Isaac Israels - Eight drawings
Helmut Newton - "Office Love, Paris" 1976
Cornelis Vreedenburgh - Moored boat
Jan J. van der Stap - Summer landscape with mill
Type of artwork | Prints (signed) |
Period | 1900 to 1944 |
Signed | Hand signed |
Titel/Voorstelling : " Oude boom "
Datering : 1966
Medium / Techniek : droge naald ets op papier
Maten : 7 x 11 cm (bladmaat) en 13.5 x 21.5 cm (in lijst)
Gesigneerd : rechtsonder
Conditie : goed
Dirk Baksteen (Rotterdam 29 maart 1886 – Antwerpen 24 september 1971) ;
Schilder, aquarellist maar vooral etser van de Kempen. Werkt vanaf zijn dertiende in diverse decoratieateliers en volgt ondertussen avondlessen aan de Academie van Rotterdam. Korte opleiding aan de Academie te Antwerpen (1911). Vestigt zich in Mol (1912) en Achterbos (1913) als vriend en discipel van Jakob Smits. Hij maakt kennis met de Amerikaanse etser William Sherwood die hem inwijdt in alle geheimen van de graveertechnieken en hem tevens introduceert bij de Amerikaanse etsers. Realiseert aan de Kempen gewijde etsalbums: De Heilige Kempen (1922), 1886 – 1936 (1936, opgedragen aan wijlen Koningin Astrid), De Oude Kempen (1951) en Het Kempisch Landschap (1956). Verkrijgt in 1932 de Belgische nationaliteit. Zet zich tijdens WOII in voor de voedselbevoorrading, wat hem na de oorlog zwaar wordt aangerekend. Zijn huis en atelier worden in 1944 geplunderd. Na een gevangenschap van drie jaar vestigt hij zich in Antwerpen. Blijft tot in 1970 etsen. Lid van de The Chicago Society of Etchers (1924) en The Printmakers of California (1924). Stichtend lid van La Gravure Originale Belge (1928). Medeoprichter en voorzitter van het Grafisch Genootschap (Antwerpen 1951).
Shipment | |
Guarantee | |
Pick up | Yes, possible |
Location | Amsterdam, The Netherlands |
Start time | 22-2-2018 at 22:09 |
End time | 8-3-2018 at 23:39 |