5. De Stijl

De Stijl

Opgericht in 1917 - opgeheven in 1931

De Stijl

In 1917 werd het tijdschrift voor beeldende kunst De Stijl opgericht in Leiden. Volgens de kunstenaars van De Stijl was er na de Eerste Wereldoorlog een nieuw tijdperk aangebroken, namelijk een tijd van balans tussen individuele en universele waarden. Hun doel was een totale integratie van kunst en het leven. De Stijl is overal terug te vinden, zowel in kleding als verpakkingen. De werken van de Stijl beperken zich tot de elementaire zaken. Alleen de primaire kleuren mochten worden gebruikt, en de drie niet-kleuren (grijs, zwart en wit), en alle lijnen en hoeken moesten recht zijn. Toch zijn alle werken verschillend en lijken ze niet op elkaar, dit betekent dat de kunst niet simpel is. Op deze manier probeerden de kunstenaars vorm te geven aan modernisering. De Stijl werd internationaal erg invloedrijk.

Cesar Domela - Composition Géométrique kopen? Bied vanaf 150!
Cesar Domela (1900-1992) Nederlands Frans Composition Géométrique
TechniekLitho
Afmetingen70 x 39 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
Gerrit Rietveld - Gerrit Rietveld - Rietveld stoel Red and Blue - replica kopen? Bied vanaf 235!
Gerrit Rietveld (1888-1964) Nederlands Gerrit Rietveld - Rietveld stoel Red and Blue - replica
Afmetingen85 x 66 x 81 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 235
Willem van Leusden - De Westerkerk kopen? Bied vanaf 50!
Willem van Leusden (1886-1974) Nederlands De Westerkerk
TechniekPotlood
Afmetingen91 x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Cesar Domela - Abstracte compositie kopen? Bied vanaf 130!
Cesar Domela (1900-1992) Nederlands Frans Abstracte compositie
Afmetingen30 x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 130
Raoul Hausmann - OHNE TITEL kopen? Bied vanaf 100!
Raoul Hausmann (1886-1971) Frans Tsjechisch Oostenrijks Duits OHNE TITEL
Afmetingen26 x 19 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 100
Afmetingen26 x 19 cm (h x b)
€ 100
Harm Kamerlingh Onnes - Suspension Bridge, Bristol, Engeland - aquarel 1966 kopen? Bied vanaf 275!
Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Nederlands Suspension Bridge, Bristol, Engeland - aquarel 1966
TechniekAquarel
Afmetingen38 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 275
Hans Arp - Uitgave Gerd Hatje, 1957 kopen? Bied vanaf 50!
Hans Arp (1888-1966) Duits Frans Uitgave Gerd Hatje, 1957
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 23.5 cm (h x b)
€ 50
Willem van Leusden - Hooi uitladen op de boerderij - Ets kopen? Bied vanaf 47!
Willem van Leusden (1886-1974) Nederlands Hooi uitladen op de boerderij - Ets
TechniekEts
Afmetingen22 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 47
ADO - BESTELDIENST, genummerd en gesigneerd, incl. certificaat, oplage 250 ex. kopen? Bied vanaf 199!
ADO (1922-2002) Nederlands BESTELDIENST, genummerd en gesigneerd, incl. certificaat, oplage 250 ex.
Afmetingen25 x 18 x 50 cm (h x b x d)
Gewicht4500 g
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 199
Harm Kamerlingh Onnes - Portret oudere dame kopen? Bied vanaf 300!
Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Nederlands Portret oudere dame
Afmetingen72 x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 300
Gerrit Rietveld - Buffet Elling 1919 kopen? Bied vanaf 16000!
Gerrit Rietveld (1888-1964) Nederlands Buffet Elling 1919
Afmetingen105 x 196 x 47 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 16.000
Artifort - Zeldzame salontafel ontworpen door Kho Liang Ie kopen? Bied vanaf 800!
Artifort (1890) Nederlands Zeldzame salontafel ontworpen door Kho Liang Ie
Afmetingen40 x 80 x 83 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 800
Chris Beekman - Landschap met houten schuur kopen? Bied vanaf 680!
Chris Beekman (1887-1964) Nederlands Landschap met houten schuur
TechniekPotlood
Afmetingen36 x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 680
Willem van Leusden - Rotslandschap Noorwegen 1948 - ets/aquatint, oplage 25 kopen? Bied vanaf 150!
Willem van Leusden (1886-1974) Nederlands Rotslandschap Noorwegen 1948 - ets/aquatint, oplage 25
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen34.5 x 40.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Harm Kamerlingh Onnes - Kinderwagen voor een huis in aanbouw kopen? Bied vanaf 225!
Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Nederlands Kinderwagen voor een huis in aanbouw
TechniekAquarel
Afmetingen35 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 225
Gerrit Rietveld - Twee miniatuur designstoeltjes Berlin chair en Rood-Blauwe stoel kopen? Bied vanaf 99!
Gerrit Rietveld (1888-1964) Nederlands Twee miniatuur designstoeltjes Berlin chair en Rood-Blauwe stoel
Afmetingen20 x 12 x 13 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 99
Harm Kamerlingh Onnes - Land huis kopen? Bied vanaf 1000!
Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Nederlands Land huis
Afmetingen42 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 1.000