Fraai oud en zeldzaam exemplaar, iets beschadigd, verder goed, stevig in band afm 31 cm hoog en 22 breed dikte 5 cm gewicht 1800 gr
Vader Cats 1577-1660 was de volksdichter van Nederland en dit boek is eigenlijk daardoor een waardevol stuk literair erfgoed uit 1861 . ´´Vader Cats´´ uitgegeven voor het Nederlandse volk met voorwoord van W.J. Hofdijk. Dit boek bevat de gedichten van Cats, dichter, jurist en politicus. Veel didactische gedichten. De spreuken van Cats hebben een sterk opvoedende en moraliserende toon. Dit was in die tijd erg populair bij zowel de culturele elite als brede lagen van de bevolking.
Enkele spreuken, ´´kinderen zijn hinderen´´ , elk vogeltje zingt zoals het gebekt is´´, ´´ al is de leugen nog zo snel, de waarheid achterhaalt haar wel´´.
De dichtwerken behoorden tot de meest gelezen boeken van Nederland. Het gewone volk had 2 boeken, een statenbijbel en deze gedichten van Cats
Cats was een prominente figuur in de Nederlandse literatuur, zijn werk wordt nog steeds erg gewaardeerd.
Dit boek is een waardevol en uniek stuk geschiedenis en biedt inzicht in de denkwijzen en waarden van die tijd.