5. De Stijl

De Stijl

Opgericht in 1917 - opgeheven in 1931

De Stijl

In 1917 werd het tijdschrift voor beeldende kunst De Stijl opgericht in Leiden. Volgens de kunstenaars van De Stijl was er na de Eerste Wereldoorlog een nieuw tijdperk aangebroken, namelijk een tijd van balans tussen individuele en universele waarden. Hun doel was een totale integratie van kunst en het leven. De Stijl is overal terug te vinden, zowel in kleding als verpakkingen. De werken van de Stijl beperken zich tot de elementaire zaken. Alleen de primaire kleuren mochten worden gebruikt, en de drie niet-kleuren (grijs, zwart en wit), en alle lijnen en hoeken moesten recht zijn. Toch zijn alle werken verschillend en lijken ze niet op elkaar, dit betekent dat de kunst niet simpel is. Op deze manier probeerden de kunstenaars vorm te geven aan modernisering. De Stijl werd internationaal erg invloedrijk.

Er worden 3 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Bart van der Leck - Het hooglied van Salomo - 1905 (gesigneerd!) kopen? Bied vanaf 275!
Bart van der Leck - Het hooglied van Salomo - 1905 (gesigneerd!)

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1905
TechniekBoek met Originele Grafiek
Afmetingen39.5 cm x 28.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Willem van Leusden - KATHEDRAAL VAN REIMS / ZW-W ETS / 58x76cm / SIG / 1913 kopen? Bied vanaf 25!
Willem van Leusden - KATHEDRAAL VAN REIMS / ZW-W ETS / 58x76cm / SIG / 1913

Geplaatst doorKUNSTHUIS_BE

Jaartal1913
TechniekEts
Afmetingen58 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Aftersale items

Aftersale
Chris Beekman - Atelier in Parijs kopen? Bied vanaf 1500!
Chris Beekman - Atelier in Parijs

Geplaatst doorToon_Beekman

Jaartal1913
Afmetingen47 cm x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst