5. Maatschappij Rembrandt

Maatschappij Rembrandt

Opgericht in 1922

Maatschappij Rembrandt

Maatschappij Rembrandt, Maatschappij voor kunst en kunstliefhebbers, werd opgericht vanwege het slechte economische klimaat voor kunstenaars dat heerste in de jaren 20 van de vorige eeuw. De meeste van de leden hadden les gehad op de Amsterdamse Academie. Zoals de naam al zegt, is Maatschappij Rembrandt niet alleen voor kunstenaars, maar richt de vereniging zich ook op het publiek. Het doel van de kunstenaars van Maatschappij Rembrandt was dan ook om kunst onder het volk te brengen. Dit was niet alleen goed voor het volk, maar ook voor de kunstenaar die op deze manier meer verkoopt.

Willem Witjens - Katerveer Zwolle - Ets kopen? Bied vanaf 48!
TechniekEts
Afmetingen6.5 x 13 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 48
Jan de Boer - Pastel - Luntersebeek Amersfoort - 1935 kopen? Bied vanaf 30!
Jan de Boer (1877-1946) Nederlands Pastel - Luntersebeek Amersfoort - 1935
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen31 x 41 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 30
Anton Fortuin - Houten sculptuur: Bruid met boeket - 1951 kopen? Bied vanaf 1495!
Anton Fortuin (1880-1967) Nederlands Houten sculptuur: Bruid met boeket - 1951
TechniekHout
Afmetingen38 x 14.5 x 12.7 cm (h x b x d)
Gewicht2446 g
GesigneerdHandgesigneerd
€ 1.495
Jan Sluijters (jr.) - Stilleven Chinese kom - Aquarel kopen? Bied vanaf 75!
Jan Sluijters (jr.) (1914-2005) Nederlands Stilleven Chinese kom - Aquarel
TechniekAquarel
Afmetingen41.5 x 51.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 75
Henri Frederic Boot - Portret (man met hoed) kopen? Bied vanaf 180!
Henri Frederic Boot (1877-1963) Nederlands Portret (man met hoed)
Afmetingen83.5 x 70.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 180
Johan Ponsioen - Oude Boer - Ets kopen? Bied vanaf 89!
Johan Ponsioen (1900-1969) Nederlands Oude Boer - Ets
TechniekEts
Afmetingen30 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 89
Jan de Boer - De filosoof (kikker tussen paddestoelen) kopen? Bied vanaf 10!
Jan de Boer (1877-1946) Nederlands De filosoof (kikker tussen paddestoelen)
TechniekLitho
Afmetingen45 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 10
Gerrit de Jong - sepia (inktvis) tekening - Duintop - ingelijst - 23584 kopen? Bied vanaf 85!
Gerrit de Jong (1905-1978) Nederlands sepia (inktvis) tekening - Duintop - ingelijst - 23584
TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen42 x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 85
Hendrikus IJkelenstam - Boerderij in de sneeuw. kopen? Bied vanaf 50!
Hendrikus IJkelenstam (1897-1993) Nederlands Boerderij in de sneeuw.
Afmetingen45 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Willem Klijn - Het Koopje - Ets Vernis Mou - kopen? Bied vanaf 50!
Willem Klijn (1892-1961) Nederlands Het Koopje - Ets Vernis Mou -
TechniekEts
Afmetingen18 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Johan Ponsioen - Oud geveltje te Tiel, gesloopt februari 1930 kopen? Bied vanaf 30!
Johan Ponsioen (1900-1969) Nederlands Oud geveltje te Tiel, gesloopt februari 1930
TechniekEts
Afmetingen28 x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Gerard van Vliet - Schuur aan het water kopen? Bied vanaf 35!
Gerard van Vliet (1880-1972) Nederlands Schuur aan het water
TechniekPotlood
Afmetingen25.5 x 32.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 35