgwal, handgesigneerde litho
Techniek Litho
Afmetingen 48 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 150
Jan Wiegers - Landschap Ticino, handgesigneerde litho kopen? Bied vanaf 125!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Landschap Ticino, handgesigneerde litho
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 125
Theo Onnes - Kermispaard kopen? Bied vanaf 975!
Theo Onnes (1957) Nederlands Kermispaard
Techniek Acryl
Afmetingen 100 x 100 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Op Spieraam
€ 975
Jouke Kleerebezem - Take me to your leader kopen? Bied vanaf 20!
Jouke Kleerebezem (1953) Nederlands Take me to your leader
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 63 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 20
Jan Wiegers - Gezicht op Capri, litho kopen? Bied vanaf 175!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Gezicht op Capri, litho
Techniek Litho
Afmetingen 38 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 175
Johan van Zweden - [ Groninger Ploeg ] - Straatbeeld 1931 - kopen? Bied vanaf 150!
Johan van Zweden (1896-1975) Nederlands [ Groninger Ploeg ] - Straatbeeld 1931 -
Techniek Stift
Afmetingen 62 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Jan van der Zee - Abstract kopen? Bied vanaf 125!
Jan van der Zee (1898-1988) Nederlands Abstract
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 27 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 125
Jan van der Zee - Abstract kopen? Bied vanaf 175!
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 45 x 37 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 175
Jan van der Zee - zwart-wit abstract kopen? Bied vanaf 175!
Jan van der Zee (1898-1988) Nederlands zwart-wit abstract
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 44 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 175
Geurt van Dijk - SCENE 2 kopen? Bied vanaf 35!
Geurt van Dijk (1941) Nederlands SCENE 2
Techniek Ets
Afmetingen 64 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 35
Rita Lentz - Parabole kopen? Bied vanaf 150!
Rita Lentz (1959) Nederlands Parabole
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 133 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Sonja Leutholff - Uit de serie Nieuwe prenten kopen? Bied vanaf 35!
Sonja Leutholff (1950) Nederlands Uit de serie Nieuwe prenten
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 102 x 72 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 35
Geurt van Dijk - Gelderse Grafiekmap Scène 2 kopen? Bied vanaf 75!
Geurt van Dijk (1941) Nederlands Gelderse Grafiekmap Scène 2
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 79 x 58 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Sam Drukker - Boksscène II kopen? Bied vanaf 8000!
Sam Drukker (1957) Nederlands Boksscène II
Techniek Olieverf
Afmetingen 170 x 290 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
€ 8.000
Sam Drukker - Vicky kopen? Bied vanaf 5000!
Sam Drukker (1957) Nederlands Vicky
Techniek Olieverf
Afmetingen 132 x 106 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 5.000
Jozef Israëls - Twee heren kopen? Bied vanaf 650!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands Twee heren
Techniek Houtskool
Afmetingen 52 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 650
Jan Altink - Jan Altink: Aquarel, Gronings Landschap kopen? Bied vanaf 900!
Jan Altink (1885-1971) Nederlands Jan Altink: Aquarel, Gronings Landschap
Techniek Aquarel
Afmetingen 52 x 67 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 900