5. St Lucasgilde Den Haag

St Lucasgilde Den Haag

Sint-Lucasgilde Den Haag

Het Sint-Lucasgilde was de naam van verschillende broederschappen in verschillende steden die zich bezighielden met de bescherming van kunstenaars in de betreffende stad. Het eerste Sint-Lucasgilde werd in 1382 in Antwerpen opgericht, nog niet onder die naam. Het gilde bemoeide zich met de kunstenaars en de kunstambachten, zoals goud-, en zilversmeedwerk. Het bestaan van de gildes loopt door tot in de 18e eeuw. In Den Haag splitste in 1656 een groep schilders zich af en richtte gezamenlijk de Confrerie Pictura op.

Herman Bogman (jr.) - Aquarel, Dode vogels - Ingelijst kopen? Bied vanaf 80!
Herman Bogman (jr.) (1890-1975) Nederlands Aquarel, Dode vogels - Ingelijst
TechniekAquarel
Afmetingen100.5 x 70.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 80
Herman Bogman (jr.) - Gevels aan het water kopen? Bied vanaf 130!
Herman Bogman (jr.) (1890-1975) Nederlands Gevels aan het water
TechniekAquarel
Afmetingen64 x 54 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 130
Herman Bogman (jr.) - St. Janskerkhof te Den Bosch kopen? Bied vanaf 150!
Herman Bogman (jr.) (1890-1975) Nederlands St. Janskerkhof te Den Bosch
TechniekAquarel
Afmetingen46 x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150