Titel van het kunstwerk: “1948, 50 jaar Cobra”
Jaar: 1998
Techniek: Lithografie
Signatuur: Handgesigneerd
Editie: 4/200 uitgegeven t.g.v. het boek 50 JAAR COBRA (1948-1998), naar een gereproduceerde litho uit 1948 van Corneille.
Staat: Zeer goed.
Afbeeldingsgrootte: 19,5 × 28,0 cm
Afmetingen lijst: 41 x 31 cm
Ingelijst in massief notenhouten lijst, in een zwart passe. Breedte lijst 2 cm. Hoogte lijst 3,5 cm. Kan zo aan de muur.
Het boek, 50 JAAR COBRA (1948-1998), maakt onderdeel uit van dit kavel. Het is een prachtig naslagwerk over de eerste 50 jaar COBRA. Alle inlegvellen van het boek zijn aanwezig, zie foto’s.
Het boek is in prima conditie, 192 pagina’s, uitgegeven door Ed Wingen en Jaski Art Amsterdam. Afmetingen boek: 35 x 25 cm. Hardcover met omslag.
Wordt zelden aangeboden in combinatie met de originele Litho uit 1998.
Corneille
Corneille was een van de oprichters en een van de belangrijkste vertegenwoordigers van de Cobra beweging. Hij was een zeer productieve kunstenaar en heeft een enorme hoeveelheid schilderijen, beelden en grafiek gemaakt. Aanvankelijk sterk onder invloed van Picasso, maar later met de voor Corneille zeer bekende stijlkenmerken van de Cobra. Corneille heeft abstract gewerkt, maar vanaf 1960 ongeveer werkt hij figuratief met de bekende vogels, vrouwen, en bloemen als onderwerp.
Behoort tot de volgende stromingen/groepen: CoBrA