5. Maatschappij Rembrandt

Maatschappij Rembrandt

Opgericht in 1922

Maatschappij Rembrandt

Maatschappij Rembrandt, Maatschappij voor kunst en kunstliefhebbers, werd opgericht vanwege het slechte economische klimaat voor kunstenaars dat heerste in de jaren 20 van de vorige eeuw. De meeste van de leden hadden les gehad op de Amsterdamse Academie. Zoals de naam al zegt, is Maatschappij Rembrandt niet alleen voor kunstenaars, maar richt de vereniging zich ook op het publiek. Het doel van de kunstenaars van Maatschappij Rembrandt was dan ook om kunst onder het volk te brengen. Dit was niet alleen goed voor het volk, maar ook voor de kunstenaar die op deze manier meer verkoopt.

Paul van der Ven - Oud Hollandse boerderij in besneeuwd landschap kopen? Bied vanaf 10!
Paul van der Ven (1892-1972) Nederlands Oud Hollandse boerderij in besneeuwd landschap
Techniek Ets
Afmetingen 38 x 64 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 10
Gerrit de Jong - sepia (inktvis) tekening - Duintop - ingelijst - 23584 kopen? Bied vanaf 75!
Gerrit de Jong (1905-1978) Nederlands sepia (inktvis) tekening - Duintop - ingelijst - 23584
Techniek Penseel (Inkt)
Afmetingen 42 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Jelle Troelstra - 2 grote houtskool tekeningen "Amsterdam boten in de gracht" gesigneerd kopen? Bied vanaf 50!
Jelle Troelstra (1891-1979) Nederlands 2 grote houtskool tekeningen "Amsterdam boten in de gracht" gesigneerd
Techniek Houtskool
Afmetingen 40 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 50
Anton Fortuin - Palisander houten sculptuur: Kikker - 1958 kopen? Bied vanaf 899!
Anton Fortuin (1880-1967) Nederlands Palisander houten sculptuur: Kikker - 1958
Techniek Hout
Afmetingen 10 x 8 x 8 cm (h x b x d)
Gewicht 334 g
€ 899
Anton Fortuin - Houten sculptuur: Bruid met boeket - 1951 kopen? Bied vanaf 1195!
Anton Fortuin (1880-1967) Nederlands Houten sculptuur: Bruid met boeket - 1951
Techniek Hout
Afmetingen 38 x 14.5 x 12.7 cm (h x b x d)
Gewicht 2446 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 1.195
Theo Groeneveld - Schilderij van Theo Groeneveld kopen? Bied vanaf 75!
Theo Groeneveld (1897-1969) Nederlands Schilderij van Theo Groeneveld
Techniek Olieverf
Afmetingen 39 x 34 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
€ 75
Johan Ponsioen - Oude Boer - Ets kopen? Bied vanaf 89!
Johan Ponsioen (1900-1969) Nederlands Oude Boer - Ets
Techniek Ets
Afmetingen 30 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 89
Jan de Boer - De filosoof (kikker tussen paddestoelen) kopen? Bied vanaf 10!
Jan de Boer (1877-1946) Nederlands De filosoof (kikker tussen paddestoelen)
Techniek Litho
Afmetingen 45 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 10
Hendrikus IJkelenstam - Boerderij in de sneeuw. kopen? Bied vanaf 50!
Hendrikus IJkelenstam (1897-1993) Nederlands Boerderij in de sneeuw.
Techniek Olieverf
Afmetingen 45 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Canvas (Doek)
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Willem Klijn - Het Koopje - Ets Vernis Mou - kopen? Bied vanaf 50!
Willem Klijn (1892-1961) Nederlands Het Koopje - Ets Vernis Mou -
Techniek Ets
Afmetingen 18 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
€ 50